Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 812
  • 589
  •   1
Отговори
# 405
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
По нашите площадки няма чак толкова агресивни. По-точно рядко са. Е случва се да и кажат чупка бебе, но тя си стои и си ги зяпа. Баткото мрънкосва, че го отгонват едни гаменчета от горната група и му викали че е бебе ама по-добре да не играе с тях като ги знам какво чудо са.
Почнаха да и избиват пъпки днес. Утре сме на лекар да я види, но за мен си е чиста варицела. Поне наведнъж ще я изкарат и зора ще мине.  Whistling

# 406
  • Мнения: 851
В яслите се научават да се защитават. Спокойно! Там нали е малко сървайвър и се поочупват. А, аз като видя такова дете директно му се скарвам. Като е смотана майката и очевидно не може да се справи с детето си, аз пък няма да го оставя да тормози моето. Слава богу Софи е терминатор и се оправя. Mr. Green

# 407
  • София
  • Мнения: 664
И Дари е така с децата - по принцип е  добричка с тях , но ако някой се опита да я нападне хич не му отстъпва. Гледам да избягваме агресивните деца. От онзи ден откакто изпадна в истерия не е правила така. Пошляпвам я понякога и си говорим. Предупредих обкръжението ми да не се сърдят или ламтят , че не й угаждам , правя й забележки , пляскам я или нещо подобно. От два дни я оставям почти по цял ден по гащички , вадя гърнето и обяснявам какво трябва да прави. Вчера се напишка и й стана некомфортно , но днес вече си казва и прави всичко в гърнето. Малко се изпуска и в гащичките , но е нормално.

# 408
  • Мнения: 188
Досега не сме се срещали с агресивни деца, по- буйни- да, повечето майките ги следят и наставляват. Ако има
неразбирателства- дърпам детето, площадки много. Сладурчо не си дава играчките, но не посяга. Предпочита компания на по- големи деца, стои при тях и гледа сериозно   Simple Smile , но като го попитат, заблудени от сериозната физиономия, как се казваш или на колко си години- Ъ, нали още не говори, най- много да даде едно пет с ръчичка.
Стами е на АБ от една седмица и сега втори, а не се беше разболявал досега. Възпалено гърло, вече с бели налепи, Т. вдига до 39.3  Cry, гърдите са чисти.
С гърнето сме до положение да сяда и разбира всичко, но не се престрашава да пусне вътре, стиска и се нерви, не му пречи, че пикае в гащите.
Поздрави от нас и пишете как се готвите за рождените дни, ние чакаме да оздравеем и тогава!  Hug

# 409
  • Мнения: 1 602
Кристин, и ние сме така. Двете са с зачервени гърло , а голямата е с налепи и Т над 39° на нас много ни помага Хексорал и каката минава без аб , но ако и утре ми вдига толкова висока Т май ще минем на аб.

Кожния тест за алергия към кравето мляко май ни е положителен. Утре ще пиша на Димитров да видим какво ще каже.
Малкия звяр умира за км и направо не ми се мисли какъв рев ще е когато й го спра.

# 410
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Стефи пач ли правихте? Друг кожен не и ли направи на място? Кръвен? Кофти тръпка е. То само киселото да беше. Ако наистина показва реакция към мляко това значи, че трябва да следиш всичко, което яде. Мляко под някаква форма има в много храни-дори в бирените фъстъци.
 Онзи ден се засилих да си купя и като им видях състава ми се сви душицата. Нали я кърмя още и аз съм на диета ooooh! Свиква се, четат се етикети и се подбират подходящите храни. Аз и давам почти само домашна храна. Замествам маслото с кокосово, млякото също с кокосово или от спелта и се получават хубави бисквити и кексчета. Даже козунаците ни за Великден бяха с алтернативно мляко и всички много ги харесаха.
Пффф при нея варицелата е жестоока просто. Лицето и е ужас, а в косата няма празно местенце. Милата много ми е криво да я гледам така. Баткото нямаше почти пъпки, но тя е цялата Sad

# 411
  • Мнения: 1 602
Поспаланчо, по бързо да ви минава варицелата, че само предполагам колко е неприятно и за бебка и за теб.
Пач теста беше само за краве мляко , а отделно пуснахме и кръвни , но те сигурно идната седмица ще са готови.
Днес му изпратих снимките и чакам да се изкаже.
Ние също ще минем на кокосово мляко. Ние го използваме в работата да правим вегански сладолед та поне няма да обикалям по магазините да издирвам коя марка ще е най подходяща.

Закуската ми е малко трудна обаче. Вие какво закусвате? Ние бяхме на попара, кус кус, нещо с км и други подобни , но сега много се чудя какво да й правя.

# 412
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мъжа ми и прави палачинки с кокосово или друго мляко(спелта, овесено) или само с вода. Препечена филийка домашен хляб, пържени филийки също, каша с плод, онзи ден яде само сварен кус кус. Каквото каже, че иска. Но тя суче преди да стане и често закуската и е символична Whistling

# 413
  • Русе
  • Мнения: 311
При нас думичките са 10-15. Постоянно се закача с непознати хора, отива и ги гледа в очите докато не и обърнат внимание. Определено не сме попадали на много агресивни деца, но и тя си дава играчкит без проблем. Но и аз съм плътно зад нея на площадката, не мога де седна, защото тя все се катери някъде. Чудя се кой се измаря пове че аз или тя.
Наскоро ни мина и консултация та 87см. 12кг.. Ходихме до Германия със самолет и девойката си справи супер.
И аз съм решила да започваме гърнето и да маха ме биберон.  Ако ни приемат на есен мисля да я пробвам на ясла.
То много задачи станаха че ще видим накрая какво ще се случи.

# 414
  • Мнения: 331
И моята дъщеря е родена юли 2015 .. голяма палавница е .. сега е уча да ходи на гърне  Shocked голям зор  Shocked

# 415
  • Мнения: 105
Здравейте мили мами! Има ли такива мами които ще си гледат детето от 2 до 3 годинки и запознати ли са с това какви документи се подават на работа? Колко дни предварително трябва да си се обадил преди да навърши 2 г, че искам да си ползвам ПО или неплатения който е за отглеждане на дето от 2 до 3? Благодаря предварително! Ако някой се е сблъскавал с това нека да сподели?

# 416
  • Мнения: 1 602
Имаш право на платен отпуск натрупан през тези 2г от майчинството и само 6м не платен ( освен ако не се договорите нещо с работодателя за по дълъг период)
Не могат да те уволнят обаче , защото до на вършване на 3г си под закрилата на майката и нямат право , но пък може да напуснеш по взаимно съгласие и да отидеш на борсата примерно.
Отиди на място при работодателя си и се разберете.

# 417
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Има право и на 5м от бащата неплатен, ако той е на трудов договор. Позната мама, работеща в Нои ми обясняваше един ден. Аз мисля да си я гледам. Най вече заради алергията и казах на колежката да говори със счетоводителката какво се прави. Не са ми казали още нищо та с документите не мога да помогна.

# 418
  • Мнения: 105
Това за бащата и аз го знам за 5 месеца, но не ми е ясно след като изтекат мойте 6 м ли подавам за др 5 или всичко на веднъж и после не се занимавам 11 месеца? newsm78 Благодаря ви момичета за бързия отговор, мн сте мили! Hug

# 419
  • Мнения: 851
Не съм ползвала, но доколкото знам първо са твоите шест месеца и след това бащата трябва да ти прехвърли своите. Тоест наведнъж не може. Но точно как става документално не знам. Защо не питаш в темата "Майчинството счетоводно"? Там май точно тези неща обсъждат и вероятно в началото на темата има обяснено всичко, а ако не ти е ясно ще ги питаш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт