Юлски мами 2017

  • 38 796
  • 790
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 310
Аз ще си водя ЖК при моята гинеколожка(от провинцията съм), но като майка с опит горещо ви препоръчвам д-р Сигридов прочетете си сами за него, няма да ви убеждавам за Фетална морфология. Обяснява, оглежда всичко в детайли, дава насоки за хранене и тнт уникален е. Сега преглежда в Св. Петка в София.

# 46
  • Мнения: 7 987
На прегледа за установяване на бременността с направление ли ходите? Помня, че като се записваш на ЖК задължително трябва направление. Имам спомен, че не можеше съвсем толкова рано да се запишем на ЖК. Абе чудя се дали ще трябва два пъти да ходя за направление, че личният ми е далече и не ми се губи време.

# 47
  • София
  • Мнения: 628
За ЖК ти трябва направление, но четох, че записват най-рано след като се види сърдечна дейност. Някои даже след 12 г.с били записвали

# 48
  • Мнения: 1 380
Моят лекар записва след 12-та г.с. По принцип така е по наредба, но много лекари го правят и по-рано. За първия преглед си взимате направление за гинеколог от личния.

# 49
  • Мнения: 9
Здравейте на всички бъдещи мами и успешна и лека бременност ! Hug Аз не зная все още, дали съм за тази група, тъй като ми е първа бременност, много желана, но доста се обърках! Моля за вашата помощ  Rolling Eyes
МЦ при мен винаги е с неясна дата, но най -грубо казано между 30 и 35 ден. Следователно с овулацията се почват едни тестове всеки ден, докато хванем деня Grinning По мои сметки трябваше гостенката да дойде на 25, а няколко дни преди това започнаха болки като при МЦ. Но уви не дойде и в следващите два дни. Направих два теста и двата с две бледи втори черти, но не издържах и вчера 29.10 отидах при моя генеколог, гледа ме на ехограф и каза "нищо не виждам, пускаме ЧХГ". Според нея съм забременяла по-късно.Тестът показа 280, но на мен тези стойности не ми говорят много, защото не зная от къде да започна да смятам. Наистина изчетох много и вероятно затова се и обърках... А също така не зная дали да се зарадвам или да изчакам, на 05.11.16 отново имам час  newsm78 .

# 50
  • Мнения: 310
МарРая честито, ти си бременна! По всичко което описваш може да се радваш! Референтните стойности на кръвния тест са от 0-5 над тези стойности говори че се е повишил този хормон и има наличие на бременност. Бледата втора чеертичка също това значи щом се вижда втора, макар и бледа... бременна си! Честито и леко бременеене! Ще ти се регулира цикъла след раждането и моя беше така, а сега стана на 28 дни. Кога ти е бил последния цикъл?

# 51
  • София
  • Мнения: 628
Честито МаРрая! Всеки резултат от чхг над 5 е положителен. Направи отново след 48 часа - би трябвало да се увеличава двойно. Явно си го хванала рано и ще трябва да изчаках 10тина дни или докато чхг-то нарасне над 1000 за да може да се види нещо.  Hug

# 52
  • Мнения: 9
Dursita i Cherryto, много Ви благодаря за бързите отговори, защото много ги мисля нещата Simple Smile Dursita последният МЦ беше на 23 Септември. И въпреки хубавите думи ,които ми казвате, думите на генеколога ми кънтят в ушите "изчакай до другата седмица" Sad

# 53
  • Перник
  • Мнения: 185
Здравейте бъдещи юлски мами,
И аз видях втората чертичка тази сутрин ☺ Чакам второ детенце, имам дъщеричка на 9 месеца. За сега имам съвсем леко гадене и слаби болки. Дано бременностите на всички ни да минат леко

# 54
  • София
  • Мнения: 628
МаРрая и аз като теб доста се притеснявам понеже пък имам 2 неуспешни б. до момента. Имам записан час за този петък и се чудя как ще издържа до тогава. Опитвам се да не го мисля толкова макар, че е невъзможно. Поне гледам да съм позитивна. Опитай и ти. За успокоение можеш да пуснеш чхг отново. Ако расте значи всичко е наред  

Cveteto честито и добре дошла!  bouquet

# 55
  • Мнения: 9
@Cveteto, честито и на теб  Hug
@Cherryto, нямаме друг избор освен да сме позитивни и да чакаме, на теория всичко знаем, практиката куца  Joy

# 56
  • Мнения: 310
Cveteto добре дошла! Леко бременеене! Ти си нашия ентусиаст! С бебе на 9м и бременнна. Супер сииииии!

# 57
  • Мнения: 1 380
Марая, повтори кръвния тест 48 часа след първия, за да си спокойна, че всичко се развива нормално! Цвете, ти си търсач на силни усещания! Честито и нека силата бъде с теб!  Laughing

# 58
  • Мнения: 9
КаИна, може би така ще направя, благодаря  Wink

# 59
  • Мнения: 304
Момичета, къде ще се записвате на ЖК? Първа бременност следих в 14дкц по каса и платено в 'Марковс', но не съм доволна и сега се чудя. Препоръчайте лекар (в София).

Общи условия

Активация на акаунт