Завърнали се от чужбина

  • 63 859
  • 615
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 262
едни прекрасни спомени имам от купони, дискотеки, екскурзии, море и пр. с причтели от гимназичта и унито. Не си ги давам срещу никакъв контрол и джобни от сервиране в Макдоналдс.

А и пиша за щатите, обаждат се от Канада ...
доста имат нужда да си обчснчт избора.

Родителски контрол . Добре че не ми се налага да го преживе; това .

# 571
  • Мнения: 253
едни прекрасни спомени имам от купони, дискотеки, екскурзии, море и пр. с причтели от гимназичта и унито. Не си ги давам срещу никакъв контрол и джобни от сервиране в Макдоналдс.

А и пиша за щатите, обаждат се от Канада ...
доста имат нужда да си обчснчт избора.

Родителски контрол . Добре че не ми се налага да го преживе; това .

Нужда да се обяснявам нямам, благодаря! Но, когато някой, който очевидно няма представа за какво говори, се изказва от позицията на всезнаещ, ми е трудно да се въздържа.
Изказвам мнение от позицията на човек, който познава българската действителност, и тази отвъд океана от първа ръка. Съответно, мога да изкажа мнение на базата на личните си впечатления и преживявания.
Тонът няма да го коментирам, а правописът и пунктоацията на човек бил в "унито" говорят сами за себе си. Със здраве!

# 572
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На ESL ходят тия, които две думи накръст не могат да кажат на английски. Нищо чудно, че Канада за тях е мръсна дума. Като не знаеш езика и читава работа не можеш да си намериш. Пък нека си говорим за промиване на мозъци и други тъпотии. Каква беше приказката за киселото грозде? Simple Smile

# 573
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
На ESL ходят тия, които две думи накръст не могат да кажат на английски. Нищо чудно, че Канада за тях е мръсна дума. Като не знаеш езика и читава работа не можеш да си намериш. Пък нека си говорим за промиване на мозъци и други тъпотии. Каква беше приказката за киселото грозде? Simple Smile
Пробвай пак, пък дано ти се получи.

# 574
  • Мнения: 859
Предлагам да направим единен канадски фронт срещу простотията и злобата!
Лозунг - "Киселото грозде не става и за вино за готвене"!

# 575
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Фронтът ще вкл ли връщането ви в България, че имам още време да размисля. Не ми се иска да се връщам с простотията и злобата.

# 576
  • Мнения: 3 965
Единен канадски фронт срещу простотията не знам, но мож да  направиш канадска тема.

# 577
  • Мнения: 6 501
Децата са ми тийнове, родени навън. Обожават ваканциите в България.  За тях България е обичта на баба и дядо, игрите с братовчеди и приятели, планината и морето, ските и планинското колоездене, аква парковете и яхтите, кратките екскурзии,  вкусната храна. Плюс е, че българският им е стабилен и сигурен и  езикова бариера няма. Налага се да ги приземяваме във възторга им, те не виждат обикновеното ежедневие в Бг реалистично.
Познавам деца, които не харесват да се прибират в България.  Това са деца с лош български, които ги влачат при роднини по задължение, които нямат среда и скучаят. Нормално.

# 578
  • Мнения: 859
Казваш, че децата, които не искат да ходят в Бг са с лош български? Наистина ли? И ги влачат по задължение по роднини? И всичкото това се прави с цената на скъпи билети и използвани ваканции за цялото семейство.Наистина опитайте се да мислите малко...
Още една с кристална топка!

# 579
  • Мнения: 6 501
Много ясно съм го написала, така че да го разберат и тези с по-семпли възможности.

# 580
  • София
  • Мнения: 24 839
Казваш, че децата, които не искат да ходят в Бг са с лош български? Наистина ли? И ги влачат по задължение по роднини? И всичкото това се прави с цената на скъпи билети и използвани ваканции за цялото семейство.Наистина опитайте се да мислите малко...
Още една с кристална топка!


Ти го написа, но явно, не помниш.

Прочети си поста- за 3 седмици тук, развлачваш дъщеря си на сто места, че и на море.
Какво градче, Уиш? Казвам, че роднините ми се намират из цяла България - Добрич, Албена, Силистра, Търново, Панагюрище, две села, София, Пловдив....И като така се обикалят тези места - тя сама си прави изводите - на 16 е все пак и не е идиот - може да направи разликите .....
Хайде, проста аритметика- 21 дни:9 селища = ?

По колко дни е прекарвала на едно място, че да види наистина страната и живота в нея?
И дали е била очарована да я олигавват всичките ти роднини, на които се показвате като преуспели канадски мечки?

# 581
  • Русе
  • Мнения: 11 924
fmino, децата харесват там, където намират среда и имат приятели. Близко дете, ходи всяка година при леля си в Белгия за по месец. Има братовчед някъде около нейната възраст.Казва - тъпо е. Ами не е тъпо в Белгия. Ама детето не си е намерило среда там. Синът ми пътуваше доста покрай спорта от 9 годишен с отбора. На състезания и лагери в Европа и Китай.Преди месеци имаше екскурзия из Европа. Изобщо не пожела да се запише. Най-вероятно защото приятелите му не са искали да ходят.И той е на 16 години

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 10:37 от A m b e r

# 582
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
А кое място е добро за емиграция? Германия не става заради бежанците, Англия с Брексит. Франция? В Испания май не се намира лесно работа, но пък съм чувала че испански се учи лесно( за справка не знам испански). Гърция и Италия са в криза и работа няма. Чехия и Унгария абсурт с тези техни езици, а и не са кой знае колко по-добре от България. Швейцария съм чувала, че е добре, но нямам представа какви специалисти търсят и дали изобщо търсят извън ЕС и ЦЕРН. И тя Европата свърши. Канада казвате че е зле, а Америка как е? Латинска Америка я отписвам цялата, след драмите на Венецуела, наркобосовете в Колумбия, Мексико са зле и изобщо не е безопасно, Бразилия май също не е китка. Чили? Аржентина?
Останаха далечния изток и Австралия, и Нова Зеландия. За последните две съм чувала само суперлативи.

Май най-добре да не мислим къде да емигрираме, а да си оправим кочинката в собствената държава, която е повече от прекрасна, но как само се краде не е истина. Въпросът е как.

Апропо, ако дъщеря ми ми благодари че сме емигрирали, защото я е срам от България мога само да се засрамя в ъгъла. Проблемът не е в детето, дори и пубер да е. А вие се оправдавайте с трудна възраст и кооооолко е мизерно и опърпано в България. И как детето вече видите ли само си сформира мнение. Да, бе да.

# 583
  • Мнения: 2 224
...на които се показвате като преуспели канадски мечки?



🤣🤣🤣
В предишен пост писах, че живея в чужбина и едва ли някога ще се завърна окончателно в България, но много ми е неприятно това оплюване - колко било мръсно, мизерно и т.н. Оставете хората да си живеят, където искат и се чувстват добре. За някои е важно е да си изживеят живота близо до роднините, въпреки всичко останало. Имам брат в Австралия, още не съм ходила. Казват, че е чудесно, уредено и т.н. Липсва им България, въпреки всичко. Да, но няма как да се прибират повече от веднъж годишно и толкова и ние се виждаме. Всеки от нас си живее добре, но далеч един от друг, както и децата ни, които са първи братовчеди.

Имам братовчедка, която е наполовина българка. Не мисля, че би избрала да живее в България, но винаги се е прибирала с огромно удоволствие и нетърпение. Дори приятели няма.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 13:13 от Anastasiya_S

# 584
  • Мнения: 5 276
Според мен няма общо със знанията по български. Водя достатъчно австрийци с мен, на които им харесва и без да разбират езика. Да не кажа, че се и чудя как да откажа на някои, защото все пак искам и със семейството ми да се видя, а не само с обкръжението ми, което и без това си имам тук.

Скрит текст:
Осем пъти съм била в Испания, испански не знам, а обожавам страната. Не може на човек навсякъде да му харесва. И като каже, че му е тъпо в Белгия, не значи, че е тъп- примерно, а не конкретно за постинга горе, а че на него специално не му е харесало. Голяма работа! А пък абсурд да обърна чак такова внимание на приказките на тийновете, които в един момент даже и майка си мразят Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 13:26 от Ли Лу

Общи условия

Активация на акаунт