Сватба в Бална зала "Тера", Резиденция Тера, София

  • 21 726
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Здравейте момичета Simple Smile Ние също запазихме Зала Тера в началото на октомври и съм очарована от любезността на Тайван и Моника. Избрахме коктейла, а украсата ще ни я правят други хора. Единственото което ме притеснява е да не завали по време на коктейла, тъй като ще е в Английската градина. Вече си имам ДЖ, видео и фото, и съм поръчала поканите както и другите неща като подаръчета, и какво ли не Simple Smile Сега съм на вълна торти, прически и гримове Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 267
Здравейте момичета Simple Smile Ние също запазихме Зала Тера в началото на октомври и съм очарована от любезността на Тайван и Моника. Избрахме коктейла, а украсата ще ни я правят други хора. Единственото което ме притеснява е да не завали по време на коктейла, тъй като ще е в Английската градина. Вече си имам ДЖ, видео и фото, и съм поръчала поканите както и другите неща като подаръчета, и какво ли не Simple Smile Сега съм на вълна торти, прически и гримове Rolling Eyes

Привет и на теб, радвам се, че се увеличаваме булките за Тера. Нека споделяме повече!
Ти съвсем ме смая, много бързо си организирала всичко. Аз запазих ДЖ и Фотограф, имам намерение да запазя и видео и след това да се спра за известно време, че имам изпити, пък и с надеждата, че за другото има време.
Кой ще ти прави украсата, защо няма да използваш услугите на Тера, имаш ли нещо конкретно предвид?   newsm78

Поздрави, дамиии  bouquet

# 17
  • Мнения: 16
Да бърза съм, но имам доста детайли още. Относно украсата наши приятели ще я правят, който не се занимават конкретно с това ,но пак са в този бранша с цветята.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Нашата сватба ще е в края на годината. Бихте ли могли да ми дадете повече информация какво включва куверта който споменахте от 80лв, плаща ли допълнително наем за залата и каква предплата се дава за резервиране?

Благодаря!

# 19
  • София
  • Мнения: 161
Здравейте момичета,
Нашата сватба ще е в края на годината. Бихте ли могли да ми дадете повече информация какво включва куверта който споменахте от 80лв, плаща ли допълнително наем за залата и каква предплата се дава за резервиране?

Благодаря!

Здравей,

Какво е включено - освен куверта за гостите като храна, цялата украса на залата по тема, която си избереш и допълнително две опции - най-добрият им пакет уелкъм дринк с шоколадов фонтан или всички живи цветя за залата. Ние избрахме живите цветя. В крайна сметка, тъй като гостите ни бяха по-малко от 100(платихме пакет за 100 човека, за да е тази цена на куверта), остатъка от кувертите го трансформирахме в плодови хапки за уелкъм дринка - защото вече си бяхме купили алкохола, иначе и това можеше да се включи - и имахме и двете.

# 20
  • Мнения: 8
Мили, дами аз също се глася за това вълшебно място в края на 2017, но имам малко съмнения с бюджета. Вие какъв бюджет имате за сватбата?

# 21
  • Мнения: 21
Мили, дами аз също се глася за това вълшебно място в края на 2017, но имам малко съмнения с бюджета. Вие какъв бюджет имате за сватбата?

Бюджетът зависи от много неща - брой на гости, избор на ресторант/зала, булчинска рокля и всякакви други дреболии. Има куверти от 30 и от 200 лв. Има рокли от 300 и от 5000 лв. По моя сметка нашата сватба ще излезе около 30000 за около 120 възрастни и малко дечица, като за всичко, което избираме гледаме и цената.

# 22
  • Мнения: 1
Здравей! И на мен ми предстои сватба през тази година. Харесали сме тази зала, удобно ли ще е да ми кажеш, какво точно включва този куверт. Благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 267
Здравей! И на мен ми предстои сватба през тази година. Харесали сме тази зала, удобно ли ще е да ми кажеш, какво точно включва този куверт. Благодаря!

Куверта включва храна, неограничено количество вода и безалкохолни, украса и, според избора на младоженците,  питие за добре дошли или живи цветя. В същото време няма цена за оувъртайм.
Коя ви е датата, проверили ли сте дали има свободни места? Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте, мили бъдещи и вече понастоящем омъжени булки,

откакто се сгодихме с мъжо ми, и тъй като според него с организацията на сватбата няма нужда да се почва по-рано от 2 месеца преди нея  Rolling Eyes , на мен се падна нелеката задача по организирането на цялото събитие. От 2 месеца съм потънала до уши в четенето на разни сватбени форуми, сайтове, блогове, но най-накрая се реших и аз да се включа и да допринеса с каквото мога и за останалите булки.  Simple Smile

Тази година на мен ми предстои сватба в Резиденция Тера, като ние предпочетохме горната зала. Нашата дата също като при fire_bow е 23.09., така че, предполагам бихме могли да си направим дори едно булчинско парти селфи по някое време  Wink За нашия куверт избрахме уелкъм дринк в Английската градина, след който ще имаме изнесен ритуал. Моника, моята свръзка, обясни, че щяло да има шоколадов фонтан и коктейли, но, ако някой има повече информация, ще съм благодарна да я сподели.

Малко съм притеснена от някои мнения, които прочетох за кетъринга в Резиденция Тера, някои от младоженците не са останали особено доволни от храната, която са получили гостите.. Някои има ли някаква информация по въпроса?

Засега сме запазили фотограф и диджей, видеооператорът се обсъжда още. В момента много се чудя на кого да поверя грима и прическата си, вие на кого сте се спрели?

# 25
  • София
  • Мнения: 267
Здравей, Таня и добре дошла сред булките  Hug

Почти всички момичета се оправяме сами с цялата организация, така че не си мисли, че само твоя мъж е грешен  Grinning  На мен ми стига, че като се колебая, той помага, през другото време не го закачам, но пък.. ножа още не е допрял до кокала, ние имаме още време.

Много се радвам, че сте избрали тази дата, надявам се времето да ни е идеално и ще се радвам да се засечем. И ние сме с изнесен ритуал, но в предния двор. За шоколадовия фонтан не знам какво друго да ти кажа, доколкото знам има плодове, шоколад и коктейли.

Относно кетъринга - и аз чух, че има проблеми с храна и също доста ме притеснява това, дори го споменах пред Моника, но фотографа и ДЖ-я ми споменаха, че в последно време имало подобрение, така че се надявам тази година да доизпипат нещата и всичко да е наред. Това ще разберем чак от булките пролетта.

Аз за грим и прическа не съм гледала още, струва ми се твърде рано. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, аз се записвам да следя темата ако балната зала на Тера се окаже свободна за нашата дата.
Можете ли да ми кажете какви са разликите в двете градини и има ли цена за изнесения ритуал?

# 27
  • София
  • Мнения: 267
Дами, има ли някоя от вас, която вече е ходила да коментира организацията и украсата с момичетата от Тера, какво ви е мнението относно отношението и видовете украса?   Peace

Лаленце, Разликата в градините трябва да я видиш на място, просто изглеждат по различен начин. Има вариант да не плащаш за изнесен ритуал, а има и такъв, при който трябва да си го платиш - на място момичетата ще ти обяснят вариантите и ще се спреш на по-подходящия за теб!  Hug

# 28
  • Мнения: 21
Здрасти,

Аз ходих да коментирам всичко. И понеделник съм на дегустация.
Като за организация, която предлага просто място, а не е агенция, Тера предлагат много добри варианти за украса - 3 варианта за украса на столовете, 10 варианта за табели на масите, 3 варианта за табло за разпределние, свещници, 4-5 варианта вази, сандъчета и кутии за пликове и за украса. Много съм доволна.
Само не знам с координацията как ще сме, защото аз отначало комуникирах с Тайван. Оказа се, че е напуснала. Последно комуникирах с Моника и се срещнахме. Тя е в доста напреднала бременност и сигурно няма да е на работа Юни месец. Малко ми е объркано с отговорните лица в резиденцията.

# 29
  • Мнения: 21
Моята сватба ще е в зелено и екрю. Може би ще добавя и нейви в последствие, но не съм сигурна.

Не предлагат всички цветове.
Например за столовете има 3 варианта - мента, бежаво и дантела шампанско.
Ако искаш червени воалчета за столовете, ще трябва да си ги набавиш.
Иначе споменаха, че до лятото може и да са се снабдили с някакви допълнителни неща.
Но аз съм много доволна като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт