Италия 151

  • 89 736
  • 771
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 127
И аз много харесвам Тоскана. С ММ преди да забременея си бяхме казали, че всяка година ще отделяме по няколко дена на някоя област в Италия. Първата година отидохме в Сицилия, втората - в Тоскана. На третата мислехме Пулия, но забременях и бях с рискова бременност, та отидохме в Умбрия, че е по-близо. Оттогава или съм бременна или кърмя 😅 На мен повече ми хареса в Сицилия. Тоскана е красива, твърде красива, сякаш пренасища очите и за другите сетива не оставя толкова. Сицилия има един особен дух. Все едно се потапяш в Италия, каквато е била през 60-те, 70-те.

Тази година ще ходим със свекърите (за да помагат с децата) в Туркуиния - близо е до Рим и има море. Ние винаги отсядане в агритуризмо. Изобщо не признавам модерни хотели при положение, че Италия има тези перли 😍 За следващите години си мечтая за Сардиния (с децата) и Венеция (уикенд сами - само да не вземем да направим трето, че ще се гръмна 🤦♀).

# 691
  • MI
  • Мнения: 11 803
Фей, супер за Тоскана, това е един от регионите, които ми липсват още. Simple Smile Иначе както описваш баирите, същото е в родния град на ММ, че и всички наоколо. Мен зимата на такова място ме плаши, нали съм расла в равнината... Иначе за красиво е красиво, с каменните къщи и планините, но ако може да живееш на ниското близо до там.

Иначе за мъглите е така - колкото по-далеч от планините и по в равнината, толкова повече. Вярно е, че не бяха много гъсти, по-често фоския, но тук наистина държи докато не завали. А като минеш по магистралата още по на юг, около Павия, пък е съвсем зле, та да не се оплаквам. То и с комарите е същата закономерноста всъщност. Grinning Надявам се някой ден да заживеем на по-хубаво място (далеч от пианура Падана), ако може преди пенсия, ама както дойде.
Иначе тази година лятото не ми е най-добрия период, та не бяхме планирали ваканции, надявам се септември в края да отидем до Сицилия най-вероятно, поне за няколко дни.

# 692
  • Мнения: 6 296
Деси, не знаех, че си бременна! Hug Честито! Лека бременност от тук до края! Hug Heart

Пианура или не - и тук е жега. Спасявам се с усърдно киснене във водата. За първи път ходя толкова често на плаж или с лодка и заформих тен, иначе традиционно съм "tintarella di luna". Simple Smile)))

# 693
  • Мнения: 2 603
Благодаря ти!
Тук проблемът според мен е кофти влажността и липсата на море. Не знам около езерата как е.
И аз съм решила, че трябва повече да обикаляме Италия, особено южната част ми е много непозната. Може би другата година ще организирам нещо. Нашият кум е от пуля и мисля да го накарам да ни разведе малко.

# 694
  • Мнения: 87
О, Деси, каква хубава новина! Много се радвам за вас, честито! ❤ Леко да ти е до края!

Аз надникнах с надеждата никоя от вас да не е била днес в района на Дженова, не помня имаше ли момичета там, но нали е ваканционен период... и изненадата от Деси ми усмихна следобеда. Радвам се и че доста от вас са драснали по някой ред, та да си актуализираме присъствието, така да се каже. Simple Smile
 
Ние от четири години за пръв път останахме в Милано август месец (направихме една седмица в Римини края на юни - началото на юли и това беше), та се наслаждаваме на сезона в цялата му "хубост", ама то сега ако не е жега, кога да е?! Simple Smile)). Тежичко е, но ще оцелеем.
Комарите ги моря с един продукт на Орфеа и нямат шанс просто, дори вечерни разходки по Дарсена успяваме да правим.

П.п. Добре дошли на новите попълнения!
И да си призная: и на мен много ми харесва Тоскана, но съвсем съзнателно избрахме Милано като дестинация за професионална реализация. Та не мога и да се оплаквам! Grinning

# 695
  • Мнения: 2 603
Calatea, благодаря ти!
Ужасно е това, което се случи с този мост, не разбрах още какво е станало, в смисъл защо е паднал.
Аз много обичам Милано като град за живеене. Добре се чувствам тук, въпреки че от всички градове в Италия ми е най-малко типичен, но си е супер де.

# 696
  • Мнения: 2 127
Тъкмо писах на нашите приятели в Дженова, но не ми отговарят... Силно се надявам да са добре. Какъв ужас! Каква информация дават по италианските медии? Каква е причината? Кой ще носи отговорност за това???

# 697
  • Мнения: 1 545
Наистина ужасно е това, което се случи в Дженова, не ми се мисли. И земетресение имало в Молизе снощи....
Ние сме в Малта, ваканция за гмуркане само двамата. Тук е една жега, да не ви разправям. А и приятелите, на които сме на гости, нямат климатик... 😓😓😓😓😓

# 698
  • MI
  • Мнения: 11 803
ММ е живял две години съвсем близо до падналата част на моста. Съответно има много приятели, които още са в града, но слава Богу всички са били във ваканция. Причината е ясна - лошо проектиран през 60те и последните години/десетилетия зле поддържан. Особено откакто Аутостраде е частна. Да не говорим, че през 2016 два пъти са сигнализирали на министър Делрио че има опасни пропадания - още вчера публикуваха документите. Явно не е сметнал че е важно. Rolling Eyes Аутостраде пък май знаели че е нужен спешен ремонт, но оставили за есента. Това неофициално, тяхната версия е че са много учудени, сигурно е била светкавица или друго непредвидимо. Дано този път наистина влезе в затвора някой, защото е пълно безобразие. Добре че не е в час пик на някой септемврийски ден, защото тогава жертвите щяха да са стотици. И че не падна частта върху къщите...

Земетресението не се е усетило много дори при ссекърите, явно повече по адриатическо крайбрежие и Молизе.

# 699
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Ние бяхме тръгнали точно натам,но ни се случи нещо непредвидено и се наложи до спрем. Всяко зло за добро!
В Генуа е истински Ужас! Чета и рева! Много силно се надявам,че Бенетон ще бъдат наказани по някакъв начин. Ако не е съдебен поне да е божи! Официално има 36 жертви. Все още търсят под разрушеното,но....
Пулия е много красива.
Но всъщност цяла Италия е така.
Ние минахме през Неапол,Помпей,беше ми мечта да поседя La villa dei Misteri! Каква емоция!
После Флоренция.



Сега се в Монтекатини. Всеки ден има нещо невероятно.
После,където ни отвее вятъра. Ваканция! Уви, трагедията в Генуа ми отне пълното удоволствие от пътуването. А и ще отложим ходенето до Valle d'Aosta,което беше основната цел. Покрай разрушеният мост,всички пътищата в тази посока са отбити и няма никакъв смисъл да се набутваме в трафика. Тръгваме в противоположна посока.

# 700
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
огромна е трагедията в Генуа, искрено се надявам да не се джафкат политически (и 5.тте звезди не са особено невинни, ако трябва да гледаме точно), а просто отговорниците (аутостраде) да си поемат отговорността за случилото се. военни кадри се видяха, бога ми, не съм предполагала да видя подобно нещо в мирно време.

аз приготвям куфар, реших ей така, че имам още 5 дена отпуска и където Райнеър каже. и той каза, Гданск  Rolling Eyes
та, приготвям, а какво да видим го оставям за самолетно задание (ако не заспя)

# 701
  • MI
  • Мнения: 11 803
Данилу, добре че ви се е разминало ходенето там точно сега, това е истински късмет!

Аз се надявам и тези, които е трябвало да контролират да си платят, защото има и доста такива и то добре платени. На първо четене далеч не само Бенетон ми се виждат виновни, въпреки ме е ясно че те са основния за бой. А за партиите, въпрос на гл.т. е, тази сутрин спорихме вкъщи за това. Има тот пари, или правиш фараонски проекти, или поддържаш първо наличното и после каквото остане. И аз искам и двете, но има ограничения и трябва да се съобразяваме с тях.

П.с. весело изкарване на всички във ваканция, изглеждат супер всички дестинации. Дори Гданск. Simple Smile

# 702
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


П.с. весело изкарване на всички във ваканция, изглеждат супер всички дестинации. Дори Гданск. Simple Smile

Полша е една много интересна и подценена дестинация, всъщност, от 2 години гледам маршрути  Wink

(пс. за политика просто никога повече не бих си загубила и секунда от времето - старчески цинизъм - никому вяра нямам Peace)

# 703
  • MI
  • Мнения: 11 803
И аз отдавна искам да ида така, дори просто защото струва малко билета често, но все нещо изниква. Кажи после как е било, много ще ми е интересно.

# 704
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Да бе,малко! Аз за Нова година исках да отидем в Краков, града на папа Войтила,ама цените за нощувка бяха като във Виена. В Полша беше първото в живота ми излизане в чужбина. Беше много хубаво. Ама на 20 години всичко е хубаво:stuck_out_tongue_winking_eye:
Уви,тук кой крив, кой прав имат дела от 20 или 30 години. За кулата на пристанището в Генуа пак,от три години виновни няма. За Джулио Реджени нищо не направиха. Съдилищата им са пълна скръб.
Приятни ваканции!

Общи условия

Активация на акаунт