Дениз Чакър "EDHO", Ибрахим Челиккол "Гордиев възел" (Kördüğüm) - Тема 43

  • 48 622
  • 738
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 724
Вярно, че свърши!  #Crazy Е, не, това ако не е подигравка с всички фенове на сериала, здраве му кажи! Поне Каан да ни бяха показали! Confused И какво излиза - гледахме тайния живот на един дърт психопат, така ли? Доста горчив ми дойде този финал, от нелеп по-нелеп!

# 691
  • Мнения: 9 541
Вярно, че свърши!  #Crazy Е, не, това ако не е подигравка с всички фенове на сериала, здраве му кажи! Поне Каан да ни бяха показали! Confused И какво излиза - гледахме тайния живот на един дърт психопат, така ли? Доста горчив ми дойде този финал, от нелеп по-нелеп!


Не се разбра за АН, Каан и Ейлюл ли? Последното явно е било обяснението в любов на АН и прегръдката на Каан, сиреч и заживяха щастливо, значи романтичен сериал за психопата Хитлер, когото никой, дори и мощният Енвер, не можа да пребори Mr. Green Безмълвна съм hit


# 692
  • Мнения: 724
Вярно, че свърши!  #Crazy Е, не, това ако не е подигравка с всички фенове на сериала, здраве му кажи! Поне Каан да ни бяха показали! Confused И какво излиза - гледахме тайния живот на един дърт психопат, така ли? Доста горчив ми дойде този финал, от нелеп по-нелеп!


Не се разбра за АН, Каан и Ейлюл ли? Последното явно е било обяснението в любов на АН и прегръдката на Каан, сиреч и заживяха щастливо, значи романтичен сериал за психопата Хитлер, когото никой, дори и мощният Енвер, не можа да пребори Mr. Green Безмълвна съм hit



Каан го дадоха за последно как закусва с прислугата! #Crazy
Сериалът приключи с Мурат парализиран на покрива и неочакваната поява на Тарък, който смеейки се като психопат (той си е, де) му каза: "Дори в ада ще се забавляваме!". По-психопатски финал досега не бях гледал! Naughty Не знам да се смея ли, да плача ли...
Преди това дадоха как Енвер и Нихан са в имението и дават на Фейза и АН резултатите от изследванията на Тарък - че му няма нищо!
Много интересен финал се получи, много! newsm78

# 693
  • Мнения: 9 541
Благодаря ти СБГ Hug, няма що, страхотна финална серия newsm78, но нека да я изгледам с превод, че явно нищо още не е съвсем ясно дори на гледалите онлайн серията, а какво остава за мен Joy Joy Joy #Crazy

Е, аз си чаках повече романтика, поне 20 минути, ама на smile3506

Като например това Laughing Laughing Laughing



плюс Каан, естествено! Heart Eyes

Отново приятни сънища и не сънувайте сцената на покрива, колкото и добре да е изиграна /за мен такава опасност все още няма tooth/

# 694
  • AMS
  • Мнения: 6 451
Ето ме и мен пак!!!
Благодаря за постовете!!!
Изчетох ви с интерес!!!
От документите, намерени в зимната градина се разбра,
че АН и Фейза имат друг биологичен баща.
Там имаше и документи, от които личеше,
че после са станали деца на Тарък Карасу.
За Мурат нямаше такива документи.
Мурат не им е брат  Naughty
И с Фейза май бяха само годеници.
Може и да греша, но този "доктора" на Тарък, беше в комбина и с Мурат!?
Имаше и сцена, където адвокатката гледаше една снимка на баща и дете
и после я доближи до сърцето си. Явно и тя е разделена от детето си.
Финалната сцена на епизода, за мен е шокираща и не ми харесва.
Не обичам хорър.
Накрая не видях да пише SON,
но не се надявам на още една серия.
Ендемол отново злоупотребиха с актьорите,
а за детето-актьор Aybars, им е непростимо!!!



# 695
  • Мнения: 5 723
 wavey  Възможно е да ни изненадат с още един епизод newsm78 Joy Joy/гладната кокошка и просото...../

Като цяло сериала е търпим ,въпреки на моменти големите пробойни  в СЦ. И отново съмнението ме ,че се е случило нещо много сериозно в екип/а/ите ,за да стигнат до ТУК!!!! Необяснима е тази разпокъсаност на изпълнение ,всеки за себе си и НИЩО!

Дадоха изява и на второстепенните герои  / и те да си заработят заплатите Joy Joy Joy/,но защо сега и толкова много . В последната част действието  малко живна , но  някак си не  естествено .
И аз не мислех ,че Мурат и Фейза имат кръвна връзка , но за момент ми се искаше /колко съм лоша/. Но за нейната арогантност и "аристократичност"  ѝ беше достатъчна "любовта на Мурат"
За АН не ми се пише ,пълно разочарование като мъж ,бизнесмен ииии т.н.

За бебек Наз и цялата орбитална с-ма около нея повече от плачевно ,та чак и смешно ,начело с Исот аби ,но след превода  може и да е смислено .....

Проектанският екип оредя с един член ,но пък Мерт каза едно изречение  и Ейлюл за декорация ,... Joy Joy

Мурат си получи заслуженото ,дали някой ще го потърси или Тарък бей ще си го вземе за талисман....горе на тази хеликоптерна площадка ще го веят ветровете до насита  #2gunfire

Необяснимо ми е самоспасяването на Тарък бей ,без наказано си замина !?!?!?! Винаги е така ,будалите плащат за деянията на лошите !!!! ЖИВОТ........

Не съм нетърпелива ,само информативно: Има ли превод на бг на 30 епизод ,или съм го пропуснала ?!?!? newsm78 Благодаря!

# 696
  • Мнения: 21 201
Добро утро. kaffeetrmker_2
За сетен път от снощи насам, ще обясня, че неправилното разбиране от моя страна, че Мурат им е брат дойде от това, че снощи не Алексчето превеждаше, а коментиращите бяха други лица(вече ми е ясно, че не сте следили поста за онлайн както го следях аз).
Както и да е.
След обяснението на Дива, че не им е брат, приемам ситуацията за точно такава, защото съм останала с впечатление, че тя разбира още когато гледа даден сериал на турски(в каква степен не знам, но явно е достатъчно за да разбира правилно случващото се) така, че напълно и се доверявам относно споделеното по въпроса.
С това въпроса за мен, че не им е брат приключва и слагам точка по въпроса, Peace няма какво да се коментира повече, всички сме на мнение, че не им е брат.
За финала няма какво повече да кажа от това, което написах снощи по време на онлайна, но ако трябва да обобщя, не ми хареса и серията ми бе слаба за финална.
NEW




http://www.gecce.com/video-kordugum-final-sahnesiyle-soke-etti

Не, че вече има значение рейтинга какъв е, но го публикувам информативно, нищо ново, досущ като в края на първия сезон.
Не се гледаше сериала в Турция, не бе интересен и за съфорумците в този подраздел на форума.
http://www.ranini.tv/reyting

Като се замисляяяяя след снощния епизод по-добре, че свърши, при този обиден рейтинг е безсмислено актьорите да си губят времето с тази кауза пердута.
Искам да гледам един приветлив и готин Ибо, в хубава роля, и в друг проект.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 10:25 от Neidjal

# 697
  • Мнения: 9 541

.................................
Като се замисляяяяя след снощния епизод по-добре, че свърши, при този обиден рейтинг е безсмислено актьорите да си губят времето с тази кауза пердута.
Искам да гледам един приветлив и готин Ибо, в хубава роля, и в друг проект.

И аз така Peace, Наде Hug
Няма за какво да се обясняваш за снощните постове, така си го разбрала, така си го написала.....нали ще го гледаме с превод, всичко ще се изясни, а може и не всичко Joy Joy Joy, щото и на турски може да е пропуснато нещо Wink
От мен благодарско за снощните коментари на всички гледали серията!!! bouquet

Софи Hug, много ми хареса коментара ти! newsm10

За сега поне аз оставам с впечатлението, че Каан ще има и татко и майка! Peace Heart Eyes





# 698
  • Мнения: 9 541

Компанията Endemol Shine Türkiye се е сбогувала със сериала в twitter .



Преведената на руски серия се очаква да излезе в събота вечер Praynig

# 699
  • AMS
  • Мнения: 6 451

Привет!!!
Наде,  Hug не съм чак такъв спец с турския.
Е, понаучих се от толкова много гледане на дизита.
Първата ми мотивация беше, като изгледах Нарекох те Фериха и не разбрах кой уби ГГ-я.
Върнах се в темите и четох, четох, и пак не разбрах.
Чак в един случаен форум намерих преразказана репликата на полицайката от Пътя на Емир,
която обясняваше на колежките си, какво е станало в живота на Емир.
Но най-голямата ми мотивация беше, че ме дразни руския превод.
Голяма школовка беше за мен Интикам, защото и руските преводи ставаха след година.
Установих, че нещо, което не разбирам на турски и от руски не ми се изяснява.
Преводачките може да знаят турски, но с руския не са добре.
Така се отказах да ползвам преводите им.
Изключение прави само ВВ Кьосем, който има добър преводач на руски
и където не ми беше ясна терминологията.
И аз съм правила грешки при онлайн гледане и за това постепенно се отказах.
Като се качи серията,  веднага я започвам, като снощи
и вече имам възможността да стопирам, да върна, да повторя.
Ако и ти гледаш така, съм сигурна, че ще разбереш повече от мен.
Лошото е, че като изгледам серията след онлайна, всички вече спят, а на мен ми се пише.
Пише ми се, защото не искам някой, който след време ще гледа сериала,
да се рови и да не разбере кой е убиецът.
А като казах убиец, за мен, не е много ясно показано кой е убиецът на Наз.
Доколкото схванах, това стана косвено, чрез майката на Фейза и АН.
Тя каза, че Тарък е убил Наз и всички ѝ повярваха,
защото им показа документи, че те не са деца на Тарък,
и че истинския им баща е бил убит.
И на това съм доволна, защото има и много по-лошо.
В началото на годината гледах друго дизи,
където заради отмъщение за нисък рейтинг,
в последния 13-ти епизод, избиха всички герои.

Яд ме е на Ендемол най-вече, заради Айбарс,
защото детето е номинирано за Златната пеперуда,
а те окепазиха всичко накрая с тази хорър сцена.
Чакам с интерес коментарите ви, след превода.

И един превод, който ми харесва >>>

 #Kördüğüm  - #Безизходица





ПП: Редактирах се, защото видях, че снимките се изгубиха.
А аз държа на тези  артисти  Peace  Peace

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 19:04 от *** Diva ***

# 700
  • Мнения: 724

Привет!!!
Наде,  Hug не съм чак такъв спец с турския.
Е, понаучих се от толкова много гледане на дизита.
Първата ми мотивация беше, като изгледах Нарекох те Фериха и не разбрах кой уби ГГ-я.
Върнах се в темите и четох, четох, и пак не разбрах.
Чак в един случаен форум намерих преразказана репликата на полицайката от Пътя на Емир,
която обясняваше на колежките си, какво е станало в живота на Емир.
Но най-голямата ми мотивация беше, че ме дразни руския превод.
Голяма школовка беше за мен Интикам, защото и руските преводи ставаха след година.
Установих, че нещо, което не разбирам на турски и от руски не ми се изяснява.
Преводачките може да знаят турски, но с руския не са добре.
Така се отказах да ползвам преводите им.
Изключение прави само ВВ Кьосем, който има добър преводач на руски
и където не ми беше ясна терминологията.
И аз съм правила грешки при онлайн гледане и за това постепенно се отказах.
Като се качи серията,  веднага я започвам, като снощи
и вече имам възможността да стопирам, да върна, да повторя.
Ако и ти гледаш така, съм сигурна, че ще разбереш повече от мен.
Лошото е, че като изгледам серията след онлайна, всички вече спят, а на мен ми се пише.
Пише ми се, защото не искам някой, който след време ще гледа сериала,
да се рови и да не разбере кой е убиецът.
А като казах убиец, за мен, не е много ясно показано кой е убиецът на Наз.
Доколкото схванах, това стана косвено, чрез майката на Фейза и АН.
Тя каза, че Тарък е убил Наз и всички ѝ повярваха,
защото им показа документи, че те не са деца на Тарък,
и че истинския им баща е бил убит.
И на това съм доволна, защото има и много по-лошо.
В началото на годината гледах друго дизи,
където заради отмъщение за нисък рейтинг,
в последния 13-ти епизод, избиха всички герои.

Яд ме е на Ендемол най-вече, заради Айбарс,
защото детето е номинирано за Златната пеперуда,
а те окепазиха всичко накрая с тази хорър сцена.
Чакам с интерес коментарите ви, след превода.

И един превод, който ми харесва >>>

 #Kördüğüm  - #Безизходица





ПП: Редактирах се, защото видях, че снимките се изгубиха.
А аз държа на тези  артисти  Peace  Peace


Diva, наистина можеше да бъде много по-зле. Аз очаквах справедлив финал и ето, че го получих. Затова за пореден път се убеждавам в истинността на поговорката: "Внимавай какво си пожелаваш, може да се сбъдне!".
Мурат си получи заслуженото, определено. Сега, премисляйки по-добре, не намирам това, че Тарък остана безнаказан, за несправедливо. Защото както и някои от вас тук се изразиха, всички бяха сякаш слепи за всичко и не се усещаха, сякаш спяха. А пък тук се сетих за другия вариант за превод на сериала, защото "Kordugum" освен "Гордиев възел", означава и "Ослепяване". Peace Хареса ми в целия сериал, че имаше скрит замисъл и детайлите, ако не друго, бяха много добре изпипани. И пак идвам до разсъжденията си, че заради слепотата на героите, Тарък не си получи заслуженото. И това наистина е по-справедливо и логично, защото можеше да ни сервират и един клиширан и щастлив финал, т. е. Тарък да бъде наказан. Но след като няма от кого, нямаше да бъде и логично.
Сега ми стана любопитно - кой е този сериал, в който са избили всички герои като отмъщение заради ниския рейтинг? Thinking

# 701
  • Мнения: 21 201
Дива, значи съм те усетила, че поназнайваш турски.
Не ме кефи езика, едва му свикнах с годините, вече не ми прави впечатление, но нямам желание тепърва да се захващам с него изучавайки го въпреки, че всеки един научен език е богатство.
И ние редовно следящите сериала за Емир, и Фериха не разбрахме кой я уби, чак в третия сезон в една миниатюрна статийка във вестник пишеше, че е бившият й годеник, лудия Халил, абеее нямаше нужда от трети сезон, който се срина, и го оставиха дори без финал заради слаб рейтинг. Като казвам слаб имам предвид стойности над 3%, а сегашни с такъв рейтинг се водят успешни. ooooh!
СБГ, аз лично знам един сериал "Преселение"(или нещо подобно e името му) с Вахиде Гюрдум/Перчин, в който изтрепаха всички #Shocked и оставиха живи само едно момченце на финала, Stop и бе спрян преждевременно заради слаб рейтинг.
Не гледах сериала, но финалът му се носеше като вълна в нета и оттам разбрах и изгледах финала, отврат.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 20:02 от Neidjal

# 702
  • Мнения: 724
Дива, значи съм те усетила, че поназнайваш турски.
Не ме кефи езика, едва му свикнах с годините, вече не ми прави впечатление, но нямам желание тепърва да се захващам с него изучавайки го въпреки, че всеки един научен език е богатство.
СБГ, аз лично знам един сериал "Преселение"(или нещо подобно e името му) с Вахиде Гюрдум/Перчин, в който изтрепаха всички #Shocked и оставиха живи само едно момченце на финала, Stop и бе спрян преждевременно заради слаб рейтинг.
Не гледах сериала, но финалът му се носеше като вълна в нета и оттам разбрах и изгледах финала, отврат.

Ясно, те го излъчваха в началото на годината, както спомена Diva, та сигурно за него става въпрос. Но пък той беше 15 серии... Thinking

# 703
  • Мнения: 21 201
СБГ, аз докато се допълвах си ме цитирал.
Та да си дойда на думата за Възела.
И с превод, и без, не мисля, че има какво повече да кажа за сериала, и в частност за снощната серия.
От Януари месец насам доста си пописах за сериала и не само, но ако се пресетя нещо, ще споделя.
Лиа, правилно ти е усещането, Каанчето Heart Eyes си е с тати Heart Eyes и кака Ейлюл. Heart Eyes

# 704
  • Мнения: 9 541
 Hug Hug Hug

Радвам се, че много сте споделили Peace Що така, без да съм гледала финала, не ми е комфортно? newsm78 Напират хиляди въпроси, но няма да ги задам newsm78 Не разбирам например защо Хитлер е трябвало да живее с Фейза и АН толкова години заедно, а не е предприел 25 години по-рано някакви действия за отстраняването им от хоризонта Mr. Green
Любопитна съм за Енвер, за Неслихан Stop

Ей newsm78 и Ибо почти не "излезе" от този си поглед Mr. Green, не мога някак да го свържа със самоуверения автомобилен състезател в Италия  Thinking


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт