Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 423
  • 740
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 573
Като имала Боба и после Тула, бих казала, че за мен има значителна разлика, в полза на Тулата, която се усеща особено при по-едро бебе (поема по-добре тежестта) и през лятото, когато Боба-та се впива в голите крачета. Но е важно да сте доволна със своя избора, а и винаги може да продадете едната и да си купите другата Simple Smile

# 151
  • София
  • Мнения: 8 652
Честита раничка  Hug
Аз днес чакам да дойде моята, че имаше забавяне с пощата.

# 152
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Имам питане, нещо не настройвам добре презрамките защото ми убива под мишницата, особено едната.
В склада на Рошаво ми беше супер удобно, явно аз не правя нещо както трябва.
Приемам съвети  Simple Smile

# 153
  • София
  • Мнения: 8 652
Кое ти убива, ремъците ли? Може да направиш снимка в гръб и отстрани.
Експериментирай със стягането и пробвай. Или я сложи и друг човек да стяга и отпуска, докато ти стане удобно.

# 154
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Катарамката с която се регулира презрамката мисля тя ми убива.
Ще пробвам с мм да регулирам различни позиции.

# 155
  • Мнения: X
Трия поста, тъй като беше обява, а не е позволено. Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 яну 2017, 18:05 от Анонимен

# 156
  • Мнения: 1 775
posh_, май не беше позволено да се пускат обяви за продажба във форума, но да знаеш, че ако пуснеш обявата във Фейсбук групите, сигурно ще се намери купувач, това е страхотен еластичен слинг и много подходящ за сезона.

https://www.facebook.com/groups/babywearers/
https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/

# 157
  • Мнения: X
о, благодаря.
Не знаех...
Ще пиша в групите!

# 158
  • Мнения: 52
Здравейте!
Нашият мъник още няма месец. Имаме правен от нас тъкан слинг шал, но явно не сме уцелили подходящ плат. Платът е тънък (прозира, лек е) и не е еластичен и нещо не можем да го вържем удобно, поне при новородено, за после не знам. Опитахме се да минем "тънко", нали слингът е парче плат, но явно се минахме Simple Smile
Споделете за нашата ситуация кое ще ни е най-удобно? Ще го носим от 1 месец +... Аз за себе си избрах варианта ергономична раница, защото трудно се справям с връзването на слинга, а и за често махане и слагане не ми се струва удобно. Искам да го нося на себе си и да се редуваме с майка му.
Кой модел и марка раница ще ни е най-удобен и ще го ползваме най-дълго? Обичаме да ходим много пеша, искам да става и за разходки сред природата (офроуд) и в планината живот и здраве. И двамата сме елегантни, засега и бебчо е фин. Препоръчайте ми нещо изпитано, за ползване от 1м нагоре до колкото се може повече. Може и с онлайн поръчка от ЕС.
В Русе май няма къде да пробваме, най-марковото в магазин май е Ergobaby (може и да бъркам).

# 159
  • Мнения: 573
И аз съм от Русе, идеалната раница за мен е Исара, пробвах на бебеносещата среща в Русе, която беше октомври месец мисля, надявам се скоро да има нова, следете групата във ФБ: слингове и ергономични раници - група за бебеносене. Тя е с регулируем панел, презрамките са с два варианта за слагане - стандартни и кръстосани, аз предпочитам втория вариант, понеже раменете ми са много тесни. Купуването й от Рошаво е по-изгодно, отколкото директно от производител (проверявах наскоро за тодлър размер). Иначе досега съм била с реплика на Ергобейби (голяма грешка), Боба (по-добре), Тула (най-добре). Исарата обаче ми се стори по-удобна и от Тулата.

Все пак ви препоръчвам да дадете още един шанс на слинг, защото е по-добре до 4-6 месеца все пак бебето да е в слинг, докато укрепне не само вратлето, но и гръбначният стълб. Препоръчвам ви да си наемете безплатно слинг от библиотеката - пишете "библиотека за слингове" в гугъл Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 775
Библиотеката за слингове "Вълшебен възел", базирана в Източните Родопи, изпраща всичко по куриер, предлага едномесечен безплатен наем на еластичен слинг на бебчета до 3-месечна възраст - възползвайте се. Аз не го направих и съжалявам, че купих направо Исара. Раницата е чудесна, като поотрасне бебче, но за първите 3 месеца няма какво да осигури по-добра опора на тазовите кости, гръбнака и врата на бебчо от слинга. За начинаещи най-доброто е еластичен слинг - няма махане и слагане - само го връзваш около себе си и поставяш и вадиш бебето за кърмене, преобуване и т.н. без да го развързваш. Да не говорим, че е перфектен за сезона, с 3-те слоя, които поддържат бебето. Исарата стана комфортна за моята бебка чак след 2 месеца и половина, а тя се роди едричка, за дребно бебче ще трябва още повече време.

Други марки раници, подходящи за малко бебе, т.е. с регулируеми панели, са Бузидил, Емеибейби, Кокади Флип, Лилебейби. Моят съвет е да вземете именно раница с регулируем панел, а не с приставка/подложка за новородено - няма как да постигнете ергономична поза с нея, компромисен вариант е отвсякъде, а вие не го искате за детето си, нали?

Ако решите да изкарате с еластичния слинг до 4-5 месец, вече ви се отварят необятни опции за раници без приставки. Присъединете се към двете групи във фейсбук и дебнете за среща в Русе, Библиотеката пътува често и до няколко месеца ще можете да посетите такава, където да премерите всякакви ранички и да прецените коя е вашата. Повярвайте ми, раниците са като обувките, на всеки човек е удобна различна. Казвам го като човек, който има 6 носилки (раница, хибридна носилка, 2 тъкани слинга, слинг с халки, мей тай) и чака още 2 ранички. Можете да огледате и обявите и да решите да закупите вече употребявана раничка.

А като казахте Русе, там е и вносителката на страхотните ранички Алое и Карауш, с която можете да се свържете и премерите, но те са за след 4 месечни бебчета поне.

Ето ги и двете групи във фейсбук:
https://www.facebook.com/groups/babywearers/
https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/

Успех в бебеносенето, страшно пристрастяващо е Grinning

# 161
  • Мнения: 52
Благодаря и на двете Ви. С удоволствие ще се пристрастя Simple Smile

# 162
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не се лъжете по свиващият се панел, Lillebaby не става за малки бебета. В свитата позиция не обхваща краката на бебето от коляно до коляно и става буквално като кенгуру.

# 163
  • Мнения: 1 775
Не се лъжете по свиващият се панел, Lillebaby не става за малки бебета. В свитата позиция не обхваща краката на бебето от коляно до коляно и става буквално като кенгуру.
Да, съгласна съм, тая свиваща се позиция е май точно, за да може да се носи с лице напред, като в кенгуру.

# 164
  • Мнения: 1 792
Не е вярно. Свитата позиция я дават, за да гледа към родителя, но уж да е за по-малки бебета. Имат си други модели, които са за глдане напред.

Редактирам. Не съм права, за напрд било  ooooh!

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 10:23 от Кристалин

Общи условия

Активация на акаунт