И ето Август дойде, мама вече носи бебче на ръце!

  • 43 298
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 304
Да кажа и аз вече, тамън бях написала предния пост и след малко отидох до тоал и падна тапата и веднага след това почнаха да текът води и сига съм в болницата, но нищо не ме боли, нямам контракции и разкритие няма и бебето главата му не слиза в таза и сега вървя ако успее да слезе, но е тесен таза и най вероятто ще се наложи секцио .

# 16
  • Мнения: 786
Гери, стискам палци да се роди лесно бебчето

# 17
  • Мнения: X
Успех Гери! И аз бях така без никакви болки и контракции и за няколко часа направих пълно разкритие. Дори да е секцио крайния резултат е най-важен! Успех отново!

# 18
  • Мнения: 1 304
Мерси Simple Smile , още чакам, взима да ме хваща страх вече, водите още изтичат

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 107
Стискам палци всичко да мине бързо и леко  Hug

# 20
  • Мнения: 260
Успех Гери Simple Smile  bouquet

# 21
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Леко раждане и от мен! Ще чакаме да се похвалиш Hug

На нас ни изписаха витамин Д на Джеймисън ( предният път пак него ни изписа). Инструкциите на нашата докторка са :
По една капка, сутрин с кърмата, да се дава преди 9 часа ( май за да се усвои по-добре  newsm78)
Аз още дори не съм го купила и не бързам.

# 22
  • Мнения: 88
Пу и аз тук Simple Smile В старата тема не бях много активна, но в новата смятам да се промени това. Моята дъщеря се роди на 11.08. Вече има колики, иначе през нощта е относително спокойна.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Аз да се оплача. Днес се престраших да си погледна раната от секциото - много е дълга. Шита съм с 10 конеца, които като са се впивали в кожата са направили допълнителни ранички. И нощницата ми е цялата в петна от някаква течност. Дано да зараства по-бързо. Минаха 2 седмици иначе.

# 24
  • Мнения: 204
Мерси Simple Smile , още чакам, взима да ме хваща страх вече, водите още изтичат
Хайде маме.  Няма страх. На мен ми е 4 ден след секцио и нищо не ме боли. Малката има Лека форма на жълтеница но няма да я лекуват. Сега е момента да ни изписват Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 669
Сега ме наплашихте... свекърва ми днес ходи до аптеката и купи Вигантол, а лекарката виждам, че витамин Д само е написала на рецептата. Да ѝ се обадя ли да попитам, дали да го давам сега това, или да ходя да купя направо витамин Д, какво мислите?

Ние вчера бяхме на преглед и другото ми притеснение е, че за малко повече от 20 дни госпожицата е наддала само половин килограм, а уж се храни съвсем редовно и рядко "връща" мляко.

# 26
  • Мнения: 228
Сега ме наплашихте... свекърва ми днес ходи до аптеката и купи Вигантол, а лекарката виждам, че витамин Д само е написала на рецептата. Да ѝ се обадя ли да попитам, дали да го давам сега това, или да ходя да купя направо витамин Д, какво мислите?

Ние вчера бяхме на преглед и другото ми притеснение е, че за малко повече от 20 дни госпожицата е наддала само половин килограм, а уж се храни съвсем редовно и рядко "връща" мляко.
Вигантола е витамин Д. Аз съм го давала на по-големият ми син. Сега имам някакъв друг, който е под формата на спрей и се пръска по веднъж дневно. По-лесно ми е да го давам.
Половин килограм за 20 дни не е малко наддаване, според мен няма от какво да се притесняваш.

# 27
  • Мнения: 2 173
Нормата за наддаване на кърмаче е по-ниска от дечица на АМ. Ако на АМ е нормално да наддаде 200-250гр. на седмица, на кърма около 160-170 е напълно ОК и това не означава, че ядат по-малко просто с адаптираните млека се задържа повече течност.

Какво каза док? Нормално наддаване, според мен, освен това се гледа и ръст и обиколка на глава.


Надя какви са тези 10 конеца? Моят белег е една тънка черта и имаше по едно конче в двата края на белега...

# 28
  • Мнения: 13
Здравейте, мами Simple Smile Къде мога да дам данните на бебето си, за да бъде включен в заглавната страница?

# 29
  • Мнения: 378
Аз давам по една капка Вигантол вече 3 седмици. Сама си я предписах. Вит К вече го спрях, че пие и калциев глюконат и ще стане прекалено. Уф не можем да се справим с тоя нос, пробвахме и асп за прахосмукачка и пак е запушен. Детето " ръмжи" и хърка. Поръчах и безконтактен термометър, че не иска да смуче биберона.

Надя, раната би трябвало отдавна да е спокойна и да не мокри. Според мен трябва да отидеш на лекар. Стандартно на 8 ден махат конци, те до тогава трябва да е заздравяла и да се къпеш без лепенка. Знам го това, понеже ми е трета операция за две години.
За нормите- малкия утре става на месец и е изцяло на АМ. Качва с 50 гр по- малко от нормата, но пък ака по време, преди и след хранене. Лекарката иска да качва по 200 на седмица, ама явно няма как. Яде пп 120 мл на ядене, храни се и през ноща.

Общи условия

Активация на акаунт