По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 9

  • 43 795
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 380
Браво мистик

# 721
  • Мнения: 1 669
Buena, и аз споделям твоето мнение, че такова нещо като „неизяснен” стерилитет няма...ясно е, че на лекаря не му е ясно и това е диагноза оправдание. Но не знам, защо опитен лекар би решил, че стерилитета може и да е на емоционално ниво. Дори и да стана най-лъчезарният човек на света, тръгна да харча събраните пари за ин витро по екскурзии и за скъпи неща, едва ли това ще има желания ефект. Най-много да изпадна в депресия, че нямам средства за опит и че съм си изгубила времето.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 40 844
Прати го първо с една пробичка в Геника. Може да си я занесе от къщи. Да се види дали е чист. Ако не е после ще го мислите. СГ ок ли ви беше newsm78
ЦС е направо евтина Peace Аз бих ти препоръчала друг вариант, но щом ЦС те плаши, няма смисъл. Ако сериозно сте се заели с опити е добре да я направиш, защото може да има механичен проблем и само да си губите времето и нервите напразно.
Каква трябва да е пробата newsm78 Blush
СГ беше супер,да.

ljubica1  Peace Успех и на теб!

# 723
  • Мнения: 1 669
Mystic, купуваш една стерилна чашка от широките от някоя аптека и мъжа ти я пълни (е не цялата де) в домашни условия след тоалет, мити ръце и след пишкане. Проба като за спермограма. И я носиш в Геника в Гранда.

# 724
  • Мнения: 5 895
mystic woman, еякулат да занесе. Иначе знам, че може да ги изследват дори от урина, отделно от простатен секрет, но там е по-сложно и неприятно за мъжете.
Ема, вървейки по този път вече шест години, не вярвам в такова нещо. И не е като да не пробвах какво ли не през годините, но успокоението не помага. Да стресът има огромно влияние, но винаги има някъде скрита причина/и. И въпреки че съм все още под печата неизяснен стерилитет, продължавам напред.

# 725
  • Мнения: 1 669
Bling, и аз влизам в 6-тата година на неизяснения стерилитет. С теб сме били и при едни и същи лекари в Пв. Разликата е, че ти си се решила да опиташ в Сф, а аз още се мъча тук. Hug
И да, и аз една-две години не го мислех, защото организирах сватби и се занимавах с други странични неща, но не помага.

# 726
  • София
  • Мнения: 9 128
И ние влязохме в 6-тата година. Но сме с изяснен де. Просто не може да го преборим.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 40 844
Благодаря ви!
Лошото е,че няма как де е сутрин,щото работят от 14ч.

# 728
  • Мнения: 1 669
Zazu,аз си мисля, че като стерилитета (мразя тази дума) е изяснен, човек поне знае срещу какво се бори. Ние стреляме в тъмното.

# 729
  • Мнения: X
То пък като е изяснен, ако знаете пак какво е. #Crazy

# 730
  • Мнения: 5 895
Съвсем скоро закръглям точно шест години опити. И не е като да не съм тръгнала по лекари още от 5-6 мес, да не говорим, че исках и преди да почнем да направя разни изследвани и ми се изсмяха. Може би имам около година изчакване, за която аз съм си виновна. Вече почвам да съжалявам за това изгубено време. Просто исках до последно да дам шанс на природата. Отделно още една след две загуби. Отделно още за какви ли не изследвания, операции и т.н. И въпреки, че по думите на моя лекар, световните тенденции са препоръки за постигане на спонтанна бременност, продължаваме напред, защото вече съм на ръба на търпението и всичко...
Ема, покрили ли сте пълния набор от изследвания newsm78
Мистик, да неприятно е с работното време, но ако може да се измъкне в някоя по-дълга обедна почивка, да осткочи до вас и после до лабораторията. Не съм сигурна точно дали имаше изисквания като при СГ, защото все пак е днк изследване и така или иначе се праща до Сф. Ние го правихме преди много години и вече ми са смътни спомените.
Не обичам да се сравнявам с "изяснените" стерилитети, защото повечето от проблемите са трудно решими. Но е кофти да не знаеш с какво се бориш, защото винаги я има опцията, след много години да се окаже някой от "непоправимите" проблеми. И да си двойно прецакан. Няма как да влезнем в обувките на другия и обратно. Всеки сам тегли своето.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 40 844
Сега питах в каб. на доктора и според акушерката няма смисъл ММ да се изследва щов си е пил лекарствата и той Thinking
Иначе ми каза лаборантката,че може и урина да даде...

# 732
  • София
  • Мнения: 634
А може ли при проблем с овулацията, с неуспешни стимулации и ин витро опити, да се мисли нещо за проследяване и за някакви по-леки медикаменти за стимулиране на овулация и пробване за спонтанно забременяване...
Макар че, досега веднъж само съм имала хубав ембрион. Всички други... провал. Проблема казват вероятно е в яйцеклетките, но не е много ясно. Не знам вече какво да правя Sad 

# 733
  • Мнения: 1 669
Вярно е, всеки сам носи мъката в сърцето си. И изяснен и неизяснен - до последно май не е ясно. Блинг, направила съм всички изследвания. Сега последно си пуснах имунологични, глюкоза, инсулин (едно некадърно обременяване с глюкоза, което май ще трябва да повторя). Ще ходя скоро на ендокринолог. Имам желание за ин витро, но според ЛЛ съм за психолог Crazy
Каква полза от психолог...да ме убеждава как забременяването не е най-важното в живота, да ми говори за цели, хобита...дали това би помогнало изобщо

# 734
  • София
  • Мнения: 10 642
Ааааа, психолога никого в нищо не убеждава!!!

Общи условия

Активация на акаунт