Боледуване на децата ни - тема 43

  • 51 722
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 277
Тете, още във вторник изкарах зимните якета и слагам шапки. Как може да го изкарат без яке навън в петък  ooooh!

# 46
  • Мнения: 68 703
Ще им счупя главите направо #2gunfire

Сега му набих канчето и на моя, винаги да си слага якето...но то дете, работа на възрастните е да следят нещата. Учител нямаше, вероятно е отпуска едната, само тая лелка, да й се....не види и лелята, и всичко...Сега ми е толкова свито и притеснено, че няма на къде...цяла нощ очи не затворих да го гледах, да не ми направи гърч Tired Сега лежи тука, зяпа детско, ама баят омърлушен. Има всички признаци за Т, пък пусто на термометъра нищо не излиза...

# 47
  • София
  • Мнения: 7 277
На термометъра не излиза, Тете, може би от нурофена. При какви стойности е правил гърч ?

# 48
  • Мнения: 68 703
Абе уж при високи, ама тя като вземе да се качва, се качва за секунди, пък температуропонижаващите  дават резултат след 45-60минути Confused
Сега пак ще пробвам да измеря...

Иначе мисля, че и в момента има, защото лежи, постоянно иска да се гушаме, казва ми колко ме обича през две минути, очите плуват, челото ми се струва топло и те така...

# 49
  • София
  • Мнения: 7 277
Значи може да стане за нула време  Confused МерИ с "правилния" термометър и я дръж под контрол, щото иначе ... Tired.

Също му набий канчето за якето, а за лелята не ми се коментира. Тука сутринта беше точно 0 градуса (имаме термометър). Сега сме навън, грее слънце и е 9 градуса. Гледам учениците в двора на училището са само по блузи и постоянно им се чудя как не боледуват. Ето ги и моите се съблякоха. Отивам да се разправям с баща им.

# 50
  • Мнения: 68 703
Стана да отиде до тоалетната и го втресе направо. Мушнах термометъра и отчете 38,2...Дадох Панадол 10 мл.

# 51
  • shumen
  • Мнения: 18 059
Тете,дано не прави гърч от Т Бобчо.
При нас в Петък бяха вънка,но беше топло и моя беше само по суитчер без якето.Така се и прибрахме до нас.
Аш,и аз извадих якетета още онзи ден.Само не знам това моето как ще го накарам да се облича и слага шапка.Днеска излязохме и докато го видя беше се съблякъл по блуза и махнал шапката.Слънце имало,топло му било.

# 52
  • Мнения: 68 703
Като помня аз как си махах шапката, веднага след като завиех зад ъгъла на блока ooooh! сега ми се връща Mr. Green

Звънях на педи да мине на домашно посещение, но за зла участ е извън града до утре следобед. Записах час чак за вторник сутринта. Ако видя зор до тогава, ще викам линейка, или ако мога да го облека, ще го кача до болницата да го види педиатър. Пуста болница я качили на един баир в гората ooooh! там е и спешния кабинет...

Иначе цял ден ми вдига Т, въпреки нурофените и панадолите. Не е ставал от дивана...гадна работа. Подозирам че гърлото е втасало...дано днес да е пика и утре да почне да разрежда Т и да я смъква по-лесно Praynig

# 53
  • Мнения: 1 091
Здравейте,
Някой ползвал ли е кависепт спрей. Нашата лекарка за пореден път ни изписва нещо ново, което трудно се намира(за обилна назална секреция). Както и да е , намерих го, но нещо не виждам особен ефект. Може би трябва повече време. За капак и аз се разболях, дано поне да е същия вирус, а не някой нов покрай дългото чакане пред кабинета за преглед Sad

# 54
  • Мнения: 21 280
Моята повърна отново снощи в 3:30 , първото повръщане беше в четвъртък , чудя се дали е от храна ?
Днес давах само препечени филии , какво мога да дам още ?

# 55
  • Мнения: 1 874
: teta75 Бързо оздравяване!

малката лисичка - две повръщания само в  рамките 3 дни ? Едва ли е вирус...нещо другоо ее според мен.

Моя влачи хремата вече 10 ти ден... на моменти  по така ...да кажеш уж минава, после по яко смъркане, че и киханее...днес сутринта и след обед след събуждане  се обаждаше и кашличкоо.. та пак инахалции ще правя страх мее . Свършихме Унидекса и  зех Тобрадекс,  той снощи май си е излял почти  цялото шишенце в носа,баща му го накарал сам  да си сложии капките  ooooh! ии така, почти празно сложих и таз сутрин и на обед и за  сега  май вече няма а вчера го зехме...е то е само 5 мл.

# 56
  • Мнения: 68 703
Лайт, благодаря...

Лисе, нещо се е раздразнил стомах ли, чревца ли. Ако няма Т, е някак си по-спокойно. Не ми се вярва да е от храна на мен...какво толкова необичайно е яла тези дни? Да не е настинала...

Тези капки наистина са миниатюрни...Гледам имам в шкафа някакъв Торбекс, и остатъци от Унифлокс. Не съм посягала все още към тях...за сегашното боледуване имам предвид де. Ще видя докторята какво ще кажат...

# 57
  • Мнения: 21 280
Благодаря ви момичета.
Яде нормалните неща,както всеки ден,само в четвъртък каза,че си била купила кубети  ooooh!

Т ,няма.,както и други симптоми.Само това повръщане.
Утре сме на лекар пак де,но да видим.

# 58
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Аз от повръщане не разбирам. Лисичка, дано не е вирус и минава вече.
Тета, дано не се налага до спешно да стигате!
София е сравнително добре. Покашля и смърка, но мина най-неприятното.

# 59
  • Мнения: 68 703
Я да си сверя часовника с вас - по колко панадол давате и колко кг са дечицата?
Питам, защото да пореден път се убеждавам, че не ни действа на нас, или прекалено слабо действа, или дозата ни е малка. Последно съм давала по 10 мл. - за 20-22кг, 5 г. дете.

На обед дадох, едно, че смъкна чак след два часа Т, и то само до 37,5 я смъкна.
Сега в 17ч. дадох 5мл от нурофен форте/от концентрирания/ и след час му просветна, стана от дивана и играе тук сега...

Общи условия

Активация на акаунт