Неспокойно бебе

  • 5 117
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте майки Simple Smile От една седмица и малко бебето ми стана много неспокойно на 2 месеца и половина сме.Преди си спеше от 23ч до 5 без проблем и веднага заспиваше,а сега се буди към 2:30 но не е от глад,давам и биба и заспива за още час и половина след това пак и така до 7-8 сутринта се буди неспокойна.На ам сме и си яде мисля нормално за възрастта.Също напоследък много си лапа ръчичките.Давам за колики еспумизан но не мисля че е това защото при нея са доста слаби .Ако сте се сблъсквали с такъв проблем моля да споделите опита си.Ще ви бъда благодарна

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Всичкото АМ ли изпива? Освен това неспокойствие, за което пишеш, има ли друга промяна?

# 2
  • Мнения: 4 411
А ако предложиш АМ през нощта как реагира? За мен си е чист късмет бебе да спи от 23 до 5 без да яде и без да се буди, защото моето за този период имаше поне 2 или 3 хранения.

Може да е и зъби. На една приятелка бебето беше така. Почнаха го от много малък да го мъчат и няколко дни преди да стане на 5 месеца изби първия, след 2-3 дни и втория. Сега е на почти 6 месеца и чакат съвсем скоро поне още 2 да избият.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 489
Когато се събуди през нощта предлагаш ли АМ или само биба?
На мен ми прилича да е гладно бебето.

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 16:30 от miamim

# 4
  • Мнения: 148
Може да има млечни гъби в устичката или афти и да я дразнят. А иначе синът ми също беше много кисел първите четири месеца - чак докато най-накрая в четвъртия му излязоха първите зъби. Той направо сля коликите със зъбите и аз се бях видяла в чудо, но определено зъбите го мъчиха няколко седмици предварително.

# 5
  • Мнения: 1 235
На някои деца започват по-рано никненето на зъби. Може да е от това. И моето бебе спеше по цяла нощ, докато не дойде момента с тези зъби и всичко приключи.

# 6
  • Мнения: 22
Давам и малко чай и за час пак заспива,но днес ако се събуди ще и дам АМ.По препоръка на педиатъра не и давам АМ но и тя свикна да спи и сега тази промяна незнам на какво се дължи.Но като цяло има голяма промяна не само вечер сега и през деня спи много малко и се стряска от най-малкия шум буди се с плач.Плюе бибата и освен всичко това с храненето също не е добре.Бута шишето с ръце с език също рита голяма мъка е докато я нахраня.А смених с биберон 3 номер защото сме на фризовом и мислех че трудно го смуче защото е гъсто но и това не помага.Незнам вече какво става и защо така се държи

Последна редакция: чт, 13 окт 2016, 16:01 от happy_girl94

# 7
  • Мнения: 4 411
happy_girl94, бебето ти тепърва много ще се променя. Ще спи спокойно, ще се буди, ще плаче, ще иска посред нощ да си играе и всякакви неща, за които сигурно не се и сещам даже. Просто ти трябва да се адаптираш към промените и да успяваш да разбираш защо е кисела, какво й има и т.н.

Нуждата й от мляко също ще се променя. Понякога няма да има нужда от големи количества, друг път може да е гладна на по-чест интервал.

Също така ще научава нови неща, нови умения, ще опознава света. Това също може да я изнервя през нощта. Няма как толкова малко бебе да легне и да спи цяла нощ без въобще да проплаче за нещо - храна, вода, гушкане и т.н. Това ще се случи на един по-късен етап.....доста по-късен бих казала от моя опит.

# 8
  • Мнения: 46 515
Аз по препоръка на педиатърката започнах да давам АМ нощем (и въобще на поискване), след което бебето ми стана най-спокойното на света.
Преди това, изписвайки ме от болницата тамошната детска лекарка каза да се подготвя, защото ми се било паднало много ревливо...

Мислех, че експериментът с насилственото гладуване нощем е приключил, но явно по нашите ширини си го има още  Tired

# 9
  • Мнения: X
На мен още в родилното ми казаха от 00:00 до 6:00 да не давам АМ. Аз не ги послушах, защото именно през нощта огладняваше най-много и беше много неспокойна, ако не я нахраня. Педиатърката също ме посъветва да не я храня през нощта, а да давам водичка, ако се събуди. Гледам да се водя по бебето - някоя нощ се буди да яде веднъж, друга два пъти, трета не се буди. Веднъж изяжда цялото количество, друг път само малко. Мисля, че бебетата сами си спират нощните хранения, когато са готови.

# 10
  • Мнения: 6 764
Давам и малко чай и за час пак заспива,но днес ако се събуди ще и дам АМ.По препоръка на педиатъра не и давам АМ но и тя свикна да спи и сега тази промяна незнам на какво се дължи.Но като цяло има голяма промяна не само вечер сега и през деня спи много малко и се стряска от най-малкия шум буди се с плач.Плюе бибата и освен всичко това с храненето също не е добре.Бута шишето с ръце с език също рита голяма мъка е докато я нахраня.А смених с биберон 3 номер защото сме на фризовом и мислех че трудно го смуче защото е гъсто но и това не помага.Незнам вече какво става и защо така се държи
Чаят/водата/бибата са вид залъгване. След час се буди, защото пълненето на корема с вода само временно потиска чувството за глад. Моята дъщеря си хапеше ръчичките и одеалото като беше гладна. Гладът може доста да изнерви бебето. Аз също съм си хранила детето почти до годинката и нощем. Беше спокойна и доволна. Сега е голяма (2г6м) и няма разширен стомах или навик за нощно хранене.
Разбира се, лекарката ми каза още на първото посещение да я наливам нощем с глюкоза ако плаче.  ooooh! Съвет, остарял и абсолютно противоречащ на практиките за успешно кърмене и съвременните препоръки на педиатри, които не са спрели да четат мед. статии през 1980г. както масовката лични лекари у нас.

# 11
  • Мнения: 122
Бута шишето с ръце с език също рита голяма мъка е докато я нахраня.

Дъщеря ми е на 8 месеца и отскоро започна да прави същото. Беше на кърма 3,5 месеца и после кърмата ми спря и почнахме АМ - Лактана Био. Ядеше си го нормално до преди 3 седмици, когато почна да бута шишето, да плюе биберона...въобще беше голям ад с млякото. Педиатърката ми ме посъветва да сменя АМ с някое друго (не ми каза точно с кое, защото както сама каза няма как да знае кое мляко ще й хареса на вкус на малката). Купих Аптамил 2 и оттогава сме на него. Хапва си го засега без проблем.

Бих те посъветвала и ти да пробваш с различно АМ, но все пак се консултирай и с педиатъра си.

# 12
  • Мнения: 442
На някои деца започват по-рано никненето на зъби. Може да е от това. И моето бебе спеше по цяла нощ, докато не дойде момента с тези зъби и всичко приключи.

Напълно съм съгласна. Може да започне дразнене много рано, а самото зъбче да не избие веднага, а след месеци.
А може и да е период,

# 13
  • Мнения: 417
Моето бебе е на 6 дни, на АМ. Храним се през 3 часа и през деня е много спокоен и си хапва и спинка. От 2 вечери обаче се събужда към 3 часа и започва неистов рев в продължение на 3-4 часа... нищо не може да го успокои. Нахранвам го, изяжда си всичко и продължава... изхожда си се нормално. Някой имал ли е подобен случай? Мисля, че му е рано за колики...

# 14
  • Мнения: X
Честито, най-вероятно са колики. При дъщеря ми започнаха четвъртия ден.

Общи условия

Активация на акаунт