Какво може да се покаже на чужденка за 2-3 дни в София?

  • 13 116
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 031
Работи, работи.
Вече е в пълната си прелест, достоен за селянията на пловдивските "бизнесмени" Ветко и Маринела Арабаджиеви. Но това е друга тема Sad

# 16
  • Down south
  • Мнения: 7 706
@ Charmony, по-скоро на мен би ми било интересно Simple Smile

@ Moin, този хотел не е ли добра идея? Никога не съм била в хотел в София и този помня, че беше сравнително добър?
Препоръки? Имам само резервации.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте! Всичко около широк център е интересно..... както и южните райони!

# 18
  • Мнения: 1 485
Аз бих ти препоръчала този хотел. Много е близо до Лъвов мост, а пък на две крачки от него са Хаджидрагановите къщи. И в хотела съм отсядала, и в Къщите съм яла - и от двете места сме оставали изключително доволни.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
   Само като чуя за хотел на Арабаджиеви и ми настръхва косата. Ако искаш да впечатлиш някого с кич и безвкусица-там е мястото. Жалко за хубавия хотел.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Аз бих ти препоръчала този хотел. Много е близо до Лъвов мост, а пък на две крачки от него са Хаджидрагановите къщи. И в хотела съм отсядала, и в Къщите съм яла - и от двете места сме оставали изключително доволни.

В бежанския район. Страшничко си е за жени там. В околността работех няколко години (слава Богу, преместихме офиса), на групи движат. Бррр

Daylily, вечер е доста приятно да се разходиш по Витошка, стига да е хубаво времето. То, като се замисля само пролет/лято съм се мотала там вечер, та не знам през есента как е.

# 21
  • Мнения: 1 485
Мда, сега забелязах, че ще са само жени. Но иначе хотелът е много добър и ние чуждестранните гости обикновено там ги настаняваме.

Отделно май Народният театър не е споменаван, който на мен лично ми е една от любимите сгради в София. Също препоръчвам разходка по ул. Оборище, тръгвайки от Докторската градина - там има също много приятни заведения.

# 22
  • Мнения: 11 930
      Национална художествена галерия

http://www.nationalartgallerybg.org/index.php?l=37

Музей по палеонтология в Софийски университет, както и самата сграда на университета.

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/drugi_zvena … orichna_geologiya

# 23
  • Мнения: 3 031
Добър е, идеята ми не беше да те отказвам Peace
Японският хотел, който за мен е един от символите на София /като Витоша Ню Отани и в последствие Кемпински/, сегашните собственици го омаскариха грубо казано. Промениха вътрешния облик на лобито и заведенията, изтръгнаха японските вишни пред хотела /подарък от Япония и символ на дружбата между държавите ни ooooh!/. Въобще просташки изпълнения и затова така си изразих възмущението/разочарованието. Иначе хотелът си работи, стаите дали са реновирани не знам.
Други варианти са Хилтън /до НДК/, Радисън и въпросния Сенс, за който ти споменах /на Царя/. Също Кристал Палас на Шипка.

# 24
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Около Лъвов мост не е опция.
Ще погледна останалите.
Японският/Кемпински беше реномиран хотел, за това и се ориентирах директно към него Sad

Благодаря и за останалите идеи! Записвам си всичко и след това ще го мисля, за нещастие имаме и граници във времето:(

# 25
  • София
  • Мнения: 1 484
Гранд Хотел София е хубав хотел, на прекрасно място, до Народния театър.
За показване- ако ви остане време, ако времето навън позволява и ако са ви интересни подобни неща- една разходка с лифт до Алеко, обяд там и обратно с лифта до Симеоново си струва. Красива гледка, красива планина, а ще отнеме половин ден. Витоша, макар и я подценяваме защото ни е много достъпна, си заслужава да бъде показана на чужденката Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 031
Около Лъвов мост не е опция.
Лъвов мост е абсурд.

Гранд Хотел София също е добра идея.

Ако е хубаво времето, може да се разходите до Врана http://www.parkvrana.com/

Последна редакция: сб, 24 сеп 2016, 23:00 от Moin

# 27
  • Мнения: 14 648
Айде сега,Лъвов мост-абсурд.Колко рев беше в чужбинско,че в Б-я се държим лошо с ''бежанците'' и как само ще ни помогнат да обогатим културно,пък сега съвети американците да ги заобикалят.Напротив, там да отидат да ги видят в цялата им прелест и да си направят сами изводите дали някой се държи лошо с тях.!Хотели в родният си град не посещавам.Отвън може да е ок,но вътре не се знае.Наши приятели американци бяха в Радисън.Старо обзавеждане,кръпки,с две думи мн.кофти стаи.Не го препоръчвам!За три дни ходихме по обичайните места Ал.Невски,Св.София имаше кръщане,мн.им хареса.Руската църква,писаха желания в криптата.Около Народния театър,президенството,смяна на караула.Пуснахме се до халите.Искаха да влязат в джамията,не им разрешиха Mr. GreenВ синагогата нямаше проблем.Един ден до Рилския манастир.Едната вечеря беше в хаджидрагановите къщи,но в успоредна улица на бул.Витоша.Другите бяха в крачка в Хепи и ''катедралата'' зад Ал.Невски.На тях им хареса,ама те няма да кажат друго.Второто заведение скъпо,малки порции.Няма кой знае какво за гледане в София така,че престой от 2-3дни е супер.Разходките из парковете не ги разбирам.Също и специално ходене по ул.''Оборище''.Честно казано,нищо особено.Заведенията също,само са по-скъпи.

# 28
  • Мнения: 1 485
Ул. Оборище я написах като част от маршрут, разбира се. Мисля, че е ясно - все пак е в центъра.

# 29
  • Мнения: 14 648
Разбирам,но май по ул.''Шипка'' е по-добре.Поне на мен повече ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт