Трудно проговаряне - ТЕМА 21

  • 125 692
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Здравейте.Моя син тръгна на градина.Ходи 2 дни в които цял ден е ревел без да яде,да пие вода и да ходи до тоалетна.Втория ден си го прибрах с един празен поглед,само мрънкаше а вечерта като стана време за спане направо полудя.Направи една нервна криза-пищи,реве,удря се чак посиня.Не даваше да го докосне никой.Изплаши ни с баща му и решихме да го спрем.За капак на другия ден се разболя и е на антибиотик.
Какво ще правим незнам.Притеснявам се този стрес да не отключи психически проблем.Обмисляме полудневни занимания с мен за начало и постепенно да го оставям сам.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 691
Zombiula, моите деца бяха по същия начин, когато на 1г и 6 месеца пробвахме яслата.
На третия ден се разболяха, та и до болница с пневмонии стигнахме  ooooh!
Изобщо не желая да чуя за ясла вече.
Мандаринка, ако ще те успокоя, аз до 12 годишна се напикавах нощем, влачеха ме по какви ли не специалисти, та даже и врачки и накрая наистина го израстнах. Мъжът ми е бил по същия начин, не ми се мисли децата докога ще се напикават с такива родители  Mr. Green

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 949
И аз съм в кюпа на нощните пикли до късно. Може би до 8-9-годишна, че и по-късно.  Но си го спомням добре. Във втори клас не ходих на "зелено" у-ще заради този проблем. Но пък като дете спях много дълбоко. В подготвителен клас часовник с будилник трудно ме будеше. Със съкв. ми редовно закъснявахме за час и то не, защото се туткахме, а просто се успивахме. Заради нас правеха класните и контролните втория час.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 423
У дома е пикльо,нощем спи като убит. Това е хубаво за всички,но си се напикавал. Просто не усеща,дори мокър си спи.Но това си е детска работа,не е проблем. Така като ви слушам,няма да спре скоро. За който каза,че детето е било странно след градината. По скоро го е борел гнусен вирус и то е било объркано и изтощени.

# 34
  • София
  • Мнения: 16 691
И аз спях като пън и с това се обясняваше напикаването.
Някой знае ли дали някъде в БГ се прави надеждно изследване за усвояване на глутен и казеин.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 21:33 от ivankaka

# 35
  • София
  • Мнения: 2 367
Записвам се и аз в новата тема, при нас учебната година в детската започна с нови госпожи и за сега нямаме проблем, само където човека е болен вече.

# 36
  • Мнения: 199
Здравейте.Моя син тръгна на градина.Ходи 2 дни в които цял ден е ревел без да яде,да пие вода и да ходи до тоалетна.Втория ден си го прибрах с един празен поглед,само мрънкаше а вечерта като стана време за спане направо полудя.Направи една нервна криза-пищи,реве,удря се чак посиня.Не даваше да го докосне никой.Изплаши ни с баща му и решихме да го спрем.За капак на другия ден се разболя и е на антибиотик.
Какво ще правим незнам.Притеснявам се този стрес да не отключи психически проблем.Обмисляме полудневни занимания с мен за начало и постепенно да го оставям сам.
Здравейте, включвам се и аз тук,защото и при моето момченце има забавяне в говора. Посещава логопед от 1 г.и напредък в разбирането има,но дългите "обяснения" от него са като неразбираемо бръщолевене.И той тръгна на градина, но положението е ужасно Sad.Рев и нежелание да си играе и дори да погледне другите деца.Отказва да се храни там,виси в тоалетната (уж му се пишка),едната сутрин преди да тръгнем от нерви повърна в коридора,направо незнам какво да правим...Взимаме го на обяд, но преди два дни учителката вдигнала ръце от него-разплакали се покрай него и други.Има чудене за хиперактивност или диагноза от сектъра.Минахме през св.Никола и там написаха, че има разтройство на развитието-неуточнено.Моля се персонала на градината да не ни "отсвири" и да успеят да го приобщят.

# 37
  • Мнения: 2 211
Момичета, защо не пробвате Бахпви есенции за по-лесна адаптация в градината? Може да не подействат, но някои мами са доволни.

# 38
  • Мнения: 920
Здравейте, моят син тръгна училище в първи клас и съм в несвяст от ужас.
Засега слуша,уж,писал черти,днес нищо не правил.На всичкото отгоре в паниката все пропускам домашните от госпижата. Нищо не ми разказва за това училище. Черна кутия ми е.Иде ми да си оскуба косата от яд и безпомощност, с това проклето разказване и неговото блеене в час. Не знае името на ни едно дете.
Както и да е,извинявайте,просто издивях когато чух как една майка се хвали,че детето и познавало всички първия ден и  какво домашно имало.

# 39
  • Мнения: 920
Момичета, защо не пробвате Бахпви есенции за по-лесна адаптация в градината? Може да не подействат, но някои мами са доволни.
На моят син му действаха добре,успокоиха го,когато беше в период на чутовен бяс, в следствие на изключително дискриминираща го "учителка", но трябва да ги изпише специалист,който разбира.

# 40
  • Мнения: 375
Здравейте, моят син тръгна училище в първи клас и съм в несвяст от ужас.
Засега слуша,уж,писал черти,днес нищо не правил.На всичкото отгоре в паниката все пропускам домашните от госпижата. Нищо не ми разказва за това училище. Черна кутия ми е.Иде ми да си оскуба косата от яд и безпомощност, с това проклето разказване и неговото блеене в час. Не знае името на ни едно дете.
Както и да е,извинявайте,просто издивях когато чух как една майка се хвали,че детето и познавало всички първия ден и  какво домашно имало.

Офффф, това училище ми се струва, че е най-страшното нещо (за мен). Колкото повече наближава времето за училище толкова по не знам какво ще правя. А като гледам как масово минават на индивидуална форма на обучение децата с какъвто и да е проблем, още повече ме заболява сърцето. Само ми се въртят едни черни мисли за този предстоящ момент Sad

А как се справяте с кризите на татковците?
 Моят мъж вчера го изкара на площадката, дребният си играел, ама някакво дете от градината било там и го разпитвало, а той не отговорял и моят благоверен се върна с такива потънали гемии, че.... Хем си знам, че с него не трябва да ходят на люлки и пързалки, а само да карат колело, на разходка или до магазина, но дребният си поиска люлки и той да му угоди.

# 41
  • Мнения: 920
Здравейте, моят син тръгна училище в първи клас и съм в несвяст от ужас.
Засега слуша,уж,писал черти,днес нищо не правил.На всичкото отгоре в паниката все пропускам домашните от госпижата. Нищо не ми разказва за това училище. Черна кутия ми е.Иде ми да си оскуба косата от яд и безпомощност, с това проклето разказване и неговото блеене в час. Не знае името на ни едно дете.
Както и да е,извинявайте,просто издивях когато чух как една майка се хвали,че детето и познавало всички първия ден и  какво домашно имало.

Офффф, това училище ми се струва, че е най-страшното нещо (за мен). Колкото повече наближава времето за училище толкова по не знам какво ще правя. А като гледам как масово минават на индивидуална форма на обучение децата с какъвто и да е проблем, още повече ме заболява сърцето. Само ми се въртят едни черни мисли за този предстоящ момент Sad

А как се справяте с кризите на татковците?
 Моят мъж вчера го изкара на площадката, дребният си играел, ама някакво дете от градината било там и го разпитвало, а той не отговорял и моят благоверен се върна с такива потънали гемии, че.... Хем си знам, че с него не трябва да ходят на люлки и пързалки, а само да карат колело, на разходка или до магазина, но дребният си поиска люлки и той да му угоди.
Той има голямо желание да ходи на училище,да си намери приятели, знанията ги има,още в подготвителната група се научи да чете и пише с печатни букви,смята до 10, при нас проблемът е,че е с дефицит на внимание, макар и в по умерена форма вече,но достатъчна да ме доведа до лудост.Разказва,но му е трудно да си подреди събитията и да пресъздаде чужди думи. Умира да се хареса на децата,но все още не знае как,иска да покаже на госпожата,че може,но все още търси пътя към нея.Блее и не разбира какво трябва да прави, затова и имаме куп домашни.Сега се прибрах от училището,ходих да му търся новата тетрадка,която той загубил.Ей това,не успя да ми каже,че я загубил.Докато се при учи на самостоятелност,бая зор ще видя. И сега историята с тетрадката я мелиме, за да разбере какво е направил и какво означава да загубиш.И докато се научи да пита,когато не разбира или се е разсеял. ...Абе...
Индивидуалната форма е удобна за учителите,не и за децата.Ако е читав учителят,може и да се получат нещата.Той в градината беше три години при прекрасни учителки,после попадна на една ужасно лоша и цинично жена, която му срина света. Беше го до карала до бяс от лошотията си. После го изместих в едно училище,там попадна на страхотна дама,която го прикотка и разгърната потенциала му.Сега,се надявам да се адаптира в първи клас и да покаже какво може,а той може,много може.

# 42
  • Мнения: 199
Може ли да споделите кои са тези Бахови есенции?В момента давам едни хомеопатични перлички и един билков сироп за повече спокойствие

# 43
  • Мнения: 920
Здравейте.Моя син тръгна на градина.Ходи 2 дни в които цял ден е ревел без да яде,да пие вода и да ходи до тоалетна.Втория ден си го прибрах с един празен поглед,само мрънкаше а вечерта като стана време за спане направо полудя.Направи една нервна криза-пищи,реве,удря се чак посиня.Не даваше да го докосне никой.Изплаши ни с баща му и решихме да го спрем.За капак на другия ден се разболя и е на антибиотик.
Какво ще правим незнам.Притеснявам се този стрес да не отключи психически проблем.Обмисляме полудневни занимания с мен за начало и постепенно да го оставям сам.
Здравейте, включвам се и аз тук,защото и при моето момченце има забавяне в говора. Посещава логопед от 1 г.и напредък в разбирането има,но дългите "обяснения" от него са като неразбираемо бръщолевене.И той тръгна на градина, но положението е ужасно Sad.Рев и нежелание да си играе и дори да погледне другите деца.Отказва да се храни там,виси в тоалетната (уж му се пишка),едната сутрин преди да тръгнем от нерви повърна в коридора,направо незнам какво да правим...Взимаме го на обяд, но преди два дни учителката вдигнала ръце от него-разплакали се покрай него и други.Има чудене за хиперактивност или диагноза от сектъра.Минахме през св.Никола и там написаха, че има разтройство на развитието-неуточнено.Моля се персонала на градината да не ни "отсвири" и да успеят да го приобщят.
На колко години е детето? Аз толкова се молех навремето,като беше на 4г. да чуя бръщолевеници, дори и неразбираемо да е. За градината, ако детето не се чувства добре прието е възможно да прави кризи и от това.Децата са много сенситивни.Особено,ако учителката е зле настроена и не и се занимава,те усещат всичко.Спокойно,ако не успеете да се разберете с учителката,отивате при директорката и говорите с нея.По закон те са длъжни,подчертавам длъжни да приемат детето и да положат усилия да адаптират детето. Законът е на ваша страна,независимо какви небивалици и простотии,че и заплахи при нас, бълват.Ако не се разберете и психологическия климат е нетърпим,може да пробвате с жалби до руо,дискриминацията о омбудсмана или търсете друга градина и педагози,с които да се погодите.

# 44
  • Мнения: 199
Персонала на градината е много разбран,подали сме документи и за ресурсен учител,трябва да дойде комисия за оценка на образователните способности.Засега имаме пълно съдействие от всички в градината, но явно им е мн.трудно.Той е на 3г.8 м.Но стреса от промяната при него е много висок Sad

Общи условия

Активация на акаунт