Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 902
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Мнения: X
Благодаря, Титина. Обадих им се и имат две седалища в нашия град, като и двете са разположени в най-богаташките райони с предимно азиатско население. Но когато погледнах програмата и ми се зави свят- 3 пъти седмично по 4-5 часа занимания всеки път. Няма как и да се вместим в часовете започващи от 3 до 7 вечерта, но не ми стана ясно дали и трите дни са задължително присъствени или си избираш само един.


При нас само четвъртъка остава свободен.

И аз си мислех преди време, че так наречените режими са "тигрови" докато не се сблъсках с истинските азиатски тигрици. Оттогава бих казала че това което Титина и Контесата правят е само леко "котешко" Laughing аз съм се сблъсквала с такива тигрици мами и след разговор с тях се чуствам като прегазена от влак:)
Азиатските тигрици не работят, децата им започват поне 2 часа преди училище да преговарят по листовки приготвени от кръг на тигрови мами и бащи, събират се след училище пак в клубове организирани от същите родители тигри нищо общо с училището да се подготвят не знам за какво- за Марс сигурно, въвлечени са в няколко спорта на най високото ниво и ако не стигат до там се пращат на тренировки допълнително за да стигнат до най високото ниво, свирят на инструмент, и и обикновено са 3-4 години напред академично от връстниците им. Това е само на повърхостта, какво още правят още даже не искам да знам. И затова като погледнеш кой са приели в университета в "истински" специалности, не ала-бала,  99% са децата на азиатските тигрици и тигри. И тук това което съм видяла става за деца 8-9-10 годишни. Даже не искам да си мисля какво е по нататък..... аз си мислех че ние българите сме така, ооо не, доста сме далече:)
Това ми е позната схема, но никога не съм била част от нея и дори и като 'котешка тигрица' не се оприличавам. Аз съм за 'бичене на айляк'и то ако може по много, но явно няма да я бъде по моят начин и мисля друг, за да не изостава.  Peace

# 2 311
  • Мнения: X
защо да не може и двете?
Как да се получат и двете, ако детето не играе през седмицата, а само през уикенда и то контролирано (каквото и да значи последното)?

# 2 312
  • Мнения: 11 960
Но да, не гледа телевизия и не играе на игри през седмицата, а само уйкенда , и то контролирано. Има детство, което и аз съм имала, с бягане по улиците, катерене по дърветата, ако го оставя няма да излезе и от басейна.
Двете изречения си противоречат взаимно.

И аз това си помислих, имайки предвид подчертаното.

# 2 313
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Много обичах да гледам Дисни с моето дете. До миналата година редовно се приспивахме с някой любимите сериали. Карибски пирати, Междуздевдни войни,Властелинът на пръстаните и Ледена епоха сме гледали по стотици пъти без преувеличение. Не е оставал без физически активност.
  Към игрите на компютъра съм доста резервирана, защото имам доста примери около себе си, вманиачени порсанали момчета. До 7 години - много ограничено и контролирано. И сега оича да играе, но има много други интереси и ангажименти и му остава сравнително малко време за игри.

# 2 314
  • София
  • Мнения: 62 595
Предполагам, че има предвид компютърни игри, а не игри изобщо. Едно дете винаги намира възможност да играе, особено когато не му се учи - всеки от нас го е правил, предполагам - ужким учи, а мислите витаят в някаква мисловна игра или пък си прави лодчици от хартия. При децата играта идва съвсем естествено, дори когато изглежда, че не играят.

# 2 315
  • Мнения: 3 390
  Кумон не е ли стара система вече. Май извадиха нещо ново от този сорт. Сега не мога да се сетя името

Детето ми е в 7 клас. Национален състезател - един от най-добрите в света за младежи в спорта , в който се състезава и тренира всеки ден. В момента се подготвя вече и за мъже.В 7 клас е. Подготвя се за матури. Иска да влиза в паралелката с най-висок бал в града. Всеки ден има средно по два часа за собствени занимания - музика и приятели. Събота и неделя поне половината ден е изцяло негова.
Браво Амбър! Позравявам те за страхотното дете . От сърце се радвам за такива.
Аз не желая да пиша лични неща , въпреки че има какво .
Със моите ще се разбере идеално твоя син .

# 2 316
  • Мнения: X
  Кумон не е ли стара система вече.
Те подобни нововъведения и идеални системи никнат като гъби. И ние си имаме Явор Джонев.

# 2 317
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 851
Но да, не гледа телевизия и не играе на игри през седмицата, а само уйкенда , и то контролирано. Има детство, което и аз съм имала, с бягане по улиците, катерене по дърветата, ако го оставя няма да излезе и от басейна.
Двете изречения си противоречат взаимно.

И аз това си помислих, имайки предвид подчертаното.


Имах предвид не играе електронни игри през седмицата.

# 2 318
  • Русе
  • Мнения: 11 924

Имах предвид не играе електронни игри през седмицата.
  През уикенда по градивни ли са електронните игри. Или да свиква с работната седмица.

# 2 319
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 851
Амбър, Кумон е стара система, създадена е мисля 50-60-те години на миналия век.

Не са градивни игрите, през никое време, но...след като другите деца го правят, а после коментират, трябва и той да е в час с нещата  Laughing Опитвам се да е ангажиран с др неща и да стои далеч от устройствата.

# 2 320
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако по наше време ги имаше тези игри, и ние щяхме да се скъсваме от игра. Нека не се правим на бистри води-ненапити.

# 2 321
  • Мнения: X
Ние дори нямаме таблети и електронни игри.
Има си един детски Innоtab 3s без WiFi и на месеца веднъж ако се сети да играе на него ще е чудо.

На нашия комп си прави домашните по математика в сайта им  и дотам. Не смятам, че е лишена от това, че няма телефон, джобни, таблет , плейстейшън и не знам още какво 'нормално' за дете на нейната възратс.

# 2 322
  • Мнения: 30 802
Ако по наше време ги имаше тези игри, и ние щяхме да се скъсваме от игра. Нека не се правим на бистри води-ненапити.

С брат ми се скъсвахме, с часове на един Правец 8-Д.

Роботрополис. Колкото 10 Кумона. Няма такава игра...

# 2 323
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Американските и канадските ни приятели винаги ни се чудят на "компютаризацията" на децата ни  Удържах положението до 5 години. Доколкото работното ми място е в къщи и от бебе, докато го приспивах, трябваше да работя, няма как да не се докопва от време на време до лаптопа. Обикновено с едно движение предизвикваше няколкочасово възстановяване от моя страна. Бях категорична, че няма да му дам от "зомбиращите" игри. На 5 години хвана шарка и трябваше да стои в къщи няколко седмици. Тогаз му изкопах Цифренката. Много добре направена. Казах му че Корелът е игра, както и един симулатор на кораби.За целта му дадох икомпютър, щот на моя няма как да му дам да си играе После откри разбира се, че има и GTA и голямо спорене и убеждаване падна, защо да не я играе. Не че може да се убеди 6 годишно дете, ама така или иначе явно разбра, че няма да я играе на спокойствие.

# 2 324
  • София
  • Мнения: 12 374
Последният пост ми е все едно на китайски. Никога не съм играла игри, у дома и сега нямаме. Когато тази зима карахме и аз, и дъщеря ми шарка, последното нещо, което би ми хрумнало е да й връча компютърни игри.

Общи условия

Активация на акаунт