Събуждане през час

  • 2 854
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Вече сме на месец. От около седмица мъника спи час - час и половина и се събужда. Няма ден, няма нощ. Къпя го, накърмя го, и заспива за около 3 - 4 часа. След това започва якото пробуждане - 2 часа папане, 1 час сън.  През деня заспива за около 2 часа. Иначе като цяло кротува като будува. Нормално ли е толкова честото събуждане?

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 17:50 от emiliq_e

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 416
Какво значи да трябва? Няма строго установени норми в ритъма на бебешкия сън/ хранене. Няма копчета, с които да се превключва режима веднага след навършването на определена възраст. Има нужди, които трябва да бъдат задоволявани. Peace

# 2
  • Мнения: 4 708
Нормално е, моята имаше периоди в които ставаше през 40 мин. А през деня спеше по 40мин сутрин, и още толкова следобед, и аз се питах, защо на мен, еми защото такъв ми е късмета.

# 3
  • Мнения: 218
Ох и моят мъник,който е вече на почти 6 годинки беше така,нон стоп помня будуваше и се хранеше от шише през 2 часа. Сили нямах.Радвайте му се,защото много бързо порастват.

# 4
  • Мнения: X
Нормално е - спи, когато и той спи, че да си почиваш.

# 5
  • Мнения: 669
Мислех да пускам подобна тема,  но четох разни от преси години. Не мога да ти кажа дали е нормално,  мога да споделя моя опит. Първото дете,момче, хранено изцяло с АМ,  след колики и в периодите когато не растяха зъби се събуждаше всяка нощ точно в 2:10ч.без пропуск и без разминаване в часа,  изцокваше едно шише с АМ и заспиваше до сутринта. Така докато не навърши 2 години и 2 месеца (няма да казвам още колко месеци моят биологичен часовник продължи да ме буди по това време,  даже по едно време ставах,  чистех миех чинии и чак тогава заспивах Joy)
Второто, пак момче на 8 месеца,  изцяло на кърма,  захранено след 6тия месец,  в момента хапва "твърда" храна за закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря. Заспива към 9ч.вечерта до около 12-1 и след това като се започне едно събуждане през 30мин, час, два часа.....така до безкрай. Понякога стои буден и по 2 последователни часа. Поцоква от време на време,  като цоканията за нощ могат да стигнат и до 3-4 пъти,  само защото съм толковя изтощена,  че просто друг вариант не виждам, за да му "затворя" устата.

# 6
  • Мнения: X
Все едно моя син описваш  Tired . Нямам търпение да го отбия и да се приключи тая мъка.

# 7
  • Мнения: 669
Толкова се "радвам",  че има и други като мен. Децата на всичките ми приятелки са толкова примерни,  кое спи още от родилното, кое след третия месец се е отказало от нощното хранене само с малко водичка. И най-любимото ми е като ме питат :"Ама как така не спи? Не можеш ли да направиш еди какво си?" ....не аз не съм изпробвала нищо,  просто си ми харесва за тези осем месеца най-дългия ми интирвал на сън да е три часа,  да приличам на зомби и.да нямам енргия за нищо.....

BTW Нашия татко постоянно се шегува,  че щом аз се оплача от мойто бебе,  че не спи, приятелките ми веднага започвали да хвалят техните бебета как спяли повече,  а всъщност и те будували....но такива сме били ние жените,  да си завиждаме  Whistling

# 8
  • Мнения: 200
Здравейте и от мен, съвсем нова съм тук, но да споделя и аз... от седмица може би и нашият момък спи по час, час и нещо и се буди. Така сме по цяла нощ. Имам съмнения, че започват да ни мъчат зъби ( на 5 месеца сме).

# 9
  • Варна
  • Мнения: 27
Здравейте,

И аз да се оплача. И моето дете заспива към 22:00ч и към 01ч започва да се буди през половин час, през час до към 05ч. Давам АМ, давам вода. Вече е почти на 11месеца и така и не видях какво е това да спиш цяла вечер. Не знам на какво се дължи. Ние сме с тих рефлукс, тоест киселини и може да го мъчи коремчето вечер.

# 10
  • Мнения: 669
Verty1233 а какво давате за киселините?

# 11
  • Мнения: 4 708
Здравейте,

И аз да се оплача. И моето дете заспива към 22:00ч и към 01ч започва да се буди през половин час, през час до към 05ч. Давам АМ, давам вода. Вече е почти на 11месеца и така и не видях какво е това да спиш цяла вечер. Не знам на какво се дължи. Ние сме с тих рефлукс, тоест киселини и може да го мъчи коремчето вечер.
Спокойно аз 3г и 3м не съм разбрала какво е, но вече е доста по-добре след 3-та година ставам само 2-3 пъти на нощ. Mr. Green

# 12
  • Варна
  • Мнения: 27
Verty1233 а какво давате за киселините?

Омепразол 7мг всяка сутрин на гладно. Почнах го като стана на 6месеца, дотогава го хранех насън тъй като отказваше да се храни. Късно разбрахме каква е причината, но това наистина помага.

# 13
  • Мнения: 669
Мерси за отговора,  питам,  защото и мен ме съмняват пробеми с коремчето,  постоянно му къркори и се свива нощем,  когато се буди. Педиатърката каза,  че за сега няма проблем и ни изписа Дормикинд на Маманатура,  разлика не виждам все още.....

Общи условия

Активация на акаунт