Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците?-3

  • 100 967
  • 590
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 202
Аз сега тествам един на балеа. Мирише много приятно и се справя горе долу стига да не е супер топло и да не съм с много впит ръкав. И на нивея стават, но по-скоро за зимата.

# 451
  • София
  • Мнения: 993
Не ми понася безалуминиев дезодорант...
В момента ползвам на Рексона ролон...
Обаче намерих тук из темите рецепта за домашен дезодорант и ако не за мен,
то поне за децата ще пробвам да го направя.
Ето и рецептата, цитирам:
"...Домашен дезодорант
1. Масло от ший (shea butter) 2. Кокосово масло 3. Ароматни масла (от тези, малките бутилчици) 4. Сода 5. Царевично нишесте (аз не слагам) Маслото от ший и кокосовото такова се разтапят на водна баня. Пак на водна баня в едно съдче слагате:
- 2 с.л. кокосово масло; - 3 с.л. масло от ший; - 3 с.л сода; - ако искате да сложите царевично нишесте - слагате 2 с.л; - капки от различни аромати в зависимост от това как искате да мирише - портокал, градински чай, лавандула
Не е нужно водата на водната баня да е завряла, даже е желателно да не е. За 2 минути разбърквате всичко, колкото да стане хомогенна смес и го слагате в кутийка. След като поизстине ще се втвърди. Понякога прекалявам със содата и започва много да се рони дезодорантът при намазване. Ако това не ви е приятно, го слагате пак за две минути на водна баня и добавяте малко от маслата. Целта е да може да се намаже, но все пак да не пада половината на пода....."

# 452
  • Мнения: 7 713
днес четах , че натъркването с картоф на проблемните места има резултат, но ми е странно няма ли да оставя следи по дрехите и кожата

# 453
  • Мнения: 518
Аз четох за бентонилова глина смесена с оцет бял и масло от розмарин и масло от кориандър,пробвах но не видях голям ефект

# 454
  • Мнения: 205
Содата върши отлична работа, на мокри подмишници се втрива докато попие и после ми държи половин-един ден.. Simple Smile)

# 455
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Аз от години ползвам безалуминиеви. Зависи от дезодоранта, даже не и от цената.
Наскоро пробвах един на Alverde - ужасен беше, да нямаше алуминий, но с толкова алкохол, че кожата под мишниците ми не беше добре и не предпазваше от лоша миризма.
Nuxe също не бяха много добри, а и самата им миризма не беше добра - на възгадно лимоново масло.
На Roger Cavallier обаче е много добър - да, случва се да се изпотя (но пак по-рядко), но няма миризма.
Друг, който ми харесваше от дрогерийния клас беше Bourjois, но мисля, че вече не се внася.

Може ли линк или снимка на рол-он-а?

От този на "Алверде" и аз не останах доволна. Без алуминиеви соли е и аз го купих най-вече заради това, но миризма имаше почти всеки път. Това при положение, че аз не се потя много. За хладни дни е някак си по-добре.
От тези, които не съдържат алуминиеви соли най-доволна съм от един на "Нивеа". Мирише много приятно и свежо.

Този на "Велнеа" без алуминиеви соли ли е?

# 456
  • София
  • Мнения: 2 024

На Roger Cavallier обаче е много добър - да, случва се да се изпотя (но пак по-рядко), но няма миризма.


Може ли линк или снимка на рол-он-а?


Това е без алуминиевият рол-он на Роже Кавайе:
https://www.rogecavailles.bg/products/_62

Пак е много индивидуално. Аз съм много доволна от алуминиевия рол-он.
Този без алуминий не успя да се справи с миризмата при мен.

https://www.rogecavailles.bg/products/absorb-48_53

Сега, разглеждайки сайта им, попаднах на този рол-он -
Рол-он против интензивно изпотяване с дълготрайна защита LP.
Някой ползвал ли го е да сподели мнение?

https://www.rogecavailles.bg/products/lp_59

# 457
  • Мнения: 279
Здравейте, четох за терапия с ботокс против потене. Интересувам се  дали някой е правил и заслужава ли си?

# 458
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Здравейте, четох за терапия с ботокс против потене. Интересувам се  дали някой е правил и заслужава ли си?
Чела съм доста,и съм го обсъждала с дерматоложки от няколко клиники.Ефект има,но продължава между 3 и 6 месеца/при всеки е индивидуално/.Цената на една терапия е около 500-600 лв.

# 459
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Не ми понася безалуминиев дезодорант... В момента ползвам на Рексона ролон...  Обаче намерих тук из темите рецепта за домашен дезодорант и ако не за мен, то поне за децата ще пробвам да го направя. Ето и рецептата, цитирам:
"...Домашен дезодорант
1. Масло от ший (shea butter) 2. Кокосово масло 3. Ароматни масла (от тези, малките бутилчици) 4. Сода 5. Царевично нишесте (аз не слагам) Маслото от ший и кокосовото такова се разтапят на водна баня. Пак на водна баня в едно съдче слагате:
- 2 с.л. кокосово масло; - 3 с.л. масло от ший; - 3 с.л сода; - ако искате да сложите царевично нишесте - слагате 2 с.л; - капки от различни аромати в зависимост от това как искате да мирише - портокал, градински чай, лавандула
Не е нужно водата на водната баня да е завряла, даже е желателно да не е. За 2 минути разбърквате всичко, колкото да стане хомогенна смес и го слагате в кутийка. След като поизстине ще се втвърди. Понякога прекалявам със содата и започва много да се рони дезодорантът при намазване. Ако това не ви е приятно, го слагате пак за две минути на водна баня и добавяте малко от маслата. Целта е да може да се намаже, но все пак да не пада половината на пода....."
Потвърждавам, че действа безотказано. Намалява потенето и елиминира миризмата. Аз го правя в опростения вариант и понеже е лято нищо не разтапям на водна баня (кокосовото масло се втечнява при 26-27 градуса), направо смесвам : 3 с.л. кокосово масло + 2 с.л. сода за хляб + 2 с.л. царевично нишесте. Тези количества могат леко да варират според консистенцията, която желаете да постигнете, но ползвайте и 3-те съставки, за да има ефект (царевичното нишесте обира влагата и аз лично не бих го проспуснала). Получава се кремообразна суспензия почти без аромат, която лесно се маже под мишниците. Масла не слагам, понеже предпочитам да не ми се смесват миризмите с парфюма, но вие можете да ароматизирате по ваш вкус.

# 460
  • София
  • Мнения: 993
Gigito точно от теб взех рецептата Simple Smile
Да докладвам - направих дезодоранта /добавих лимонова трева за проба в моя вариант/,
но пропуснах царевичното нишесте - което веднага ще го поправя - но наистина има ефект - разбира се,
още малко тестов период го чака и отива и към домочадието - ако и на тях действа,
ще съм много доволна, заради избягването на химии. Отново благодаря!!!

Да допълня: в моя случай не се рони, защото не съм сложила нишестето, само изчаквам да попият маслата. Стига съставките да в добро съотношение, мисля, че не би трябвало да има проблем.
Още едно допълнение: съхранявам дезодоранта в стъклено бурканче - не мисля, че може да се ползва кутийка от сух дезодорант, заради субстанцията.

Последна редакция: вт, 07 авг 2018, 15:59 от pilito

# 461
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Да попитам, тази смес изсъхва ли след нанасяне под мишницата? Рони ли се в последствие?

# 462
  • Мнения: 4 871
А в какъв съд слагате готовата смес? Празна кутийка от сух дезодорант от тези, които се завъртат, за да излезе дезодоранта, ще стане ли?

# 463
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Gigito точно от теб взех рецептата Simple Smile
Хаха супер, много се радвам, че съм била полезна ! Вкъщи ММ също ползва помадата и е доста доволен. Детето още е малко, но почне ли да се потва и да понамирисва ще я намажа без гузна съвест  Laughing
Да попитам, тази смес изсъхва ли след нанасяне под мишницата? Рони ли се в последствие?
Заради маслата сместа не съхне, а попива в кожата, като има лек ексфолиращ ефект заради содата, която е неразтворима в маслата. Рони се само ако прекалите с някоя от сухите съставки или с нанесеното количество (тогава остаяват видими бели следи). Аз мажа с пръсти докато започне да попива и не се вижда нищо.
А в какъв съд слагате готовата смес? Празна кутийка от сух дезодорант от тези, които се завъртат, за да излезе дезодоранта, ще стане ли?
Моята смес си стои в една малка порцеланова паничка (в която я и приготвям). В гилза от/за стик, според някои блогърки, става да се съхранява на стайна температура, но само във варианта, който съдържа масло от ший. Ако е само с кокосово масло ще трябва да се охлади леко, да се излее в гилзата и да се съхранява в хладилник (поне аз само така го виждам да стане). Есента/ зимата ще видя как ще се държи сместа на по-хладно и ще пробвам този вариант.

# 464
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Миналата седмица ми донесоха крем дезодоранта на Руми Илиева. Препоръчвам го с две ръце.Нещо подобно е на този,който описвате по-горе. Натурален е,без алуминий и с масло от мей чанг и мирише на лимон.Като си помисля колко скъпи марки съм пробвала и полза никаква.

Общи условия

Активация на акаунт