Кога да позволим на детето да се откаже от тренировки?

  • 11 028
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 477
И в това бойно изкуство има кати. Изборът е добър обаче. Що за клуб без детска група? Не че съм ЗА детските групи в спортовете, но размерът тук има малко значение. 6-годишно момиченце с едър 40-годишен мъж е малко безсмислено и за двамата.
Затова пък, ако се задържи, на 15 никой на улицата няма да може да й се опре.

# 61
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
И в това бойно изкуство има кати. Изборът е добър обаче. Що за клуб без детска група? Не че съм ЗА детските групи в спортовете, но размерът тук има малко значение. 6-годишно момиченце с едър 40-годишен мъж е малко безсмислено и за двамата.
Затова пък, ако се задържи, на 15 никой на улицата няма да може да й се опре.

Когато отработват техника, сенсеят ги подбира да са горе- долу от един калибър- има и други деца в групата. Всъщност, тя е разнородна. И не е многобройна, което е добре, защото сенсеят има възможност да обърне внимание на всеки поотделно при нужда.
Иначе, в сейдза са всички един до друг, когато сенсеят обяснява и демонстрира.
А в този спорт омагьосващото за мен е, че  трениращите се учат как да използват силата, теглото и устрема на нападателя срещу самия него Peace

# 62
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При голямата допуснах грешката да й се водя по лиготиите и да не я "насилвам", щото я домързяло и се отписваше от всичко. Малката започна художествена гимнастика още във 2 група в градината, защото учителката много я хареса и си я дръпна в клуба. След което мина-не мина половин година и се почна - ама не ми се ходи, ама лошо ми е... Казвах й така - ок, отиваме сега и казваш сама на учителката, че се отказваш и няма да ходиш, да не разчита жената напразно на теб за състезанието. Подвоумяваше се и сама си решаваше да си мълчи да тренира. Така всеки път, като се размрънка и й казвах - отиваш, казваш на треньорката защо искаш да се отпишеш, че те мързи и си поемаш отговорността. Бързо й отминаха тия настроения, сега вече е втори клас и си ходи на тренировки по 4 пъти седмично без мрънканици.
Да поясня, че професионална гимнастичка няма да я правя по своя инициатива, всичко си е в нейни ръце. Но съм много съгласна с Афтършока, че не бива да им се позволява да свикват на иди ми-дойди ми, днес искам, утре не ща.

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Искам да напиша нещо за подкрепа. Слушай детето си! Себе си също.

# 64
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Децата доста често имат нужда от насока. Те затова са деца. Те самите имат нужда да слушат някого, точно когато най-силно тропат с краче. Ама нали стана много модерно родителите тях да слушат....

# 65
  • София
  • Мнения: 397
 Ако пробвате с гимнастика, нищо не губите. Детето ще запази и гъвкавостта и спортната си форма и може пак да се върне към балета , ако не му допада. А предвид това, че харесва ефектните облекла- в художествената триката са доста-по бляскави и е по-близо до балета от спортната.
 Граница на насилването за тренировки все пак трябва да има- познавам дете, което започна да получава редовно главоболие с повръщане преди тренировка и се оказа, че е на нервна почва. Но друг път е нужно само насърчение и подкрепа, защото детето се чувства недостатъчно добро в това, било то заради критика на тренорката или силна конкуренция...ти си познаваш детето и усещаш нещата най- добре.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 539
Ние пък /аз и ММ/ и казахме, че ще ходим при тренера да го питаме какво и защо. Нашта като се стегна, ти да видиш. Обеща да ходи плътно поне до Нова година. Даже днес отиде с леко главоболие.

# 67
  • Мнения: 2 760
В края на лятото, когато планирах семейния бюджет през учебната година, им поставих въпроса какво ще тренират през цялата година. Няма тън-мън, изисквам английски и един спорт за дъщерята, руски и един спорт за сина. Те си избират сами спорта.

P.S. Да се редактирам, че постът ми излезе много диктаторски - чуждият език също е по тяхно желание, просто нямат възможност да се откажат след първия месец.

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 12:21 от Annabelle*

# 68
  • София
  • Мнения: 38 539
Аз разплетох нашата история. Оказа се, че няма персонал! Двама треньори са напуснали. А са се записали доста нови деца, набор 2006. И нашите от 2004 набор са ги смесили с малките, от което те протестират и се демотивират, защото правят бебешки упражнения на тясно място, вместо да играят като хората. За съжаление, това означава, че поне този срок няма да има никакъв прогрес.

Общи условия

Активация на акаунт