Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 432
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз се чудя дали Боба е моята раница, нещо не мога да наместя както трябва, колана ми обива, не седи много добре малчо според мен или е много пристегнат или ще изпадне.
Обмислям, ако не е Боба, какво би ми харесало.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте, на всички!  bouquet

Имам момиченце на почти два месеца.
Подцених въпроса със слинговете или по-скоро покрай всички други ангажименти, не ми остана време да го проуча.

Носим се на ръце почти целодневно, в резултат имам зверски болки в кръста и гърба, не мога нищо да свърша.

Моля препоръчайте ми слинг, който да мога да купя от България. Хубав, качествен, удобен и за двете ни и да може да се ползва дълго време.
От Пловдив съм.
Цената не е от голямо значение, защото това е дългосрочна инвестиция, която със сигурност ще се отплати. Simple Smile


Благодаря предварително!!
В понеделник библиотеката за слингове в Пловдив организира среща в Синдикалния дом от 11 до 13 часа. Там ще може да тестваш различни слингове и раници. Препоръчвам да посетиш, преди да избереш слинг.

# 182
  • Мнения: 573
Ленито е перфектната раница, с един-единствен, но голям недостатък - малкият падинг (малкото подплата на презрамките). Иначе е идеална Sad Аз тествах един тодлърски вариант наскоро и ако не беше проблемът с падинга, това щеше да е нашата раница. Сега чакам Исара от слингов плат, дано това да е Раницата Simple Smile

Втората ни раничка беше Боба, не е лоша, но според мен Тулата е доста по-удобна. Не че и тя е перфектна, но ни беше по-добра от Бобата. Но пък слинговия плат на Лени си е голям плюс. Както и кръстосващите се презрамки. Надявам се Исарата да съчетава всички екстри, които съм си харесала в различните раници. До седмица-две ще знам със сигурност.

# 183
  • Мнения: 1 775
И моето Лени дойде и ми е много по-добре от Исарата за носене отпред. Обаче за на гръб падинга на презрамките на Исарата си казва думата. По отношение на колана, винаги съм предпочитала меки колани, любимото ми Бондолино ми е най-удобната носилка на света, а е с мек колан, който ми е по-удобен дори и от Лени. Все пак друго си е раница от слингов плат, имам чувството, че приляга на всяка извивка на бебето, за разлика от канваса на Исарата. Честно казано си мислех, че ще ни е малка, нали я дават от 4-5 месеца консултантите на Лени, а беба е на 7 и 71-72 сантиметра, обаче ѝ е точно от коляно до коляно и ѝ стига до вратлето, абе perfect fit. Но колкото и да се мъча с раниците, не мога да докарам бебето високо на гърба, със слинг ще трябва да се поупражнявам повече, с раница явно няма да стане.

# 184
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз като пробвах Бобата ми се стори по удобна от Тула и затова я избрах, но то се разбира човек като поноси малко.
Исара казаха, че е за по малки бебета от нас и дори не я пробвах.
Със слинг еластичен от трико ми беше удобно като беше новороден. После в жегите обаче връзването ми дойде в повече.
Сега си мисля има ли смисъл да купувам още една раница или не. Ако реша да купя какво да бъде Simple Smile .
Гледах Лени, индийските Soul i Easy feel . Гледах и някакви бейби нова или нова бейби не помня точно въобще не знам. Има вариант разбира се и да се разберем с Бобата.

# 185
  • Мнения: X
Имам Исара. Бебчето ми е на 3 месеца, 6 кила. Онзи ден я сложих, за да излезем.... Като взе да се дере... носих из нас, люшках, не и не - рев. Свалих я и не пробвах повече. Чудя се дали изобщо ще й хареса в раницата.

# 186
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На някой бебета им трябва време, за да свикнат с носенето. Пробвайте по малко всеки ден, като преди да го сложите в раницата, задължително трябва да е спокоен и нахранен.

# 187
  • Мнения: X
И моето доста се дереше в началото, но с малко упоритост станаха нещата. Не се отказвай от първия път!

# 188
  • Мнения: X
О, със сигурност ще пробвам пак. Може да й се спеше, да се дразнеше, че е много навлечена (космонавти, шапки)....

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,бихте ли ми препоръчали ергономична раница за бебче на 5 месеца.Да е с материя подходяща за пролет лято,да може да се слага и на гърба.Не съм ползвала слингове,направо раница искам да взема.Какви съвети бихте ми дали?На какво да обръщам внимание?Благодаря предварително на отзовалите се!

# 190
  • София
  • Мнения: 8 652
Ийзи-то е с добре подплатени презрамки, което обаче ме смущава понякога, защото ми седят някак дървени.
Надявам се поочупи, както и колана.Той е широк, също добре подплатен, но някак ръбат.
Една позната има Беко, виждала съм го само по снимки, от нормален плат е и ми изглежда много меко, подвижно и сякаш се напасва по телата им.
 
Две в едно, моят син е на над 2г. и взех тодлърска раница преди няма и месец  Peace Не беше носен от както беше на година и 2-3 месеца, при условие, че проходи на година и половина. Та ще си го понося още...ще видим пролетта и началото на лятото как ще е, после ще я продам, за да финансирам покупка на раничка за по-малко бебе(имаме мераци за второ). Та си прецени...има мегдан за още носене  Laughing 
 
Синът ми се въртеше и примрънкваше първите пъти, когато го слагах в тодлърската раница, все пак от много време не беше носен. Сега като сме навън с нея не иска да ходи и я сочи  Laughing 
Просто трябва време да свикнат.С раничката ни стоят до тялото(освен ако не са на гръб, над якето) и няма нужда от толкова много дрехи.По-важно е да са от меки материи, да не им убиват и опъват някъде.

Cara mia, има разни марки, които са "по-", но може пак да не ви паснат. Хубаво е да пишеш на някоя от библиотеките и да предложат различни варианти, да премериш на място или да наемеш.Включи се в една от двете фейсбук групи, там можеш да намериш и майки, които са близо до теб и да пробваш техните раници.

# 191
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз ще си я пазя бобата за 3 то бебе живот и здраве Simple Smile . Може да купя и някоя толдърска ако не се разберем с нея сега.
Определенно препоръчвам, ако някой ще купува и не е запознат с марките да пробва за няколко дена за да прецени.

Малко извън темата но някой тук да ползва текстилни пелени ?

# 192
  • Мнения: X
Има отделна тема за пелени.

# 193
  • Мнения: 1 775
Исара казаха, че е за по малки бебета от нас и дори не я пробвах.
Не сте се разбрали. На Исара платката в нормално положение е 38 см, с 5 сантиметра повече от Боба (33), така че Боба умалява по-бързо и трябва да се носи със стремена. Иначе Исара е най-подходящата раница за по-малки бебета, защото в сгънато положение панелът е 26 см, а се регулира и на височина. Дават я да може да се носи от 4 седмици нагоре, но аз като сложих дъщеря ми на месец и половина, не беше никак добре и се наложи да изчакам още 3-4 седмици.

Съдейки по моя опит с Исарата, на човек си му трябват седмица-две време да свикне и да си нагласи носилката, от едно мерене не става. Сега с Ленито ми беше по-лесно, де, ама тя ми е поредна носилка и вече имам опит.

Имам Исара. Бебчето ми е на 3 месеца, 6 кила. Онзи ден я сложих, за да излезем.... Като взе да се дере... носих из нас, люшках, не и не - рев. Свалих я и не пробвах повече. Чудя се дали изобщо ще й хареса в раницата.
Първо предполагам, че ако сте начинаеща в бебеносенето, не я слагате съвсем правилно. В началото бебето се слага сито, подсушено и в добро настроение, с удобни дрешки, много внимавайте крачолите да не са къси и тесни и ако са ританки/гащеризон да не опъват отпред на крачето и да спират кръвоснабдяването. Не обличайте бебето в космонавт - той се пресова, като го сложите в раницата и не изолира добре и без това, отделно не може да се постигне ергономична поза с такова малко бебе, обличайте слоеве дрехи и загърнете отгоре с одеало/жилетка/по-голямо яке/полар за двете ви.
При поставянето задължително пристегнете колана плътно до тялото, да не остава луфт. Коланът трябва да е хоризонтален - на една височина на кръста и на корема. Слагате бебето в платката, и след това, като ги намествате, повдигате леко коленцата към вас нагоре, да ви обгърнат, за да направи гръбчето с-образна форма и да падне дупето в добре оформена седалка.
Важно е в началото да я сложите и да излезете, за да й стане интересно. Ако нямате възможност да излезете - движете се, танцувайте.
Включете се в двете групи във фейсбук, можете да публикувате снимки как я поставяте и да получите съвети.

# 194
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стич много добре съм разбрала какво ми каза продавача. Иначе защо няма да ми предложи въобще да я пробвам. Аз не споря просто казвам какво ми каза продавача и затова не ми я предложи дори.
Може ли да ми обясниш подробно как да наглася раницата за да не седи на колана бебето и колко пристегната към мен трябва да е ? Стягам максимално колана и въпреки това ми се струва, че е на колана.
Както и между Лени, Изифил, Соул и Тула какво е най добро в толдърски размер.

Общи условия

Активация на акаунт