Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците?-3

  • 100 470
  • 588
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 871

А в какъв съд слагате готовата смес? Празна кутийка от сух дезодорант от тези, които се завъртат, за да излезе дезодоранта, ще стане ли?
Моята смес си стои в една малка порцеланова паничка (в която я и приготвям). В гилза от/за стик, според някои блогърки, става да се съхранява на стайна температура, но само във варианта, който съдържа масло от ший. Ако е само с кокосово масло ще трябва да се охлади леко, да се излее в гилзата и да се съхранява в хладилник (поне аз само така го виждам да стане). Есента/ зимата ще видя как ще се държи сместа на по-хладно и ще пробвам този вариант.
Май трябва да се откажа от идеята да ползвам дезодоранта по същия начин, както тези, които купувам. Те са твърди, а сместа кремообразна ли стои? Щом и с пръсти се бърка в кутийката и се маже под мишниците.

# 466
  • Мнения: 160
Миналата седмица ми донесоха крем дезодоранта на Руми Илиева. Препоръчвам го с две ръце.Нещо подобно е на този,който описвате по-горе. Натурален е,без алуминий и с масло от мей чанг и мирише на лимон.Като си помисля колко скъпи марки съм пробвала и полза никаква.

Тайната е в содата, която е една от съставките на подобни кремове. Ароматите и маслата са пожелание. Аз си правих крем преди време, но от няколко месеца ползвам само сода и ефекта е същият, не спира потенето, но няма миризма.

# 467
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
А в какъв съд слагате готовата смес? Празна кутийка от сух дезодорант от тези, които се завъртат, за да излезе дезодоранта, ще стане ли?
Моята смес си стои в една малка порцеланова паничка (в която я и приготвям). В гилза от/за стик, според някои блогърки, става да се съхранява на стайна температура, но само във варианта, който съдържа масло от ший. Ако е само с кокосово масло ще трябва да се охлади леко, да се излее в гилзата и да се съхранява в хладилник (поне аз само така го виждам да стане). Есента/ зимата ще видя как ще се държи сместа на по-хладно и ще пробвам този вариант.
Май трябва да се откажа от идеята да ползвам дезодоранта по същия начин, както тези, които купувам. Те са твърди, а сместа кремообразна ли стои? Щом и с пръсти се бърка в кутийката и се маже под мишниците.
Както вече писах, зависи от това коя от 2те рецепти ще предпочетете и от сезона (от околната Т). Ако е само с кокосово масло и е лято (>26-27 градуса), сместа е кремообразна суспензия.
Миналата седмица ми донесоха крем дезодоранта на Руми Илиева. Препоръчвам го с две ръце.Нещо подобно е на този,който описвате по-горе. Натурален е,без алуминий и с масло от мей чанг и мирише на лимон.Като си помисля колко скъпи марки съм пробвала и полза никаква.
Тайната е в содата, която е една от съставките на подобни кремове. Ароматите и маслата са пожелание. Аз си правих крем преди време, но от няколко месеца ползвам само сода и ефекта е същият, не спира потенето, но няма миризма.
Да, така е. Содава неутрализира бактериите причиняващи неприятната миризма (нишестето абсорбира излишната влага, а маслото служи за свързващ агент и за да попие крема в кожата и да действа по-дълго, а не да стои само като пудра отгоре).

# 468
  • Мнения: 518
Аз имам една чуденка.Възможно ли е миризмата да не е от подмишниците,а от това че се потиш по гърбът и лицето,защо немога да си усетя миризмата на пот.Как да се поддържам да не ми замирише потта,като аз не го усещам,използвала съм всчкакви продукти ролони и стикове,кристален камък от скоро също,но някак си са ми го казвали не в прав текст разбирасе Sad.Писах по напред в темата че съм си направила доста изследвания които са ок.

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 20:45 от rEvfti

# 469
  • Мнения: 4 770
Имам приятелка, която се оплаква, че потта и мирише на кисело и ползва постоянно спрей за тяло в едни големи флакони по 400мл. На мен ми мирише на Райд, но казва, че обезмирисявал чудесно. Иначе според мен ароматизиран талк за тяло като тези на Фелче Адзура ще свърши работа. Oriflame също имат парфюми пудри/талкове за тяло, които са много сполучлив и популярен продукт.

# 470
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
. Иначе според мен ароматизиран талк за тяло като тези на Фелче Адзура ще свърши работа. O
Страхотен е талка.В Бг.дали има от къде да се купи?

# 471
  • Мнения: 4 770
Има го по козметичните магазини или поне този в пликчета. Доколкото знам има и в по-големи опаковки, но май не ги внасят. Наистина е много хубав продукт. Simple Smile Аз често купувам италиански козметични продукти, защото освен, че са качествени не са ментета като много други, произведени за Източна Европа.

# 472
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Преди съм купувала от Лили талк на Фелче в голяма кутия с тампон за нанасяне.

# 473
  • Мнения: 2 732
Някой ще пусне ли линк на този талк, че ми стана интересно

# 474
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Някой ще пусне ли линк на този талк, че ми стана интересно

Заповядай
https://www.marstore.eu/talk-za-tyalo-felce-azzurra-classico-sin … 250-g-s-aplikator

# 475
  • София
  • Мнения: 989
Имайте предвид, и че е от значение каква материя са дрехите ви - така популярните
дрешльоци напоследък / да не визирам марки / масово ползват полиестер -
а той задържа миризмите, дори и след пране...

Попаднах на добра статия по темата -
https://zdraveikrasota.bg/zabravete-za-nepriyatnata-mirizma-na-d … turalni-sredstva/

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 12:00 от pilito

# 476
  • Мнения: 518
Добре съгласна съм,но работното  ни облекло е полиестер,как да решим проблема

# 477
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Аз полиестер не нося (освен някое яке против вятър или дъжд евентуално) и проблема при мен си го има  Embarassed

# 478
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Аз с каквото и да съм облечена,пак се потя. При мен е изцяло на нервна почва и оттърване няма Frowning1

# 479
  • Мнения: 2 760
Най-доброто средство е накисване в морска вода на всеки половин час (в кръга на шегата)

Общи условия

Активация на акаунт