Лечение на псориазис 6

  • 139 264
  • 761
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 435
Здравейте! Постарах се да изчета основна част поне от последните 3 теми. Мисля, че информацията в тях е доста полезна и неориентираните, наскоро сблъскали се с псориазиса /като мен/ биха могли да почерпят от вашия опит и знания. През месец май на крака ми се появи петно с размерите на монета от 2 лв, зачервено и леко лющещо се, за което ми бе изписан крем Дипрогента, от който размина, остана само тъмен белег. 2 месеца по-късно се появиха още няколко петна, които пак мазах със същото, започнаха да завехват, но по време на двуседмично море през август се разпространиха по целите крака и стъпала, по ръцете и дланите. Посетих дерматолог, който ми изписа Гентамицин + перорален антибиотик, със съмнения за атопичен дерматит, от които се влоших още повече. След едноседмичен престой в болнично заведение, от който, общо взето, единственото смислено нещо беше биопсията, резултатите от която все още не са готови, ми бе поставена "работна диагноза" псориазис вулгарис. Кръвни изследвания бях направила преди това, всичко в норма, с изключение на леко повишени еритроцити /хипотеза - недостиг на витамин Б 12, често срещано явление при вегетарианци, каквато съм/. Сега мажа с охлаждащ крем и правя фототерапия, имам изписани 10 процедури, дадоха ми и Кловейт, който да мажа поне на дланите и пръстите на ръцете, да завехнат по-бързо. В болницата никой не се ангажира с позиция относно подходяща хранителна диета, имало противоречиви мнения по въпроса, но лично на мен ми се струва, че начина на хранене в случая е основен фактор. От 6 дни съм почти изцяло на веган храни /бях на инжекции антибиотик/, изключвам по едно кафе с мляко сутрин и следобед, огромни салати с всичко зелено, кореноплодни, лук, чесън, зехтин и лимон, зеленчукови супи, спанак с булгур, зелен боб, пълнозърнест хляб, плодове, сурови ядки, пия над 3 литра вода на ден, зелен чай, джинджифил с лимон, но след като прочетох за диетата на Пагано, която включва риба, леки меса /аз не ям месо от 7 години, само риба/и млечни, а пък почти изключва бобови и ядки, се чудя дали веганската диета е добър избор в случая... Бих била благодарна на мнения и съвети за всичко, което прецените, тъй като наистина се възхищавам на борбения дух и оптимизма, които струят от постовете във форума и дават надежда на изплашените "зайци"!

Аз съм в почти пълна ремидия вече над 15 години, имам малки петна на лактите и мноого малко в косата.
При мен започна както при Вас и стана зле. Тогава не бях (все още) вегетарианец. Влоших се драматично и бързо.
Д-р Димитрова в Лизенец, на ул. Кричим буквално ми спаси живота.
Зная, че я смятат за противоречива, обаче за мен си остава спасител.
Лечението й включва много витамини, няколко тайни съставки и супер строга веганска диета без подправки.
Чувам, че написледък е поотхлабила режимите, защото за хората е трудно да ги спазват...
Даже мислех да ида да я видя, не вярвам да ме помни, но й бях тежък случай.
Сега съм вегетарианец, с уклони към веганство. Но не е само храната, има и нещо в мозъка или душата.
Помислете дали не сте преживяла загуба на близък човек или животно, липса на родители, нещо от този тип.
А, и без алкохол и цигари за известно време.
Пробвайте при нея!
П.п. На някои хора много им помага топло време, слънце и море, а други се влошават от тях...

# 241
  • София
  • Мнения: 2 435
Здравейте! Постарах се да изчета основна част поне от последните 3 теми. Мисля, че информацията в тях е доста полезна и неориентираните, наскоро сблъскали се с псориазиса /като мен/ биха могли да почерпят от вашия опит и знания. През месец май на крака ми се появи петно с размерите на монета от 2 лв, зачервено и леко лющещо се, за което ми бе изписан крем Дипрогента, от който размина, остана само тъмен белег. 2 месеца по-късно се появиха още няколко петна, които пак мазах със същото, започнаха да завехват, но по време на двуседмично море през август се разпространиха по целите крака и стъпала, по ръцете и дланите. Посетих дерматолог, който ми изписа Гентамицин + перорален антибиотик, със съмнения за атопичен дерматит, от които се влоших още повече. След едноседмичен престой в болнично заведение, от който, общо взето, единственото смислено нещо беше биопсията, резултатите от която все още не са готови, ми бе поставена "работна диагноза" псориазис вулгарис. Кръвни изследвания бях направила преди това, всичко в норма, с изключение на леко повишени еритроцити /хипотеза - недостиг на витамин Б 12, често срещано явление при вегетарианци, каквато съм/. Сега мажа с охлаждащ крем и правя фототерапия, имам изписани 10 процедури, дадоха ми и Кловейт, който да мажа поне на дланите и пръстите на ръцете, да завехнат по-бързо. В болницата никой не се ангажира с позиция относно подходяща хранителна диета, имало противоречиви мнения по въпроса, но лично на мен ми се струва, че начина на хранене в случая е основен фактор. От 6 дни съм почти изцяло на веган храни /бях на инжекции антибиотик/, изключвам по едно кафе с мляко сутрин и следобед, огромни салати с всичко зелено, кореноплодни, лук, чесън, зехтин и лимон, зеленчукови супи, спанак с булгур, зелен боб, пълнозърнест хляб, плодове, сурови ядки, пия над 3 литра вода на ден, зелен чай, джинджифил с лимон, но след като прочетох за диетата на Пагано, която включва риба, леки меса /аз не ям месо от 7 години, само риба/и млечни, а пък почти изключва бобови и ядки, се чудя дали веганската диета е добър избор в случая... Бих била благодарна на мнения и съвети за всичко, което прецените, тъй като наистина се възхищавам на борбения дух и оптимизма, които струят от постовете във форума и дават надежда на изплашените "зайци"!

Аз съм в почти пълна ремидия вече над 15 години, имам малки петна на лактите и мноого малко в косата.
При мен започна както при Вас и стана зле. Тогава не бях (все още) вегетарианец. Влоших се драматично и бързо.
Д-р Димитрова в Лизенец, на ул. Кричим буквално ми спаси живота.
Зная, че я смятат за противоречива, обаче за мен си остава спасител.
Лечението й включва много витамини, няколко тайни съставки и супер строга веганска диета без подправки.
Чувам, че написледък е поотхлабила режимите, защото за хората е трудно да ги спазват...
Даже мислех да ида да я видя, не вярвам да ме помни, но й бях тежък случай.
Сега съм вегетарианец, с уклони към веганство. Но не е само храната, има и нещо в мозъка или душата.
Помислете дали не сте преживяла загуба на близък човек или животно, липса на родители, нещо от този тип.
А, и без алкохол и цигари за известно време.
Пробвайте при нея!
П.п. На някои хора много им помага топло време, слънце и море, а други се влошават от тях...

# 242
  • Мнения: 2 755
Казаха ми, че много помагало мазането със зехтин в който е накисната билката Змийско мляко. След няколко намазвания петната изчезвали.  Аз не мога да я намеря прясна за сега, но ако някой има желание споделям , за   да опита.

# 243
  • Мнения: 7
Благодаря за съветите! Ще се постарая да се информирам по-подробно за доктор Димитрова, тук наистина мненията са доста противоречиви... Змийско мляко също ще потърся, може пък да ми помогне. Моля ви, споделете с какво мажете стъпалата си, моите са страшно напукани, на места кожата се цепи чак до кръв и боли! Имам и две малки петънца на носа и бузата, мажа ги с охлаждащия крем засега, по съвет на лекарите, но се чудя дали е достатъчно... Хубав ден на всички!

# 244
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
И аз съм вегетарианка ,бях строго веган. Нищо не ми промени по отношение на псориазиса. Повлия се,когато медитирах,нещо което не правя от доста време. Изпаднала съм в дупка и се въртя между разрешаване на проблеми от всякакво естество. Трябва да се организирам и да започна да забавям темпото. Доста хаос край мен.
Успех,уважаеми!!!!

# 245
  • Мнения: 7
И аз съм вегетарианка ,бях строго веган. Нищо не ми промени по отношение на псориазиса. Повлия се,когато медитирах,нещо което не правя от доста време. Изпаднала съм в дупка и се въртя между разрешаване на проблеми от всякакво естество. Трябва да се организирам и да започна да забавям темпото. Доста хаос край мен.
Успех,уважаеми!!!!

danilu, може ли да помоля, когато имаш малко време да споделиш като вегетарианка с какво предимно се храниш, риба, млечни, избягваш ли бобови, картофи, домати и другите "вредни" зеленчуци? Също така много се чудя за лука, чесъна и подправките /досега редовно присъстваха в менюто ми:head_band:)...

# 246
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Проядох малко сирене и рядко риба. Предпочетох да варира менюто,а не да пия заместители. 5 години строг веган,но започнаха много проблеми от здравен характер.
Ям много зеленчуци,през зимата бобови.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз да спомена отново ефекта от билките и да питам някой ходил ли е на комисия за скъпите лекарства по НЗОК? Моето момче ходи сега в сряда, още няма категоричен резултат, а той като панда. Няма плаки, но петната си личат и има люспи, хилави на фона на тоновете кожа от преди година.

# 248
  • Мнения: 7
Ясно, благодаря, и аз май няма да прибягвам до крайно вегански режим, поне към момента. Момичета, какви добавки /витамини/ пиете? Билките на Мария Требен /вероятно тях ползвате/ за какъв период от време могат да се приемат, без да се получи пренасищане или няма такава опасност, купуват се готови или вие си ги смесвате? Четох доста позитивни отзиви за Цитровит + парафин или бадемово масло, чак тотално излекуване и край на петната, чудя се дали да опитам, има ли опция да стане по-зле? Много въпроси, дано не досаждам прекалено, но за каквото и да попитам някой от лекарите, отговорът е "Ами, както прецените", а аз нямам представа как да преценя...

# 249
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Добро утро, билките са готови чайове за черен дроб, бъбреци и щит. жлеза. Витамини В1,2 6 пи  преди време,

# 250
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Ами докторите отговарят така, защото според мен за тях е непозната територия. И при мен е така. Аз от време на време пия малко витамин В1;6;12 И витамин Е и Д. Но с прекъсвания. Изпробвам. Когато ходих в  дерматологичната клиника, видях много по-тежки от моя случай,та сега пия билки,витамини, храня се ,общо взето здравословно. Преди време гледах едно интервю със специалисти по псориазиса и се отчаях,след като чух колко храни трябва да се избягват. Бях веган и ми оставаха съвсем малко зеленчуци, които можеше да се включат в менюто. Така че пробвам и чета тук. Хора с опит,преминали през перипетии,които могат да споделят и  аз съответно да приложа евентуално при моите проблеми. Бях забравила за билките на Мария Требен. Благодаря:hugs:

# 251
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Нашите билки са от плевенския билкар.

# 252
  • Мнения: 7
Благодаря за отговорите! По интернет ли поръчвате билките? В 12 на спрей ли приемате или на таблетки, четох добри отзиви в полза на спрея? В болницата ми дадоха охлаждащ крем, който бъркат на място, в кофичка от кисело мляко, с който да се мажа след фототерапията, но според вас дали мога да разнообразявам с бадемово масло с Цитросепт, други масла /имам кокосово, какаово и олио от невен/, според мен охлаждащия не върши кой знае каква работа... Позната ми препоръча едноседмично прочистване с мед и лимони, било супер при псориазис, също така таблетки Уртиплекс, за прочистване на кръвта, на основата на джинджифил е. Аз си правя отвара от джинджифил, хрян, куркума, мед и зърна черен пипер, пия по една чаша на ден, но се замислих, че може би подправките дразнят, вие ползвате ли подправки, лук, чесън? Напоследък закусвам банан, кокосови стърготини и сушени кайсии, вкусно е, но не знам дали не натоварва организма прекалено... Хубава и релаксираща неделя пожелавам и отново благодаря за подкрепата и съветите!

# 253
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ние ги поръчваме по телефона, от Плевен. Там на момента поглеждат какво е било поръчвано последния път и ако пропускам нещо ме питат.
Писах по -назад, но да обобщя и тук - билките не са за псориазис, а за бъбреци, щитовидна жлеза и черен дроб. Няма билки за псориазис, в смисъл чай конкретно за това. Преди да почне приема, мъжът ми направи и прочистване на черния дроб, което после периодично прави, то е с друго пакетче, не тези чайове.
Не знам черния му дроб и останалите органи дали се повлияха, но псориазиса - определено.
По едно време след калните бани на Тузлата, почнах да си мисля, дали не "прецакахме" комисията за Стелара, но има одобрението от там, просто засегнатите площи са видими заради червенината и люспите.
Няма цепене, няма задебелени участъци, не съхне. Маже се с вазелинов крем с невен на Кройтерхов и това е.
Витамините пие на таблетки, а от лютите - яде чушки с удоволствие и не го дразни.
Когато има дразнене от нещо - спря да пие домашна ракия и всякакви вина, усеща до минути адския сърбеж.

# 254
  • малко градче
  • Мнения: 188
Благодаря за съветите! Ще се постарая да се информирам по-подробно за доктор Димитрова, тук наистина мненията са доста противоречиви... Змийско мляко също ще потърся, може пък да ми помогне. Моля ви, споделете с какво мажете стъпалата си, моите са страшно напукани, на места кожата се цепи чак до кръв и боли! Имам и две малки петънца на носа и бузата, мажа ги с охлаждащия крем засега, по съвет на лекарите, но се чудя дали е достатъчно... Хубав ден на всички!




За лицето ти препоръчвам ето това https://remedium.bg/product/9614/blu-kap-sprey-50ml.html . Това е спреят, който държи лицето чисто на дъщеря ми вече години- 2.  Маже се веднъж дневно. Не съдържа кортикостероиди. Не действа обаче на плаки по тялото. ДЕЙСТВА ЕДИНСТВЕНО НА ЛИЦЕТО.

Общи условия

Активация на акаунт