Помощ! Странни образования по кожата

  • 2 350
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте , от около 1-2 седмици забелязах 2 странни образования по кожата , като пъпки , но не са гнойни. Нещо като язвички. Вчера и днес видях , че се размножават и това много ме притеснява , тъй като мога да посетя лекар чак след 1 седмица. Образованията не ме сърбят. Вече започвам да се паникьосвам и да си мисля лоши неща. Шарките съм ги изкарал. Някои дали е имал подобен проблем? Прикачвам снимки.





# 1
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Отиди на лаборатория за едно изследване за сифилис?! Не съм лекар, но това е първото, което ми дойде на ум, гледайки    петната по кожата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ако имат червена точка в средата,значи нещо ви хапе. На мен точно такива ми стават от бълха,но ме сърбят. А може да е алергия от нещо  newsm78

# 3
  • Мнения: 138
Ами нямам точици и сърбеж. За сифилис - скоро не съм имал полови контакти.

# 4
  • Мнения: 140
На мен ми прилича на някаква екзема  Thinking
Вземи си този крем http://www.farma.bg/product/1524/sudokrem-antiseptichen-krem-sud … orest-tosara.html
има и по-малка опаковка от 60гр. и струва към 5 лв.

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 14:36 от AI

# 5
  • Мнения: 11 737
Не съм доктор, но това ми прилича на едни петна, които се разпространяват доста бързо, особено при къпане и се получават най-често при обличане на нова, неизпрана дреха. Поне това разбрах като причина, за близък в семейството, на който се случи.
Нещо като розов лишей.
Да се ограничи къпането, което разбира се е невъзможно, а при къпане стават повече и повече, но сами минават в рамките на 2 до 3 месеца, без лечение, без мазила. Можело да се изпише мазило, ако има наличен сърбеж.
Пак споделям, не знам за какво се касае, просто ми заприлича на това. Или вид контактен дерматит.

# 6
  • Мнения: 2 746
Ами нямам точици и сърбеж. За сифилис - скоро не съм имал полови контакти.

Сифилисът се развива бавно. Принципно кожните проблеми са много специфични, само "тренирано око" може да различи едно нещо, което много прилича на друго нещо. Иди на кожен лекар по най-бързия начин.

# 7
  • Мнения: 21 455
На това приличат ли отблизо?

Имате ли домашен любимец? Котка?

# 8
  • Мнения: 129
На мен също ми се получи едно червено образувание след една болка в дясното коляно вдясно от капачката върху самата кост и ме боли и се е зачервило , нз още какво е ?

# 9
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
На мен също ми се получи едно червено образувание след една болка в дясното коляно вдясно от капачката върху самата кост и ме боли и се е зачервило , нз още какво е ?
И ние няма как да знаем. Виждаш, че тук има само предположения, ни пък за сметка на това в болниците има лекари.

# 10
  • Мнения: 540
Най добре посетете кожен лекар ако е розов лишей колкото по рано толкова по добре,от личен опит казвам много дълго лечение.Дано не е това много неприятно е.

# 11
  • Мнения: 138
По снимки в интернет стигнах до извода ,че е розов лишей. Имах 1 образование , след което започнаха множество малки. Няма да мога тази седмица да отида на лекар , дано няма проблем! Макар,че ако е розов лишей , в повечето случай отшумявало само в рамките на 40-60дни без мазила.

# 12
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
По снимки в интернет стигнах до извода ,че е розов лишей. Имах 1 образование , след което започнаха множество малки. Няма да мога тази седмица да отида на лекар , дано няма проблем! Макар,че ако е розов лишей , в повечето случай отшумявало само в рамките на 40-60дни без мазила.
Може би имате нужда от образование по български език. А иначе сте си за кожен лекар за това образувание по кожата.

Общи условия

Активация на акаунт