Мога ли да давам сурови плодове

  • 1 135
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря ви!Вчера и дадох пасиран банан и си го изяде с голям кеф.Нямаше никакви проблеми.  bouquet

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Явно банана е доста любим на бебетата.При нас трябва да го има навсякъде/освен в АМ/ за да ядем,та се чудих всеки ден банан да не и дойде много.Аз го давам от 2 седмици намачкан.Ябълката и крушата се чудя да пасирам ли,в блендер ли или на ренде.

# 17
  • Мнения: 163
Пасирай ги и давай смело

# 18
  • Мнения: 1 410
Здравейте!С риск да задам глупав въпрос, искам да попитам - ние сме на 5 месеца.Мога ли да и давам например ябълка и банан, настъргани и намачкани сурови?Вече ги е яла на пюрета и ги е пила на сокчета. Blush

Настъргани и намачкани мисля, че е рано. Детето може да се задави от по-голямо парченце Давай ги пасирани.

# 19
  • Мнения: 1 671
Аз дадох настърган /пасиран/ плод след 6 месеца. Бях чела някъде, че преди това целулозата от плодовете затормозява детския стомах

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз дадох настърган /пасиран/ плод след 6 месеца. Бях чела някъде, че преди това целулозата от плодовете затормозява детския стомах


И аз поради тази причина не дадох по-рано, но не казах в предния си постинг защо, за да не ме нападнете  Mr. Green, понеже гледам, че повечето мами са давали в по-ранни месеци

# 21
  • Мнения: 1 446
След 6 навършени месеца , по причини описани от doniboni.

# 22
  • Мнения: 5 500
Винаги съм давала само сурови плодове!

# 23
  • Мнения: 41
здравеите мамчета,и аз искам да давам пасирани плодове,но  се чудя какви.специално за банан ,киви и портокал ,може ли да се дават след 6 месец ,защото имаме запек и нищо не помага. 

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 14:15 от Vivi

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За цитрусите не съм сигурна дали може още,но за по-лесно акане при нас помага пипера.Имам изпекан в камерата и добавям в пюрето/и на мен ми действа така,особено червения/.А ,и сега се сетих за крушата-също помага.

# 25
  • Мнения: 2 587
Аз от половин месец ги давам сурови(пасирани).
Но цитросите ги пазя за по натам,за сега само банан,ябълка и круша.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 765
Цитруси- след годинката. Още не съм дала...
За запек- сини сливи, крушите някой деца пък ги запичат- като мойто например.
Сурови плодове- като изключим банан, пъпеш и понякога ябълка...ами друг плод в суров вид, не се сещам да съм дала.  newsm78
Сега вече ще давам. Чакам черешите...

# 27
  • Мнения: 1 032
здравеите мамчета,и аз искам да давам пасирани плодове,но  се чудя какви.специално за банан ,киви и портокал ,може ли да се дават след 6 месец ,защото имаме запек и нищо не помага. 


Бананът запича. При нас кивито има страхотен ефект, но аз го въведох късно към 10-11 месец. Пробвай пюре от череши или сини сливи, те по принцип са безотказни.
Иначе започнах да давам сурови плодове към 7 месец. В началото успех имах само с банана. Сега вече хапваме и ябълка, портокал и киви.

# 28
  • Мнения: 41
незнам,нищо не помага за тоя запек пробвах всичко,крушата помага но малко,иначе днес дадох за първи път пасирани ,банан ,ябълка и малко сок от портокал,хареса ги и ги изиаде,нищо не стана.мога ли да давам по малко сок от портокал.

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 10:58 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт