Мнения за "Св.Лазар" от личен опит...

  • 3 367
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 109
Раждах в тази клиника.Доволна съм по няколко причини:
1.Допуснаха лекарката проследила бременността ми да бъде част от операционния екип на клиниката.Работиха заедно и през постоперативния период/ не съм от София/
2.Прекрасни акушерки с които и досега поддържам връзка.
3.Невероятни микропедиатри на които и до сега се обаждам при нужда
4.Когато се почувствах несигурна по отношение на отглеждането им звънях и посред нощ.
5.Препоръчаха естествено раждане и дори настояваха за това,но аз не се съгласих и родих секцио.Грижите и хигиената са на изключително ниво.Радвам се ,че родих там.
Препоръчани ми бяха от майки родили там.
Според мен избора е много добър,защото имат сключени съответните договори-попитах специално,независимо,че моята лекарка говори няколко пъти с д-р Николова.
За повече инфо пишете на ЛС.

# 16
  • Мнения: 809
Вече съм го казвала, но пак ще го повторя, а ако се налага, и ще потретя.

След като си направих теста за бременност и установих, че е положителен, реших да потвърдя тази радостна новина в болнично заведение. Съпругът ми се сети за "Св. Лазар", защото често минавал покрай нея и му се е набила в съзнанието. Отидох и установиха бременност. Реших да проведа проследяването на бременността там. Още нямаше (3D ехографа). Бях чела много и само негативни отзиви за "СВ. Лазар" и въпреки това реших да родя там. И за миг не съжалявам Първо: Когато бях в 7 месец закупиха прословутия ехограф, за който д-р Николов каза, че струва повече от половината сграда. Вече си бях платила абонамента за проследяване на бременността и той ми каза, че мен повишаването на цените не ме "хваща", което опровергава някои твърдения за комерсиализъм, алчност и др. Второ : Благодарение на този ехограф се видя, че Стефчо е с два пъти увита пъпна връв. Но всеки път проследявахме притока на кръв през пъпната връв. И понеже бях чела отзивите на dodo_dodo за болницата, реших, че ме лъжат, за да ме накарат да родя секцио.(имайте предвид, че преди да се види този проблем, ми казаха сама да реша как искам да родя, че дори и след като видяха увитата връв ми казваха до последно, че може да се отвърти, и все пак аз решавам, естествено ми обясниха съществуващите рискове при естествено раждане). Въпреки всичко и най-вече, за да не рискувам живота на детето, реших да отхвърля породилите се съмнения и да се доверя на лекарите и да родя секцио. Леля ми е лекарка и присъстваше на раждането. Оказа се, че пъпната връв е увита не 2, а 3 пъти. Д-р Николов е бил най-добрият специалист по увита пъпна връв в Майчин дом. Е, което е вярно, вярно е!!! Благодарение на него и на екипа му сега имам едно сладко двегодишно бонбонче вкъщи. Трето Реших да запишем Стефчо при педиатърката в "Св. Лазар". Д-р Данчева е много компетентен лекар и добър специалист. Благодарение на нея до момента не сме взимали антибиотик, слава Богу! Винаги успява да ни каже нещо друго преди антибиотика и то да се окаже ефикасно. Няма събота, няма неделя, нито национални празници. Първия път когато бяхме на контролен преглед се падаше 3 Март. Аз звъннах в болницата, за да питам по-рано или по-късен ден да дойдем. А те ми отговориха - "Какво като е трети Март, ние работим".
Е какво да кажа повече. Доволна съм и това е! Може да има и недоволни. Но във всичко и навсякъде е така. Има доволни, има и недоволни. Само че доволнита рядко се сещат да пишат, а недоволните ги напъва отвътре и затова има повече постинги от недоволни.
Ако е рекъл Господ, и другите си деца там ще родя!

# 17
  • Мнения: 6 618
Ходих веднъж на преглед ако можеш да си позволиш тази клиника /финансово/-направи го.Обстановката е прекрасна за лекарите си личи ,че са професионалисти.

# 18
  • Мнения: 415
Че се професионалисти - професионалисти са  Peace. Личи от многото грамоти, дипломи и сертификати за специализации, които висят по стените.
Отношението им е отговорно  bowuu
Но определено смятам, че са печалбари   Money /не знам как да се изразя по-меко/.
Правих аборт по желание в тази болница преди 3 години. Тогава беше съвсем нова.
След платена консултация, ме информираха колко ще ми струва цялата процедура, записах си час, но никъде не видях ценоразпис /сега вече може да има/.
Някаква сестра дойде в стаята и ми поиска повече пари, отколкото бяха ми казали в началото  #Crazy без документ, на ръка. ooooh!
Съвсем безболезнено извършиха манипулацията, събудих се и звъннах на мъжа ми да дойде да ме вземе. Когато пристигна го посрещнаха не с "...жена ти е добре, всичко мина О.К.", а  с "аааа тя ли? Тя още пари трябва да даде....? "
Когато тръгнах да раждам второто дете /не там/ питах дали ще е секцио, че ми е много голям корема, а доктора каза "ааааааааааа защо ? Ти секцио ли искаш? Тогава иди в "св.Лазар" - там, ако искаш и си платиш и през носа ще ти го извадят Joy"

# 19
  • Мнения: 809
Но определено смятам, че са печалбари   Money /не знам как да се изразя по-меко/.
Някаква сестра дойде в стаята и ми поиска повече пари, отколкото бяха ми казали в началото  #Crazy без документ, на ръка. ooooh!
На мен пък и фактура ми предложиха. Вярно е, че за всичко се плаща, ама къде не е така? Не виждам нищо нередно да си платиш консултацията било за аборт, било с анестезиолог.

# 20
  • Мнения: 6 618
май наистина е безмислено скъпо на мен ми взеха 100 лв за видеозон без документ

# 21
  • Мнения: 809
май наистина е безмислено скъпо на мен ми взеха 100 лв за видеозон без документ
А защо реши да отидеш тъкмо там? Какво предопредели изборът ти? Не е ли именно специализираната техника, с която разполагат? Защо тогава смяташ, че е безсмислено. Вярно е, че в София има още няколко 3D ехографа, макар че се съмнявам да са точно такива, и за тях се записва час за не знам си колко седмици напред. Значи в единия случай пестиш време, в другия пари. И между другото прегледът при доц. Томова на подобен ехограф в Медицински център София струва 50 лв.  Така че изборът си направила сама.

# 22
  • Мнения: 6 618
Julka отидох там по чиста случайност.Бях за три дни в София звънях за час при Мазнейкова те събота не работиха.Купих си сп.Ева и хоп там имаше брошурка с телефони.Нормалното раждане е 1800лв множко ми се вижда.Просто това ми е мнението

# 23
  • Мнения: 809
Julka отидох там по чиста случайност.Бях за три дни в София звънях за час при Мазнейкова те събота не работиха.Купих си сп.Ева и хоп там имаше брошурка с телефони.Нормалното раждане е 1800лв множко ми се вижда.Просто това ми е мнението
Извинявай, не видях, че си от Русе. Мислех, че си запозната със ситуацията. А че е скъпо, скъпо е. Но дали ще дадеш 1000 лв. "под масата" на някой д-р, за да не те ровичкат всички студенти и да ти "гарантира", че той ще води раждането, или ще дадеш 1800 и ще се чувстваш комфортно и човек - всеки сам знае. То и до джоба опира де.
П.П. Все пак да знаеш, че си била прегледана на най-хубавия 3D ехограф в България!  bouquet

# 24
  • Мнения: 252
вчера излязох от там, лежах 2 дни за задържане!
Искам да кажа, че за  пръв  път  в  живота си оставах в  болница и отидох с  малко свито сърце и притеснена не само заради проблема който имах , а  и от  неизвестността ...
Просто нямам думи да  опиша колко добре се  чуствах там, професионализъм, удобстово, чистота ,мило и търпеливо отношение от страна на лекари, акушерки и сестри   bouquet
Бях на система, биеха ми инжекции по 3 пъти на ден, все  ужасни неща, но бяха направени възможно най-внимателно, леко и бавничко. Обясняваха ми всичко , отговаряха ми и на най-тъпите  въпроси с търпение  и усмивка  Grinning Идваха веднага  като ги виках по телефона, просто  буквално за по-малко от  минута, а  не  бях само аз в  тази болница. Може  би ще  шашна някои хора, но трябва да  ви каже, че беше  пълно с  пациенти , почти всички стаи бяха заети !
А и да  не забравя за  храната, беше  много  вкусна , очудващо за  болница, но някои неща, като десертите  например трябва да им призная, че бяха по-добри от колкото  в  повечето ресторанти в софия  !!! Wink

# 25
  • Мнения: 4 621
Аз си проследявах бремеността там. Условията наистина са много добри, апаратурата също, за отношението на персонала мога да кажа само добри неща.
Според мен я има (или поне я имаше преди година и нещо) печалбарската история от страна на Николов и Николова, но това си е мое мнение. Не родих там, защото ме беше страх, че нямат капацитета на държавните болници и ако нещо се обърка с бебето не биха могли да  реагират както в Държавна болница. Отново подчертавам, че това си е лично мое мнение.
Успех Peace

# 26
  • Мнения: 6 618
[Извинявай, не видях, че си от Русе. Мислех, че си запозната със ситуацията. А че е скъпо, скъпо е. Но дали ще дадеш 1000 лв. "под масата" на някой д-р, за да не те ровичкат всички студенти и да ти "гарантира", че той ще води раждането, или ще дадеш 1800 и ще се чувстваш комфортно и човек - всеки сам знае. То и до джоба опира де.
П.П. Все пак да знаеш, че си била прегледана на най-хубавия 3D ехограф в България!  bouquet






Съчусвам ви на софиянки -при вас всичко е значително по-скъпо .В Русе има една частна АГ клиника и раждането е 600лв разликата е тройна.А и какви 1000лв под масата тук се дават 200-250.Вярно ,че по -добрите лекари са при вас но все пак...... newsm78

# 27
Ot lichen opit moga da ti spodelia, che v sv.lazar znaiat kak da se pogrijat za teb. Tam proslediha bremenostta mi i tam rodih. Vsichko beshe strahotno. Ako imash konkretni vaprosi - pitai. Rodih predi godina i polovina. Lekarite sa spetzialisti, higienata e na super visoko nivo, poluchavash palna informatzia neprekasnato i t.n. Az sam mnogo blagodarna i dovolna ot izbora koito napravih!

# 28
  • София
  • Мнения: 718
 Hug Искам и аз да споделя впечатлението и от Св.Лазар.  Преди два дни ходих там /късно вечерта в събота /, т.к. имах притеснения и исках преглед. Имаше лекар, който извърши прегледа и ми обясни всичко, отношението беше много добро, обстановката също. Аз лично нямам никакви опквания за там.  Дори в момента обмислям наблщдението на бремеността ми да бъде там. Показаха ми ценоразпис и казаха, че цялото наблюдение струва 1000лв и включва всички изследваия. 
Имам позната, която роди там и беше много доволна.

# 29
  • Мнения: 254
Искам да се обърна към мамите, които са проследявали бременността си в Св. Лазар. Аз се записах там за проследяване и вече ходих на 2 прегледа и едно изследване ( рутинното на кръв и урина) - засега бременността ( 1ва за мен) върви съвсем добре, но естествено започвам да проявявам нездраво любопитство и към "по-кофти" изследванията за всеки случай ( надявам се разбирате рутинната параноя Wink Тъй като не видях в списъка със стандартно предстоящите ми прегледи/изследвания да има биохимичен скрийнинг нa кръвта или друго изследване за рискови заболявания, искам да питам - как процедирахте вие в този случай, какво ви беше предложено като такива изследввания, изобщо какво беше отношението на лекарите в болницата към генетичните консултации - правят се на всяка цена, правят се ако има причини? Прави ми впечатлние, че е станало едва ли не мода да се ходи на амниоцентеза ( м/у другото в Англия се твърди, че рискът от аборт при процедурата е 50/50 и я правят само в краен случай след доста други изследвания). Ще оценя споделен личен опит и конструктивна информация и моля за отговор конкретно от тези, били пациантки на Св. Лазар. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт