Несигурност/проблем със самата мен

  • 7 817
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 965
По въпроса за възрастта - аз бях на 20,  а мъжът ми на 26, когато се събрахме. Анонимна е напълно права - мъжете търсят конкретното, а и много жени също. На мен лично не ми стана ясно дотук какво точно очакваш от такъв разговор.  Кое би било идеалното като отговор за теб? Ако приятелят ти държи на теб, но още не е на вълна съвместно съжителство,въобще не е мислил за брак и деца, това би ли било проблем за теб? Ако е така, каква ще ти е реакцията?  От една страна казваш, че не бързаш, но от друга очакваш някой да ти обещае тези неща. И да го направи как това ще ти даде сигурност?  Ако заживеете заедно след година може да се окаже, че има някои качества,  които ти не приемаш и да охладнееш, може след два месеца да срещнеш някой друг, който те привлича неудържимо и да си тръгнеш. Още сте съвсем млади и дори искрено да си давате обещания е напълно възможно да ги нарушите. Още изграждате ценностната си система и преди да се сблъскате с по-сериозни изпитания във връзката няма как да знаете дали тя ще е достатъчно здрава. Мисля, че на рационално ниво разбираш всичко това, но отдолу си остава чувството на несигурност.  Можеш ли да формулираш за себе си какво точно те притеснява и ти пречи да бъдеш щастлива във връзката ви?

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592

Малка си още - вероятно и той също. Радвай се на живота, забавлявай се. Сега ти е времето.

# 32
  • Мнения: 26
Кой може да съди кое ти отива на възрастта и кое -не ? Само защото в днешно време хората масово решават да си поживеят повече и по- дълго преди да създадат свмейство не означава че неможеш да го поискаш по- рано. Навремето са се женили на по 18 и не аз лично не виждам нищо нередно в това ако някой наистина го усеща и иска. Е крайна сметка - хора всякакви.

Не намирам нищо ненормално в това да търсиш сигурност от човека до теб относно вашето бъдеще. Коя жена няма да я заболи ако чуе " незнам дали ще сме заедно, ще видим" вместо "приятно ми е с теб, много бих искал да и занапред да бъдем заедно". Проблем е ако изискваш на много ранен етап от връзката, но ако сте били известно време заедно мисля в напълно в реда на нещатата да искаш да знаеш накъде св развиват отношенията ви, как той гледа на връзката ви и дали мисли че има бъдеще. Аз лично не бих си губила времето с човек, който не е сигурен.

Не мисля че е редно обаче да чакаш някой друг да те прави щастлива и да не умееш сама да се чувстваш добре със себе си. Животът ти не бива да се концентрира само в един човек и това какво той прави и казва. Може би друг те е наранил в миналото ти и от там идва твоята несигурност и непрестанно искане на доказване от човека до теб?

# 33
  • Мнения: X
Кой може да съди кое ти отива на възрастта и кое -не ?
Никой, ако си говорим принципно. Но в случая имаме една жена, която още търси себе си, силно емоционално зависима е, несигурна, с липса на достатъчно самочувствие. На какво ще научи детето, за което мечате? При тази нестабилност и нужда от постоянни уверения, доказателства и деклариране на сериозни намерения от половинката, що за брак ще има, ако се омъжи наистина? Да речем, че й се сбъдне желанието и мъжът до нея наистина й предложи брак сега. Да, нещата не са непременно свързани с възрастта, а с емоционалната зрялост. Не пречи човек да я има в по-млада възраст, но при авторката, така или иначе, липсва. Иначе е факт, че никъде не е казано и емоционално незрели хора да създават семейства и деца, ама после рядко тези семейства са стабилни и тези деца са щастливи. 

# 34
  • Мнения: X
Понастоящем стандартът за семейство е около 35-40 години /последното за мъжете/, та затова те емнаха така. Всичко останало е извън нормата и е патология, как, на 23 години ще искаш да имаш деца  #Crazy
 Laughing наживей се и т.н.
еднотипно е тук, темите са едни и същи, чети по другите теми - същото, какви връзки, какви деца, какви отговорности, каква любов - еднодневки и живот, барове, кариери и т.н. трябва да гониш...  ooooh!

# 35
  • Мнения: 18
По въпроса за възрастта - аз бях на 20,  а мъжът ми на 26, когато се събрахме. Анонимна е напълно права - мъжете търсят конкретното, а и много жени също. На мен лично не ми стана ясно дотук какво точно очакваш от такъв разговор.  Кое би било идеалното като отговор за теб? Ако приятелят ти държи на теб, но още не е на вълна съвместно съжителство,въобще не е мислил за брак и деца, това би ли било проблем за теб? Ако е така, каква ще ти е реакцията?  От една страна казваш, че не бързаш, но от друга очакваш някой да ти обещае тези неща. И да го направи как това ще ти даде сигурност?  Ако заживеете заедно след година може да се окаже, че има някои качества,  които ти не приемаш и да охладнееш, може след два месеца да срещнеш някой друг, който те привлича неудържимо и да си тръгнеш. Още сте съвсем млади и дори искрено да си давате обещания е напълно възможно да ги нарушите. Още изграждате ценностната си система и преди да се сблъскате с по-сериозни изпитания във връзката няма как да знаете дали тя ще е достатъчно здрава. Мисля, че на рационално ниво разбираш всичко това, но отдолу си остава чувството на несигурност.  Можеш ли да формулираш за себе си какво точно те притеснява и ти пречи да бъдеш щастлива във връзката ви?

Може би ме притеснява това,че като дори и не говорим за бъдеще този човек няма нужда от развитие на връзката.
Притесняват ме и мисли от сорта на "аз ли бързам или е нормално да искам да живеем заедно".
Не ме притеснява това,че в момента не живеем заедно,притеснява ме това,че дори не сме го обсъдили като възможност.
Както казах,бих искала,дори и да не е веднага,но би ми било хубаво поне да поговорим.
Подтиска ме нещо,когато чуя,че някой е заживял с някой примерно след 1-2 години,а ние дори и не говорим за това - т.е. при нас разговора липсва,камо ли действията.
Притеснява ме да не останат нещата така.

# 36
  • Мнения: 272
Той с родителите си ли живее? Ако да ,някоя нощ когато сте в леглото му кажи ,че почва да ти става неудобно от техните и му предложи да си намерите квартира.Нищо няма да загубиш ако го питаш.Ако той държи на теб ще го направите.Иначе е много удобно така,да си има кой да му топли леглото,но да не прави нищо.Любовница,която не изисква никакви усилия.

# 37
  • Мнения: 18
Той с родителите си ли живее? Ако да ,някоя нощ когато сте в леглото му кажи ,че почва да ти става неудобно от техните и му предложи да си намерите квартира.Нищо няма да загубиш ако го питаш.Ако той държи на теб ще го направите.Иначе е много удобно така,да си има кой да му топли леглото,но да не прави нищо.Любовница,която не изисква никакви усилия.
Не,той е завършил и работи,аз все още уча.
И двамата живеем сами.

# 38
  • Мнения: 272
Наклони въпроса към това ,че е добра идея да спестите единя наем и/или режиини.Кажи му,че вече не искаш да живееш сама и го покани да живее при теб.Добра идея е за Коледа да му подариш комплект-чехли,ключове(от твоето жилище) и четка за зъби.Н е разбирам защо до сега не си говорила с него,толкова ли е трудно?

# 39
  • Мнения: 420
Наклони въпроса към това ,че е добра идея да спестите единя наем и/или режиини.Кажи му,че вече не искаш да живееш сама и го покани да живее при теб.Добра идея е за Коледа да му подариш комплект-чехли,ключове(от твоето жилище) и четка за зъби.Н е разбирам защо до сега не си говорила с него,толкова ли е трудно?
Ако някой ми излезе с подобен довод и подаръци, ще избягам с 200. Баш на Коледа баш! чехлички, ключове и пестене от наеми и режийни!  Отвратително както и да го погледнеш!
Предполага съжителство за икономии, не за връзка. Обидно и унизително!

Общи условия

Активация на акаунт