Проблем с цикъла...

  • 2 535
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 902
Здравейте,
имам един въпрос: знаете ли някакви "домашни" методи, които да стимулират идването на цикъла? Чайове, хомеопатични средства, каквото и да било, с което мога сама да подпомогна за идването му?

За последно ми дойде на 4. Юли.  По принцип на мен цикъла винаги ми идва по-късно, около 33-36 ден. Тоя път обаче го няма никакъв. Случвало ми се е и преди да закъснее или да го отняма около 2-3 седмици , или да ме подмине. За сметка на това имам ПМС, който със, или без цикъл, не ме подминава.  Sad Бях на 08.09. на гинеколог, прегледа ме, изследва ме- всичко е наред. Няма бременност (знаех си и без това че не е това причината, а си е от стреса). , няма кисти, няма нищо-абе тоест, всичко си ми е наред. Изписа ми Duphaston. Каза да го взимам всеки ден и на 10-12 ден би трябвало да ми дойде цикъла. До днес (12. ден) още го няма. Имам болки и настроението ми е като за ПМС- едно кучешко, главоболие, напрегнатост, чувство че съм подута, но никакви признаци че цикъла ще дойде. За менопауза е рано- на 33 съм.

Та, има ли нещо, което бихте ми препоръчали, което ви е помагало в такива ситуации? Време е цикъла да ми дойде и да тръгне всичко пак нормално, но някак си не става... Sad

# 1
  • Мнения: 1 162
Здравей, имах подобни проблеми, пих какви ли не хапчета. Оправяше се за няколко месеца и после пак се отнасяше. Накрая моята лекарка ме оправи с хомеопатични. До него момент на хомеопатия не вярвах. Сега вече 2 години съм като часовник. Мисля обаче, че екар трябва да ги изпише. Намери си добър хомеопат. А дотогава чай от магданоз. Много ми действаше преди време. Един литър вода с половин връзка магданоз се вари, запарва и после пиеш. Може със захар. Не е много неприятно Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 301
A дали не е от хормони?Тоест,изследвали ли сте ги?

# 3
  • Мнения: 902
Здравей, имах подобни проблеми, пих какви ли не хапчета. Оправяше се за няколко месеца и после пак се отнасяше. Накрая моята лекарка ме оправи с хомеопатични. До него момент на хомеопатия не вярвах. Сега вече 2 години съм като часовник. Мисля обаче, че екар трябва да ги изпише. Намери си добър хомеопат. А дотогава чай от магданоз. Много ми действаше преди време. Един литър вода с половин връзка магданоз се вари, запарва и после пиеш. Може със захар. Не е много неприятно Simple Smile
Мише ,благодаря, ще си купя след малко след работа магданоз и ще се пробвам. И аз някак си почвам да  се заммислям за хомеопатия, но мисля да изчакам още тая седмица. Все се надявам да дойде цикъла и да ми се наместят хормоните, че съм в настроение "Убивам бавно!"  Sad

Неви, изследванията бяха уж добри и всичко в нормата.  Стрес, и това е.Ха сега де!  Sad

# 4
  • Мнения: 466
Здравей, имах същите проблеми, след като отидох на лекар, ми изписаха Оргаметрил. Трябваше да го пия 5 дни, пих го чинно и след може още 5 дни ми дойде. За това изчакай още няколко дни, щом си пила лекарство за предизвикване -  ще дойде. Друго, което бих те посъветвала да си изследваш хормоните. Моята лекарка ми каза, кой хормон кога да изследвам, тъй като и това има значение. 
Стискам палци скоро да дойде, защото знам, колко е ужасно да чакаш така

# 5
  • Мнения: 226
След много лечения с оргаметрил, инжекции с прогестерон, примолуд нор, реших, че няма да се занимавам с химия.
Купих си Див ям - естествен прогестерон. Вече повече от година съм като часовник /да не чуе дявола/.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 645
Докато пиеш дуфастон може и да не ти дойде. Ако си го пила вече 10 дни, спри го и до няколко дни, най-често 3-5дни, но може и до 10 дни ще ти дойде.
Не знам защо ти е изписала дуфастон да го пиеш докато ти дойде, той е прогестеронов препарат и може въобще да не ти дойде Simple Smile
Спирай го и чакай.
Ако не дойде до 12 дни, отиди пак да те видят.

# 7
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моят съвет е след като ви дойде цикъла и спре да си направите едни хормонални изследвания. Има причина за да е с такъв период и за да не идва. Пиенето на хормонални препарати така на сляпо е неефективно и натоварващо за организма. Трябва ви добър лекар ендокринолог -гинеколог!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 645
изследвания на хормоните се правят на 3-ти ден от кървенето, така че като спре вече повечето хормони не може да ги изследва.

На чисти дни се изследват:
Щитовидната жлеза - TSH, TAT, MAT, FT3, FT4
Пролактин

Всички други хормони се изследват на 3-4 ден от началото на кървенето.

Има тема във форума за хормоналните изследвания, там има и пълен списък с хормоните и кога се пускат.

Пролактина и Щитовидната може да са причина за нередовната менструация, както и други естествено.

А това, че е пропуснало толкова много време да дойде, може да се дължи на липсата на овулация.
Има адски много причини.

# 9
  • Мнения: 902
Благодаря за съпричастието, съветите ви ме накараха да си помисля над някои неща- определено ще се наложи така или иначе пак да се изследвам, но ще се радвам поне да ми дойде най-напред цикъла и да се успокои тялото малко и да си влезе в редиците.
Мислих също и над това да спра дуфастона (и без това имам за около ден-два още от него) и да почакам.
Надявам се обаче най-вече на хомеопатията- очевидно има доста с добри резултати от това!
Благодаря много! bouquet

Брейда, аз предполагам също че под огромното количество стрес през последните месеци тялото ми просто "е отказало" да произвежда яйцеклетка, понеже не "усетих" овулация. Познавам се, и по принцип знам кога има овулация, усещам гио просто, Ами май от юни насам  нямаше такава...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
не знам за стреса и дали влияе много на О, аз съм постоянно стресирана, а О имам

Нормално е 1-2 пъти в годината О да няма, при мен се е случвало в тези моменти да ми дойде по-рано или да ми дойде чак след следващата О, т.е. на 66-тия ден, като цикъла ми е средно 33 дни.

Аз лично не мога да изкажа мнение за хомеопатията, според мен трябва да се знае проблема в кой хормон е, а след това лечението - не знам хомеопатия, хормонално, никакво и т.н.т.
Дано попаднеш на читави лекари, пожелавам ти го, защото съм "срещала" много некадърни, заради които сега съм с наднормено тегло.

Лично аз за репродуктивността ми не бих разчитала на хомеопатия, билки и т.н.т., а на добър репродуктивен лекар, който няма да ме влачи с лекарства и хормони ако проблема ми не може да се реши с това трайно, а само временно. Но това си е мое мнение.

Само да знаеш и че при хомеопатите има шарлатани, избирай внимателно.

Късмет!

# 11
  • Мнения: 1 003
Остеопороза дали не би могло да е?

# 12
  • Мнения: 902
Добро утро,

Брейда, при мен си е от стрес, на мен той така ми влияе. Много отговорност поех на работата и все повече става, сама съм в тая област и все под пара, не успявам да наваксвам, работя до късно, а шефката уж взема мерки да ме пооблекчи от това натоварване което и тя забелязва, но после ги отмята. Сменя си по 10 пъти мнението и решението на проблема непрекъснато се променя и така при мен. Подозирам че отчасти е свързано с това.
А иначе аз моята гинеколожка я смених, защото няколко пъти й обясних какъв ми е проблема а тя все ми обяснява да съм почнала пак да вземам противзачатъчни. Ами , не искам. От тях качвам килограми, и ми се увеличава бюста, а той и без това е огромен. Тя- не било от това, не било възможно да е от тях. Да ама аз знам от други лекари, че си е много възможно. 

Лия, не знам остеопорозата има ли такива странични симптоми? Макар с костите ми всичко да е наред.


 

# 13
  • Мнения: 1 003
Ако си си правила костно замерване и всичко ти е ок - значи не е това. По принцип има такъв симптом, но можв просто стрес да ти е.

Общи условия

Активация на акаунт