Операция на щитовидната жлеза -12

  • 87 419
  • 833
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 234
Това оправя ли се с гласа и засегнатия нерв. Как може да се избегне с някакви апарати по специални ли по време на операция. И ако може да ме насочите къде ги има. Четох нещо такова, но не съм наясно.

# 781
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, има специален апарат,Пандев оперира с него.

# 782
  • Мнения: 234
Ок много благодаря. Голяма помощ ми оказвате. В предвид това че не мога да се осъзная още.

# 783
  • Мнения: 11 781
Много хубаво интервю с професора. Ще пийна едно умерено, за негово здраве  Mr. Green Няма да прекалявам.
Накратко с няколко думи каза много неща за всяка щитовидна болест. И за храненето, и за пиенето, и за спортуването.

Atina82, ако се информираш за заболяването, то прави го в тези теми за операция на щитовидната жлеза. Има много материал назад за четене. Почети, ще се успокоиш. Но на други места не чети. Там са само вероятности и теории. Тук имаш инфо от първа ръка, от оперирани с тези диагнози. Друго инфо не ти трябва.
И се успокой, доколкото можеш.

С мини инванзивен метод оперира професор Пандев. Момичетата ще ти дадат съвет колко са изчаквали те с операции. Дори и да се видиш с него, съмнявам се, че веднага ще бъдеш оперирана, но друго си е все пак той след преглед да каже какво и що и да се успокоиш.
Друга опция, с операция по традиционен метод е доцент Сечанов.
И двамата доктори са много добри, просто оперират по различни методи, но знаят какво правят.
Разбра се, има и други добри оператори, но специално за рак на щитовидната жлеза, тук в темата преминалите през това, дават насоки към тези двама доктори.

# 784
  • Мнения: 234
Ще продължавам да се опитвам да си запазя час. Но става много трудно, а и сега е отпускарски сезон. Извинете ме ако пиша неразбрано но дори и незнам какво да ви питам. А чета и за терапии с високи дози йод. Как се понася това ако изобщо биопсията е вярна че е папиларен карцином. Само се моля да не е друг че май са по агресивни.

# 785
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще продължавам да се опитвам да си запазя час. Но става много трудно, а и сега е отпускарски сезон. Извинете ме ако пиша неразбрано но дори и незнам какво да ви питам. А чета и за терапии с високи дози йод. Как се понася това ако изобщо биопсията е вярна че е папиларен карцином. Само се моля да не е друг че май са по агресивни.

До колкото знам папиларните клетки са доста отчетливи и трудно ги бъркат.За йода ще ти обясним когато му дойде времето,възможно е изобщо да не ти се налага да пиеш.

След операцията ще те насочим къде да си провериш хистологията, за да си спокойна Simple Smile

# 786
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Атина,отвори си линка,ще ти стане.по спокойно.

# 787
  • Мнения: 234
Благодаря ви! много е важно да има кой да те съветва в тези тежки моменти.

# 788
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Атина ,здравей , аз съм също оперирана от проф.Пандев . Папиларен карценом ( преди 3 години ) ,не съм била на йодна терапия .Казаха ,че за момента не се налага ,ходя на преглед през 3 или 6 месеца, пускам си всички хормонални изследвания ,нося ги на моя док . И така .
Не се стресирай , моята операция проф.Пандев я отлага поне 3 пъти ,защото имал пътуване в други държави,аз отложих един път ,защото не ми дадоха отпуск. Но всичко мина благополучно .За което благодаря на професора !!!
Не се филмирай ,всички тук сме на линия и можеш да задаваш въпроси !

# 789
  • Мнения: 234
Не знам дали тези биопсии са сигурни дали наистина е папиларен карценом и да не би да е друг вид, който не търпи отлагане. Пък и незнам от кога този възел е станал раков. Да не би да е от много време там.

# 790
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не знам дали тези биопсии са сигурни дали наистина е папиларен карценом и да не би да е друг вид, който не търпи отлагане. Пък и незнам от кога този възел е станал раков. Да не би да е от много време там.

Това са въпроси, които всички сме си задавали.Ако ще ти е спокойно оперирай се при някой хирург в твоя град.Аз постъпих по този начин,вярно сега съжалявам,но тогава ми се струваше единственото разумно решение.
А за хистологията ти казах,после ще я провериш.Аз повторих изследването,за да съм 100% сигурна  Peace

# 791
  • Мнения: 234
Страхувам се да се оперирам в нашия град, макар че то каквото има да става ще стане и другаде, но поне да опитам. Само дано да мога да мина по-навреме на преглед.

# 792
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте, момичета!   Hug
Бързам да пиша след предаването, в което гост беше проф. Пандев, защото много ми хареса това, което каза, а именно: " Метастазите при папиларен и фоликуларен карцином, неависимо дали ги има, дали са 1 или 20- не са прогностичен фактор, т. е не променят благоприятната прогноза"   Simple Smile Това го жях чула още след операцията, после започнах да го чувам от наблюдаващия ме ендокринолог, но от скоро започнах да осъзнавам какво точно означава Simple Smile Пиша го, за да успокоя всички новодиагностицирани момичета с уплашени очи, които се питат какво ще им се случи...... Ще се радват на живота както досега Simple Smile Ако аз преди 4 години го бях прочела тук щях да си спестя доста безсънни нощи Simple Smile
Другото, което ми направи впечатление беше, че хормона се усвоявал по- добре, ако има движение, спорт, т.е енергията спомага за по- доброто действие на тироидния хормон? Някой да има впечатления?

Много ти благодаря, че го сподели с нас.Деня ми тръгва с добро настроение  bouquet

# 793
  • Мнения: 234
Извинявайте че отново досаждам с моите многобройни въпроси, но моля ако някой знае да ми каже дали тези микрокалцификати,които намират във възлите на ЩЖ могат да бъдат определящи за вида на рака.

# 794
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Те дават насока за злокачественост,но не е дава ясна диагноза.След биопсията също се получава резултат който е работна диагноза,истинската диагноза се поставя след хистологията.
Аз имах калцификат,след две биопсии се оказа папиларен карцином,хистологията го потвърди.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт