Есен на вратата чука, ОКТОМВРИйче на мама ще загука!

  • 50 857
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 687
Мушмул, ние ако го бяхме изчакали, щеше да мине пет. Но не се притеснявай - измерванията не са точни така или иначе.

# 31
  • Мнения: 127
И аз с това се успокоявам.
Пък и колкото и да е голямо все ще излезе по някакъв начин.Важното е всичко да мине добре.

# 32
  • Мнения: 250
записвам се в новата тема.

А майките които преносвате или наближава и не ви се чака - пробвате ли някакви трикове за забързване на процеса (катерене на стълби, хапване на пикантно)?

# 33
  • Мнения: 1 117
записвам се в новата тема.

А майките които преносвате или наближава и не ви се чака - пробвате ли някакви трикове за забързване на процеса (катерене на стълби, хапване на пикантно)?
дам пробвах изядох един лют чипс ,слизах от 10 до 4 етаж и се качих ,обикалям по колидора по 30-40 Мин и нищо Sad

# 34
  • Мнения: 127
Освен това и раниците на дребните като ги прибирам от училище мъкна,а като бонус и покупките от магазина.Ефект 0

# 35
  • Мнения: 1 118
Нас ни изписаха в неделя и вече сме си у дома. Кърма все още няма, само някакви незначителни милилитри коластра, които цедя и давам с шише на бебо. Иначе се храним с Хип Комбиотик, това АМ даваха в болницата. Гърдите ми се меки, няма никакво напрежение или тежест, липсват всякакви признаци за слизане на кърмата. Зърната ми са болезнени и разранени от болницата, когато го слагах да стимулира. Мажа с крема на Медела, пия чай за кърмачки, ям ядки. Стимулирам и цедя с двойната помпа на Лансинох (вчера я купихме по спешност от Дундьо, че от ръчната на Авент направих мускулна треска). Кърменето май ще се окаже невъзможно, въпреки желанието и опитите ми.

# 36
  • Мнения: 19 687
Двойната на Лансинох е супер, аз съм с нея и ми е много удобна. И моите гърди са меки, едва изцеждам по 70-80 мл на ден.

# 37
  • Мнения: 421
Доволна съм в общи линии, въпреки че не бих избрала доброволно секцио отново. Не че съм раждала нормално, де! Може и другото да не ми хареса Mr. Green
Това сякаш аз съм го писала Simple Smile много мрънках след секциото, но вече съм съвсем Ок.

# 38
  • Мнения: 19 687
Да си призная, и аз вече съм по-добре. Но първите 4-5 дни са кошмар, или поне на мен ми бяха.

# 39
  • Мнения: 659
...
Мамите с второ, как приемат големите бебчето? Моят син е внимателен, радва му се, пази го, иска да му сменя пампито  Laughing Силната ревност отмина в първите дни, когато ме дърпаше да играем, докато кърмех. Сега разбира, но на моменти виждам една тъга в погледа му, която никога досега не се е появявала и ми е много мъчно....
И моята дъщеря всичко разбира и се радва, но тази тъга я видях и аз... Стана ми малко тъжно и на мен, но какво пък, веселото предстои.
И аз да се оплача от недоспиване. През нощта синът ми яде на всеки 1.5-2 часа, а през деня на всеки 2-3 часа. Мисля като стане на месец да го откажа от едното нощно кърмене, но сега ми се струва рано, много е малък още. Но наддава доста добре с това ядене на корем. И запушените канали ми се оправиха, за щастие, че беше много тегаво с високата температура.
Хора, доста сходни мнения прочетох, че в родилното дават на децата шише докато дойде майчиното мляко, а после преминаването на кърма се оказва предизвикателство. Ще споделя само тукашната практика (в Швейцария живея), когато се цели изключително кърмене от самото начало, може да е от полза за някой. Ако бебето и майката са здрави, де. Бебето по възможност не се отделя от майката и гърда се дава всеки път, когато детето огладнее. Не се дават добавка или вода, то няма нужда от нищо друго освен няколко милилитра коластра в началото преди да слезе млякото, а после ще изпива точно толкова, колкото му трябва. Нормално е бебето да загуби до 10% от рожденото си тегло в първите дни и ако остане в тези норми, не се прави нищо за дохранване. Постепенно (до две седмици след раждането) рожденото тегло трябва да е възстановено.
За зърната е важно бебето да засуква правилно и не бива да дъвче зърната.
Но това исках да кажа, за това дохранване в началото, че не е необходимо обикновено, а сукането ще накара млякото да дойде.
Поздрави на всички майки и деца от мене Simple Smile

# 40
  • Мнения: 226
Момичета, време е аз да се похваля : Днес, в 8:01 ч. проплака и нашата принцеса - Алмира! Два часа по късно се закърмихме и засега се стараем Blush Не дохранвам.
 П.с. - 37 C° ON не знаех, че си в Швейцария - аз също. Доволна съм от начина на обгрижване. Стриктни са, но не и педантични - кръвното ми си спадна, както винаги е било ниско ( а по време на бременността беше в перфектни граници ) и ми дадоха да пия кафе. Казват, че две на ден не пречели на кърменето, да видим.  Simple Smile
Прегръдки и целувки за всички  bouquet

# 41
  • Мнения: 421
Гледам обсъждате кърменето... и при нас се оказа невъзможна мисия Sad Много исках да кърмя, не съм се отказала още, но не ни се получава. Пробвах със силиконови зърна, че мойте били плоски, от няколко дни успяваме да засучем, но е доста болезнено. Аз обаче се правя на герой и търпя. Държа го по половин час на гърда, оказа се обаче, че нищо не суче, само ме хапе и се уморява. После заспива и АМ не ще. Радвахме се, че се е насукал, пък то се оказа, че го държим гладно. За една седмица почти нищо не е качил. Та спираме с героизмите, цедя каквото мога и давам АМ, да расте малкия човек.

# 42
  • Мнения: 2 615
Благодаря за новата тема на Р_Н.
Честито на новите мами и успех на чакащите!
Аз качих около 4-5 кг. през бременността и след раждането съм -10кг. Аз кърмех малкия до миналия ден, но той много спеше на гърда и за една седмица беше качил само 100гр. и се наложи да дохранваме с адапт.мляко и отделно цедя и давам с шише.Направо в мозъка ми бърка тая помпа... ама нямам избор.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 309
Ох, разбирам ви перфектно с кърменето. За съжаление и при нас няма напредък. Като бонус и хормоните си танцуват, а аз си рева...  Blush Нещо много драматично изживявам липсата на кърма. То даже не мога да кажа достатъчно кърма, че всичко на всичко от "пълни" гърди изцеждам 10 мл.

Винаги съм си представяла, че ще имам кърма. Дори и не бях си помисляла, че няма да има. Имам купени и подплънки за кърма  Sad

Даже си заявих отговорно, че няма да кърмя повече. Опитите ми приключват с изнервено и гладно бебе, а аз пред срив. От 3 дни не се мъча да кърмя, давам си АМ, детето ухилено до уши, без рев и неспокойство. Почвам да се чудя дали кърменето на всяка цена не е малко преескпонирано. Някакси не си представям, че ще държа детето гладно, само и само да тръгне кърменето.

# 44
  • Мнения: 1 117
Момичета преди раждане имали ли сте чести газове ,който не се облекчават с ходене до тоалетната?

Общи условия

Активация на акаунт