Държавен план-прием в V клас (МГ и ПМГ)

  • 69 464
  • 259
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 58
От сигурен източник разбрах, че МГ Варна всеки момент очаква да разрешат приема на още една (трета) паралелка след четвърти клас:)

# 121
  • Мнения: X
И ПМГ - Габрово са пуснали първоначална информация.
Скрит текст:
СЪОБЩЕНИЕ
 
За прием на ученици в V клас
в Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ – Габрово
за учебната 2017-2018 година
 
    Съгласно чл. 38, ал. 3 от ЗПУО Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ – Габрово осъществява обучение в прогимназиален етап V-VII клас чрез държавен план-прием.
 
    Приемът се извършва след завършен начален етап на основна степен на образование и се утвърждава от началника на РУО – Габрово в срок до 30 март 2017 година.
 
    Право на участие в приема в V клас имат ученици, които успешно са завършили началния етап на основно образование, явили се на Националното външно оценяване в IV клас и са участвали в Областния кръг на олимпиадата по математика и в две от математическите състезания, включени в календара на МОН, както следва:
 
-  Пролетни математически състезания – 01 април 2017г;
-  Математическо състезание „Европейско кенгуру“, областен кръг – 18.03.2017г;
-  Математическо състезание „Питагор“ – 14 май 2017г;
-  Математическо състезание „Откриване на млади таланти“ – 17 юни 2017г

Регламентът за прием на ученици в V клас в Природоматематическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ – Габрово за учебната 2017-2018 година ще бъде обявен до 25.11.2016г. в сайта на гимназията.

# 122
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
ПМГ Сливен

# 123
  • Мнения: 5 178
A това състезание "Откриване на млади таланти" като са го наслагали във всички МГ/ПМГ, дали ще организират провеждането му по места или ще се наложи целокупните желаещи да се явят в София  Crazy

# 124
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Не във всички публикувани регламенти до сега, но поне в част от тях пише, че ще се провежда на място  Peace
Справка МГ Ямбол и ПМГ Бургас  Wink

# 125
  • София
  • Мнения: 9 131
А СМГ няма ли да обявят вече някакъв регламент  newsm78.

# 126
# 127
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
ПМГ Димитровград

ПМГ Перник

ПМГ Силистра

ПМГ Стара Загора

Последна редакция: пт, 25 ное 2016, 08:24 от lucyl30

# 128
  • София
  • Мнения: 3 390
А СМГ няма ли да обявят вече някакъв регламент  newsm78.
Онзи ден пак писах на СМГ. Отговориха ми, че когато има информация, ще я публикуват. Относно срок-не зависело от тях, а от съответните експерти на РУО.
 Tired

# 129
  • Мнения: 6 952
А СМГ няма ли да обявят вече някакъв регламент  newsm78.
Онзи ден пак писах на СМГ. Отговориха ми, че когато има информация, ще я публикуват. Относно срок-не зависело от тях, а от съответните експерти на РУО.
 Tired
Много странно. Защо ли да зависи от РУО? Нали всяко МГ си избира само състезанията?

# 130
  • София
  • Мнения: 3 390
Не знам. Може би някакво одобрение/потвърждение се прави.
И съответно, като най-голяма единица, софийското РУО последно ще се произнесе. Такива мисли ми се въртят...

# 131
  • София
  • Мнения: 449
Не знам. Може би някакво одобрение/потвърждение се прави.
И съответно, като най-голяма единица, софийското РУО последно ще се произнесе. Такива мисли ми се въртят...

Истина ли е това, което се говори, че Олимпиадата няма да влиза в състезанията за прием в СМГ? От СМГ така били казали на някои от родителите на пробния изпит в неделя.

# 132
  • Мнения: 6 952

Истина ли е това, което се говори, че Олимпиадата няма да влиза в състезанията за прием в СМГ? От СМГ така били казали на някои от родителите на пробния изпит в неделя.
Къде се говори? Аз не видях представител от СМГ да говори с родители, а бях там почти през цялото време.
Слухове непрестанни. Преди месец една непозната за мен майка ми писа на лично съобщение, че директорът ѝ бил казал, че резултатът от СМТ бил важен. Какво се цели с тези слухове? Има наредба, в нея пише какво може, какво трябва и какво не трябва да влиза. Общински кръг на олимпиадата не може да влиза в бала за прием. Тези, които "говорят" уточниха ли за кой кръг на ОЛИ са си "говорили със СМГ"?

# 133
  • София
  • Мнения: 449
Общински кръг на олимпиадата не може да влиза в бала за прием.
Защо да не влиза?

# 134
  • Мнения: 6 952
Общински кръг на олимпиадата не може да влиза в бала за прием.
Защо да не влиза?

Защото така е написано в наредбата. В бала влизат НВО, оценките от свидетелството, най-малко 2 състезания от календара на МОН и/или областен кръг на оли.

Общи условия

Активация на акаунт