Октомврийски бебчета

  • 5 298
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
Да се очетем и ние: изцяло на кърма през 2-3 ч. Коликите са от 5-ия ден и са много жестоки Imp  такъв гърч прави бебчо, че гледката е неописуема. Давам преди всяко хранене по 15 капки Саб и едновременно с това чай на Хип - до 100 мл. на ден, но няма спасение - по цяла нощ пищи и в момента пиша с едната ръка, защото съм го гушнала в мен на топло и кротува.
Ако някой намери ефикасен начин моля да го сподели.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 559
Моите г-ци са изцяло на НАН 1  Sad - 7 хранения 90 мл вода + 3 лъжици нан, само вечер в 10 е 115 + 3 и половина лъжици.
Не са отказали нощното хранене, но не ги будим , когато се събуди едната - храним и двете. Това се случва обикновено между 1.30 и 3.00 часа.
Имаха колики за около 2-3 дни към 12-тия ден и оттогава като че ли ни подминамат (чукам на дърво) ударили са го , обаче на пръцкане, казахами, че това било пак следствие на коликите. Профилактично давам чайчето на Хипп, ама със зор 50 мл едната дургата 20 мл и това за цяло денонощие - не я щат пустата вода.
От вчера се захранваме със сок от марков  Laughing. Правим упражнения, лежим по корем и най-новота изпълнение е дъга  Laughing  Laughing  Laughing  - глава и крака , вирнати нагоре - много са смешни, а като се уморят забиват нос напред и той им става червен .
акат по 2-3 пъти на денонощие и пикат почти при всяка смяна на памперса - върху пелената, върху мама, а с повече усиля и върху пода - хи хи - като момчета.
Мно-о-о--оого обичат да се къпят - дано така да останеи за в бъдеще. Вече следя твъртящите играчки над леглото, ама май само червеното и жълтото.

# 17
  • София
  • Мнения: 625
В книгите пише, че коликите започват след 10-ия ден, но при нас почнаха след 7-ия. Първоначално си мислех, че Вики е гладна и не и достига кърмата. Обадих се на педиатърката и тя ми каза да даваме добавка - Милумил 1. Купихме и го, и след кърмене и го давахме- тя го изяждаше и след 10 минути го връщаше обратно. Цедих с помпичка кърмата от една гърда е около 85-90 ml. Аз ги редувам при храненията. Би трябвало да и е достатъчно.
Абе май сме си малко лакомички и като ядем се чува такова мляскане, че сигурно поглъща много въздух. Пък и аз нещо не мога да я оригна, като хората. Ако някой знае нещо ефективно в тази насока да сподели!

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: anya
Пък и аз нещо не мога да я оригна, като хората. Ако някой знае нещо ефективно в тази насока да сподели!


Моят юнак го слагам след хранене на рамото ми- т.. главата му виси от към гърба ми, а тялото му ми е от пред. Потривам го по гръбчето до като не се уригне- това обикновено става до петата минута.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 694
на първата консултация и на нас ни казаха да чакаме коликите след 20 ден, обаче вчера ходихме да го премерят бебчо и докторката като го видя как се гърчи и плаче каза че са почнали. А той се свива така от 10 -ия ден и само с топло. вчера дадох и малко/две кафени лъжички /от чая на хип.
А колко яде незнам, защото сме на кърма, но е нормално да яде 60-75 гр. през три часа. последно го храня в девет вчерта и през нощта когато се събуди. Стомахчето трябвало да почива 6 часа. Калоян се буди към 3-3.30 така, че точна 6 часа. На адаптивните млека не пише ли спрямо килограмите колко трябва да им се дава?

# 20
  • Мнения: 1 616
Привет и от мен!Александър се роди на 24.10 с тежина 2 и 800.Още не сме ходили на консултация,но забелязвам,че наддава по бузките и пухкавите ръчички.Иначе сме изцяло на кърма-бебчо обожава мамините цици..Simple Smile..И представа си нямам по колко суче,но винаги,когато поиска,му давам да суче.За сужаление не мога да му създам режим-понякога яде през 2 часа,друг път през час-час и половина,а като заспи се случва да не се сеща и по 3-4 часа.Това,което ме притеснява,е че устничките му се подуха,тоест сякаш има някакъв налеп върху тях-в родилното също имаше,но се обели,но сега не ще..Някоя от вас,мами,знае ли какво е това и дали е нормално?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: nimfetka
Това,което ме притеснява,е че устничките му се подуха,тоест сякаш има някакъв налеп върху тях-в родилното също имаше,но се обели,но сега не ще..Някоя от вас,мами,знае ли какво е това и дали е нормално?


и моите имаха в родилното  цяло "синджирче" на горните джуки ( даже вдигнах скендъл  Embarassed  Embarassed  Embarassed , щот си мислех, че са гъбичики), та се изсипа цялата неотатология да ми обяснява, че било от сукането, обелиха се и после в къщи се появи само по едно  по средата на горната устничка. вече нямат, явно кожата е свикнала или е загрубяла - не се шашкай  Stuck Out Tongue

# 22
  • Мнения: 255
Имам въпрос Wink Почнахте ли да давате Вигантол (витамин D) и по колко и как Confused:

# 23
  • Мнения: 3 200
Цитат на: edna_ot_vas
Имам въпрос Wink Почнахте ли да давате Вигантол (витамин D) и по колко и как Confused:


Аз още не давам, лекарката ми каза след 25-я ден по 2 капки на ден, сутрин на гладно

# 24
  • Мнения: 228
Ох,момичета и ние сме много зле с коликите,от три дни у нас е ад.Милата ми така се гърчи и пищи,вече ми идва и аз да плача с нея и нищо не помага Sad

# 25
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
И ние сме така с коликите.Малкият току що заспа.Имаме колики или цял ден, или цяла нощ.Днес бяха през деня.Опитвах вече всичко - чай на хип,Саб Симплекс, Еспумизан,чай от копър и анасон,опушена с борина лъжичка,топла кърпа на корема........Днес майка ми каза,че на мен ми е давала настъгано индийско орехче - утре ще пробвам и това.Иначе ядем на 3 часа по100 - 110гр. фризолак,само че когато не спи дълго време от коликите и след това го отпуснат се успива и нарушаваме режима.сега трябваше да яде в 12.00,но заспа и сега го чакам,да видя кога ще се събуди.  sleepuu

# 26
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Опитй да изведеш малката навън.Омотай я в дебело одеало сложи я в количката и я изведи навън.При нас помага.Преди няколко вечери тримата с таткото стояхме навън от 22.00 до 23.30.Ние умряхме от студ, а на него му беше топличко в количката и си спа през цялото време,а как ревше вътре... Confused

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: edna_ot_vas
Имам въпрос Wink Почнахте ли да давате Вигантол (витамин D) и по колко и как Confused:


 Аз от вчера започнах по две капки директно в устата/защото педиатърката ми обясни, че е много мазно и ще се разлива в лъжичка/ преди второто хранене и веднага на цицата да не му е гадно на бебчо.

# 28
  • Мнения: 255
Цитат
Аз от вчера започнах по две капки директно в устата/защото педиатърката ми обясни, че е много мазно и ще се разлива в лъжичка/ преди второто хранене и веднага на цицата да не му е гадно на бебчо.


Време беше и аз ги почнах от днес Wink

 
Цитат
Аз още не давам, лекарката ми каза след 25-я ден по 2 капки на ден, сутрин на гладно


Е, нашият човек вече е на месец Sign Exclamation  Laughing

Аз обаче ще питам маметата още нещо:
Как се справяте с нощната пауза на храненето - има ли я или не Confused: Ние се опитваме да го откажем от нощното папане, но той ни подчини и сега сам си изтегли последното 7 хранене чак към 3 през нощта...Паузата му е следобяда, абе голям хитрец Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 6 559
още имаме нощно хранене - между 1.30 и 3.00 кагато се събуди някоя о тдвете и после м/у 5.30 и 7.00 Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт