Проблем с хладилник

  • 1 953
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
След n-брой техници да попитам и тук за мнение или съвет. Хладилника е http://technika.bg/userfiles/productlargeimages/product_4550.jpg
Точно след като изтече гаранцията започна проблема - обледява се точно около улея за оттичане на водата.

Изключвам го, размразявам за около 1 час и така мога да отстраня натрупалия се лед. Сменихме термостат,  почиствах няколко пъти тръбичката към ваната със система, наливах топла вода, но не е от това. След 1 ден отново се обледява. Температурата вътре е нормална, включва и изключва компресора. Фризера няма проблем. Техниците вдигат рамене, а на мен ми омръзна да го размразявам ръчно всяка седмица. На някой да му се е случвало и да има някаква идея от какво може да е?

# 1
  • Мнения: 3 731
моя губеше фреона, след не знам колко поправки, накрая с голяма мъка успях да го сменя, за малко да изпусна гаранцията, техници от сервиза ли ти го поправят

# 2
  • Мнения: 351
Гаранцията е свършила, нямаме сервиз наблизо.

# 3
  • Мнения: X
Цитат
Сменяте  датчик - намира се в изолацията на хладилната част.
Поставен е на изпарителя в хладилната част, скрит в алуминиева тръбичка.
Датчикът на изпарителя е за размразяването - разрешава включването на компресора след като ледът на задната стена на хладилника се е разтопил.

# 4
  • Мнения: 351
Благодаря! Сега остава и да намеря майстор, който да го свърши.

# 5
  • Мнения: 351
Отново...проблема продължава. Дойде техник, каза, че този хладилник няма никакъв датчик  и че е от изолацията. Това не можело да се оправя и да си го размразявам периодично. Да, ама на мен ми писна всяка седмица. Вдигна ръце и си тръгна. Да му вярвам ли, че е точно това или той толкова разбира?

# 6
  • Мнения: X
XS,
Напишете модела на хладилника, понеже по картинката предположих, че е Горенье.
ето тук се намира датчика:
Скрит текст:

# 7
  • Мнения: 351

Да, Gorenje RK 6333 W.
Този ваш пост в друга тема за датчика го прочетох, но техника твърди, че моят няма датчик.

# 8
  • Мнения: 937
Здравейте XS и PAV1,
аз също съм с Горение и освен че имам същия айсберг,то и на дъното на хладилника под кутиите за зеленчуци се събира и вода.Тъй като не мога непрекъснато да я попивам постилам една кърпа отдолу и тогава нареждам бутилките там т.к. кутиите плуват във вода.Ако ме няма почивните дни да я сменя като се върна и се опитам да я махна е замръзнала и залепнала за задната стена където се опира.От около 7 години го имам това Горение и никой не намери решение и отговор защо това се случва.По този повод следя вашата дискусия и много се радвам колкото и нелепо да звучи,че и друг има подобно чудо  bouquet
Поне да можех да го ползвам за нещо този лед  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 351
Аз също имам вода под кутиите, но си го обяснявам с това, че като се запуши отвора за оттичане с лед, водата като изключи компресора се размразява и  се стича надолу. Не знам дали е така, но това са моите лаишки обяснения.

Общи условия

Активация на акаунт