Хеликобактер пилори - лечение, диета и препоръки

  • 34 266
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 991
Гастроскопията е под упойка и нищо не се усеща. Страшно няма, освен че дрънках глупости като се събуждах Mr. Green Mr. Green Mr. Green Знам че кръвния тест, не е точен.
ivash, защо търсиш под вола теле, като нямаш, значи нямаш.

gerinceto, за гастрита и колита, диета и пак диета. Бих пробвала и с ензимите. Тествайте си и В12, липсата му върви ръка за рака при такива заболявания.  Peace

# 31
  • Мнения: 51
Обикновено като имам един положителен тест и един отрицателен е добре да се допитам до трета инстанция и четох, че наистина дихателния тест е най-достоверен, защото както някой по горе беше споменал при биопсията може да не се вземе от заразено място.

# 32
  • Мнения: 71
ivash, и аз съм като теб - докато не намеря причината за проблема, не се успокоявам. Неизвестността ме побърква. Направи си наистина теста, поне да знаеш със сигурност как стоят нещата. На мен същият тест ми предстои в края на септември.
Момичета, дайте идеи за храни или добавки от които се пълнее и са подходящи за нашето състояние. Аз не качвам и грам, да не говорим,че и свалям в някои дни, и много съм се отчаяла.  Cry

# 33
  • Мнения: 9 991
ivash, и аз съм като теб - докато не намеря причината за проблема, не се успокоявам. Неизвестността ме побърква. Направи си наистина теста, поне да знаеш със сигурност как стоят нещата. На мен същият тест ми предстои в края на септември.
Момичета, дайте идеи за храни или добавки от които се пълнее и са подходящи за нашето състояние. Аз не качвам и грам, да не говорим,че и свалям в някои дни, и много съм се отчаяла.  Cry

Сусамов тахан, шоколад, зехтин... бял хляб филии с масло и мед  Mr. Green Laughing... Яж въглехидрати, ако караш само на месо ще се повредиш.  Peace

# 34
  • Мнения: 71
Благодаря Adelinda! Аз не съм се престрашила да ям шоколад все още... Мед си хапвам, ориз,картофи, пилешко, риба. Хляб ям, но го препичам винаги. Може би трябва да увелича порциите, но все ме е страх да не ме боли.... То по скоро е като парене в стомаха и червата и не разбирам от какво се получава, но много ме депресира.  Cry

# 35
  • Мнения: 9 991
Благодаря Adelinda! Аз не съм се престрашила да ям шоколад все още... Мед си хапвам, ориз,картофи, пилешко, риба. Хляб ям, но го препичам винаги. Може би трябва да увелича порциите, но все ме е страх да не ме боли.... То по скоро е като парене в стомаха и червата и не разбирам от какво се получава, но много ме депресира.  Cry

Боли си. Сусамовия тахан е изключително полезен, както и само сусам. Ленено олио можеш да пиеш, също ленено семе да ядеш. Чай мащерка, гюзъм и подобни успокояват. Няма ли я бактерията, малко по-малко, по-добре става. Ще мине, не се притеснявай. Мен ме белеше не от преяждане, а чувство на глад нямах, направо болежки.  Hug Peace

# 36
  • Варна
  • Мнения: 631
Здравейте,искам да попитам преминалите лечение с тройна комбинация за хеликобактер-кога усетихте облекчение на симптомите? Аз вече 7 дни пия антибиотици( оспамикс,клацид+ еманера),след това 3/ти антибиотик-общо 14 дни, а симптомите (рефлукс и тежест след хранене)са същите? Не действа лечението или още е рано за резултат?

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 19:37 от kristin@

# 37
  • Мнения: 9 991
Здравейте,искам да попитам преминалите лечение с тройна комбинация за хеликобактер-кога усетихте облекчение на симптомите? Аз вече 7 дни пия антибиотици( оспамикс,клацид+ еманера),след това 3/ти антибиотик-общо 14 дни, а симптомите (рефлукс и тежест след хранене)са същите? Не действа лечението или още е рано за резултат?

Aнтибиотиците убиват бактерията. Лечението е после диетата и да се възстанови нормалната флора в стомаха. Има рани в стомаха следствие бактерията, които докато не заздравеят, няма да ти стане по-добре.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 631
Благодаря, Аделинда. Значи да не чакам бързи резултати..

# 39
  • Мнения: 9 991
Благодаря, Аделинда. Значи да не чакам бързи резултати..

За жалост не. Но се оправя.  Hug Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 631
Здравейте отново! 1 седмица след приключване на антибиотиците мога да кажа, че имам значитлено подобрение, но все още имам симптоми, макар и много по-леки и по-рядко. Дано скоро отшумят и те... Прочетох тук за пробиотика на Джеймисън и го купих днес. Добре ли е да се пият и храносмилателни ензими, някой беше дал добри отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт