МС или Невроза

  • 8 621
  • 42
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Искам да си поговоря с трезвомислещи хора .
На  31г съм .Работя  от година и четири месеца с работно време, които ме кара да ставам сутрин в 4часа или в по-добрия случай в 5 часа .
Март и април месец имах ужасна  тревоги  с децата ,  после и спонтанен аборт преживях , от който  месец задържах  съсиреци и бях ежедневно на лекар ...
Така - имам астигматизъм 2.5 и 2.75 .Нося  очила .
Проблемите физическите , които започнаха от няколко месеца стартираха с едно двойно и размазано виждане вечер.Отдавам го на недоспиването и умората .Преди две седмици ми изтръпнаха ръцете и ми се сковаха пръстите . После започна да ми трепери езика .После  пръста, кутрето и дланта под него изтръпва и  отпред крака ОТ коляното на долу .
Отидох на невролог ,помолих го за терапия ,  много съм напрегната, треперя .А той ми каза ,че съм в рискова  възраст и с тези симптоми ми трябва ЯМР за вероятна  множествена склероза .
Някой с тези симптоми ?

# 1
  • Мнения: 8 939
Изследвайте Б12.
Ходете често в природата.
Срещайте се с приятни хора и правете приятни за вас неща. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 375
Преди пет шест години работех на място, на което трябваше да ставам в същото време, което си опоменала. Връщах се късно, и почти нямах време за себе си, а за семейството въобще. След около година вече бях повишила килограмите, чувствах се нервна, боляха ме очите, трептях, изпотявах се, за първи път пих успокоително.Работата беше напрегната (харесвах си я) и в допълнение постоянната преумора имах чувството, че ще експлоадирам (буквално), не се усмихвах много, или ако го правех беше по-скоро "служебно". Отидох на ендокринолог, който след направени доста изследвания ми "друсна" една диагноза, с която до сега да съм пътник, да не говорим, че ми забрани и да забременявам ooooh!. Радвам се, че не се панирах, а промених ежедневието си - в това число и работата. След около шест месеца вече бях бременна, в доста стабилно състояние и усмихната. Единствено пустите килограми останаха, ама .....
И както е писала alina_si природа, ведри хора, семейството... Направи си изследванията, но ако не смениш ритъма едва ли ще вървиш напред, здравословно и емоционално.
Успех

# 3
  • Мнения: 11 340
Най-вероятно си напълно здрава, но при съмнение на МС не е зле да направиш и ЯМР.  Hug

Както и един курбан за здраве, че както ти е тръгнало ...

# 4
  • Мнения: 29 341
Направи си изследвания, дано да са добри и ще знаеш точно какво ти е. Peace

Включвам се най-вече, за да кажа, че наистина работата и ежедневието като цяло може много за повлияе на човек.
В предишната ми работа никак не бях на мястото си, много интриги, крясъци, обиди и т.н. Все си повтарях, че нещата ще се оправят и стабилизират. Нещо, което не се случи. И след като 2 поредни нощи сънувах кошмари и се събудих посреднощ, реших, че нещата са стигнали дъното и напуснах веднага. Бях станала нервна, избухлива, стресирана като цяло. Трудно се отърсих, но става с времето.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
този лекар как веднага те е диагностицирал... трябва първо изследванията, как така познава.

Не се шашкай, но си направи всички възможни изследвания за да си спокойна.

Аз скоро ходих на невролог, защото имам физиологичен тремор, който ми се засили. Месеци наред си мислех как имам Паркинсон и колкото повече мисля, се вторачвам в тремора и повече ми се струва, че треперя. Не знам още, но чакам да ми направят ЕМГ. Невроложката не ми каза никаква диагноза, а заяви, че без изследвания не може да каже. Сега като не го мисля толкова, се чувствам по добре Simple Smile

И да, стреса отключва много проблеми

# 6
  • Мнения: 11 340
този лекар как веднага те е диагностицирал... трябва първо изследванията, как така познава.

Не се шашкай, но си направи всички възможни изследвания за да си спокойна.

Аз скоро ходих на невролог, защото имам физиологичен тремор, който ми се засили. Месеци наред си мислех как имам Паркинсон и колкото повече мисля, се вторачвам в тремора и повече ми се струва, че треперя. Не знам още, но чакам да ми направят ЕМГ. Невроложката не ми каза никаква диагноза, а заяви, че без изследвания не може да каже. Сега като не го мисля толкова, се чувствам по добре Simple Smile

И да, стреса отключва много проблеми

Върви в Наречен по Нои за 10 дена и ела ми кажи после дали е останал тремор Wink

# 7
  • Мнения: 21
И аз съм възмутена, как е възможно само при първичен преглед такива тежки предположения, потресена съм, ако излезна от тъпия му кабинет и получа инфаркт, после ... Думи нямам, абсолютно същите симптоми съм имала от щитовидната жлеза.. Без да обобщавам, но не ходя на лекар с години, знам, че не е редно, знам, че си вредя, всичко знам, но една такава случка преди 10-15 години ме накара да не спя две нощи и от този момент съм свела до минимум посещенията.. Да каже, че трябва ЯМР, пък после други изследвания, да пусне кръвни..

# 8
  • София
  • Мнения: 1 549
Аз съм минала по този път, само че на мен ми беше така не на ръцете , а на краката - първия невролог при който ходих ми каза същото - първо ямр на глава , за да се изключи МС. Направих го, разбира се под ужасен стрес, слава богу се оказа, че не е това. Оказах се с ужасна дискова херния, която дразни перифиерната нервна система, от там се дразни и вегетативната, както при стрес, на какъвто ти си подложена. Не се притеснявай, много е вероятно да е от стреса, но си направи ямр, за да си спокойна.
Мен ме мислеха, за луда, че така са ми казали и са ме пратили на това изследване, но заради възрастта лекарите са длъжни първо това да отхвърлят. Успех!
Пожелавам ти здраве и спокойствие!  Hug

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Момичета , а защо казват ЯМР , че трябва да се  направи , не става ли скенер ?
Имам час на  20-ти при друг невролог .

# 10
  • София
  • Мнения: 1 549
Честно казано не знам, сигурно на ЯМР е по-точен резултата, а и дали скенера не е по-вреден? Уж, ЯМР е безвреден

# 11
  • Мнения: 765
На мен ми правиха и ЯМР, и скенер.Скенерът беше да се установи дали съм получила инсулт, а ЯМР-за МС. Имах същите оплаквания, тъпчеха ме с лекарства и системи и казаха, че всичко е на психична основа-да пия антидепресанти.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 549
Marsinka, какви андидепресанти пи? Пооправи ли се сега ?
Аз пиех до скоро Стрезам, поради много подобни симптоми, които ту отшумяват ту се връщат, но от скоро го спрях, защото не ми действа. Имам изписан и Деанксит и се чудя дали да не пробвам с него...

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
Аз пиех Деанксит , но  невролога каза , че само ще ме напряга .Изписа ми Стрезам,  купих го , но аптекарката ме предупреди ,че сваля кръвното много ,а аз съм с ниско и още не съм го пробвала .
Иначе двойно виждане не съм имала  скоро , само размазано 2-3пъти .Онзи ден колежката ми се разсърди,защото ме била помолила нещо, а аз нямам Бога ми никакъв спомен ....
Абе нерви е всичко , но  .... ще видим какво ще каже и другият невролог .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 549
Да, потърси второ мнение, стискам палци  Hug

Общи условия

Активация на акаунт