има ли някъде списък

  • 19 131
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 565
Vivi, няма да престана да го използвам, защото от до тук намереното от мен Е единствена, а мисля, че съм обхванала всички континенти, ако някой има съмнение за дадена държава, нека да порови и да намери как е Peace

Биляна, за вОда с лебец не ми говори  Sick Laughing нямам нищо против нея, но ако се дава за разнообразие, веднъж в месеца- ок, но попара за закуска всеки ден за мен е ненормална работа, при положение, че има толкова други по-вкусни и по-полезни неща- да седне да яде 4 сухара всеки ден.
За отношението ми към хляба и въобще тестените неща съм писала в една друга тема, ще се постарая детето ми да си развие вкуса в друга насока или поне докато расте организма му да се храни нормално.

# 46
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 LaughingДобре, но се сети и за постингите в които казваш, че даваш на детето си кроасани LaughingАми аз предпочитам да дам вода с Лебец, масло, сирене и чай Simple SmileА всяка сутрин едно и също не знам кой дава.
Сигурно, ако имаше приятелка във Филипините, или Тамбукту щеше да ни убеждаваш колко са вкусни и полезни суровите червейчета и гъсенички..............
  хайде, наистина бягам от тук Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 46 565
Да, давам кроасани, когато пътуваме, няма да нося буркани я  Mr. Green
За щастие не ни се случва много често, на месец-два веднъж пътуваме  Laughing като тя изяжда ЦЕЛИ 2 крокита от мъничките  Joy
И кренвирши яде  Whistling

Отивам да търся схемата на Филипините  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 5 500
Вижте сега, мен не ме интересува кой и къде, че и как захранвал! Мен ме интересува как ще се повлияе моето дете. И ужасно, ама ужасно много съжалявам, че дадох на 2 месеца сок. Щото слушах великото педи. И за това Цецо имаше зверски колики, ама аз не, сок ще давам, та сок!!! Пак по съвет на педито не кърми щото заради антителата ми, няма да му мине бързо жълтеницата, дрън-дрън!!! И на 4 месеца картофено пюре, ми то не знае как се дъвче и цокаше от лъжичката като от биберон!!! Обаче, аз педито, та педито!!! Да й съ и на педито, пък да ви кажа, така я откарах до 5-тия месец, ма беше късно! После го зарязах това педи към 7-мия месец, открих форума и спрях да ходя при всякакви педита! Изобщо не се консултирах по никакви въпроси с нея, даваш ли жълтък-давам, даваш ли сирене-давам, месо-давам, месен бульон-давам, давам другия път! Точно пък месен бульон дето като ври месото във водата му отиват най-вредните и токсични вещества, пък да го дам на детето ми!  Stop Naughty
Определено с другото бебе няма да постъпя така, ама парен и таратора духа, нали така беше  Mr. Green
Ще си го карам на кърма, после ще му дам зеленчуково и плодово пюре, ама от пресни плодове, към 7-8 месец, ще му дам и овесени ядки към 9-10 месец и изобщо не ме интересува кое педи коя схема предпочитало! Имам опит вече с едно дете, АМ и ранно захранване!!!
Цецо яде жълтък и то в баница на около 2 годишна възраст, тогава за първи път и сладолед, сирене пък на 2 1/2 г, шоколад преди 2 месеца, а пиле пробва преди 1 месец, не бих казала, че му е фен! Виж на шоколада и сладоледа е друга работата, ужассссс!

# 49
  • Мнения: 2 885
JUMP - Искам да ти кажа, че имаш много сериозни грешки с храните и даването им по месеци. Почти всичко е грешно. Ако имах достатъчно време, щях да направя такъв списък при това консултиран с педиатър. Всичко може да се даде по-рано от написаното. А за жълтъка съм потресене - дава се задължително около 6тия месец. А моя син е на 5 и сега започваме и те уверявам, че няма проблеми. Не се доверявайте на някви други мами, уж с опит. Вярвайте и питайте педиатрите си. Те са и за това - да дават информация. Няма универсална формула, но има задължителни норми. Коя мама, кога и как е дала нещо и че нямало проблеми, въобще не се връзвайте на такива. Не може една чужда жена без квалификация да знае повече от вас самите. Повярвайте си повече и на децата си също. Вие много добре знаете кога е готово детето ви за ново нещо и какво.

Ох, за какво доверие към педиатър? 99% от бг педиатрите не четат
чужда литература и са привържници на ранното захранване.
От какви източници чете педиатъра на детенцето ти?
Грешен бил списъка!?....На 6 месеца задължително яйце?!!!
Ужас....Затова всяко трето дете е с алергия в тая страна........
Може да няма проблеми сега, след 5-10 години когато наистина се появят проблемите ..... ooooh! ooooh! ooooh!

# 50
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не съм ЗА ранното захранване, но по-скоро съм ПРОТИВ късното.

Две деца имам- и двете захранени със сокче на втория месец. Колики ни едно от двете не е имало, дори инцидентно. Попара на второто не правя- това за мен е адово гадна смес, пък и няма почитатели сред малолетните. Кроасани, вафли, меденки, чипсове, сладоледи и всякакви други шийтс тъпчат с пълна сила. Е, Гергана на почти 5 г. има кариес. Обаче...разболяват се веднъж годишно и то главно носовете им текат (ще чукна, там, дето трябва). А...и едното съм го кърмила 45 дни, а другото изобщо!

тъпо и излишно е да се обобщава.

# 51
  • Мнения: 4 978
А какво е мнението ви за захранването при АМ бебета, които наддават МОЩНО?
Въвеждането на немлечна храна, т.е. зеленчукови  и плодови пюрета помага ли за балансиране на теглото?

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
Инето,без да имам някакви претенции ,но според мен всичко си е до ген и натура - има по-едри и по-дребни деца

моя син например като цяло се роди по-дребничък и сега си върви така ,въпреки,че си хапва добре

имаше обаче един период някъде 5-6-7 месец ,наддаваше доста в сравнение с предишните месеци - може и от новите храни да е било,сега пък откакто се движи - имам чуство,че въобще нищо не качва

имам приятелки с по-едри деца , почти връсничета на моето - те си вървят винаги така , имаха неговите сегашни кг отдавна,така,че е индивидуално всичко и мисля,че няма кой знае каква връзка със захранването

# 53
  • Мнения: 4 978
Ох, Галче, принципно съм съгласна с теб.
Но нас ни изписаха 2600 и за 4 м. стигнахме 7240.
Исках да започна захранване в 6-ти месец, но послушах педито и започнахме миналата седмица, заради кг.

# 54
  • Мнения: 5 713
Исках да започна захранване в 6-ти месец, но послушах педито и започнахме миналата седмица, заради кг.
Е пак добре сте запо4нали. При бебетата на АМ се захранва между 4- 6 месец. Аз го направих при навършен 5-ти мес.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
сега ме провокира да погледна картона

ние излязохме от родилния дом -2750 ,а на 5м 12 д е бил 6900/ 67 см

не е много голяма разликата с вас

# 56
  • Мнения: 4 978
сега ме провокира да погледна картона

ние излязохме от родилния дом -2750 ,а на 5м 12 д е бил 6900/ 67 см

не е много голяма разликата с вас

голяма е, голяма е, почти месец разлика, почти кило повече и цели 4 см по-малко  Joy

При бебетата на АМ се захранва между 4- 6 месец. Аз го направих при навършен 5-ти мес.

а при кърмените? каква е разликата?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
диетка Инето, диетка  Laughing

една зелева супичка добре ще и дойде на твоята госпожица Mr. Green

# 58
  • Мнения: 4 392
И ние наддавахме доста през първите месеци,но после се нормализираха нещата.Колкото по-подвижни стават,толкова по-малко наддават.

Galchen,благодаря за инфото по мейла!  bouquet

# 59
  • Мнения: 4 392
Момичета, наистина всеки сам решава за храненето на детето си.Вече 9 месеца съм в Англия и искам да ви кажа колко съм шокирана(меко казано) от храненето на децата тук.С страната е въведено късното захранване.До 6-ия месец мляко и след това мноооого на бързо се вкарват почти всички храни.С Алексндър всяка седмица ходим на плей групи.Това са сбирки на майки с деца, където се забавляват заедно.Там има нещо като бюфети на които се слагат закуски за майките и децата.Така, децата са на възръст от 0-3г.Ето какво им дават да ядат:бискити с ШОКОЛАД, нещо като кифли с МАРМАЛАД и други подобни тестени закуски, за които една БГ майка не би и помислила.Дават се и сокове и то какви.Концентрати, които в магазина струват 2лв голямо шише.Нещо като нашите степчета, които се разреждат с вода, нали се сещате каква химия е!Един ден видях с очите си как една майка ядеше хамбургер, сдъвчваше го, вадеше си го от устата и го слагаше в устата на 5,5 месечното си бебе SickЕ нямам думи.След това в кухнята(там майките се учат да готвят), правиха еклери с шоколад.като ги направиха ги донесаха при децата и започнаха да ги хранят с тях ShockedЕдно детенце под година не искаше, майка му отвори устата и го набута вътре ShockedГледаха ме като изкопаемо защо не давам на моето дете.
Смених друга плей група, е там е същото!Само, че няма кухня в която да готвят майките.Като заплаче някое дете, майката не може да го успокои лесно, вади един шоколад от чантата и му го дава.Обядите на децата са чипсове, полуфабрикати от магазина и т.н.
Коментар няма да правя, само ще кажа-язък им за късното захранване.

Да не би да е някаква шокова терапия това!! Shocked
Гледах едно предаване по немската ТВ,в което разказваха за подобна практика в Америка,но това се прави с цел децата да се откажат от сладкото.Майката тъпчеше в устата на детето сметанова торта,докато малкото не повърна.Предполагам,че действа,макар да е доста брутално. Twisted Evil
И всички англичанки ли си гледат децата така?Не ми се вярва много. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт