високи АСАТ,АЛАТ и ГГТ?

  • 15 519
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,днес си пуснах кръвни изследвания,притеснявам се за стойностите AST 58 IU/L при нормални стойности 42 и ALT 89 IU/L при нормални стойности 41 , (y-GT) 47 IU/мL при номрални стоиности 2-38 .Но има и друго,предния ден прекалих с алкохола и то доста,възможно ли е това да е причината за тези високи стоиности.За по лестно съм прика4ил снимка на стойностите http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1477419413r.jpg     ..Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 676
Задължително пуснете изследване за Хепатит Б и Ц.

# 2
  • Мнения: 22
Мисля да изчакам ден-два и да си пусна пак изследвания да видя дали нивата се покачват или спадат.Да съм сигурен че не е от алкохола който съм консумирал предният ден преди изследванията.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 676
Няма как да е от алкохола при тези резултати. Не се бавете.

# 4
  • Мнения: 22
Ами нямам никакви симптоми за да съм болен от хепатит  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 1 676
Не е нужно да имаш други симптоми..... Tired

# 6
  • Мнения: 29
Просто сте яли нещо по мазно,пили сте алкохол или лекарства.Трябва диета.Изчакайте няколко дни и пуснете наново изследване плюс алфа амилаза,триглицериди и билирубин и ако и тогава има проблем при ЛЛ.Успех

# 7
  • Мнения: 22
Днес ми излезнаха и другите резултати който бях пуснал онзи ден , ето ги ако някои има идея дали всичко е ок,заштото тука в Гърция нямам вяра много на докторите  http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1477498297j.jpg     .Само ми каза че съм бил имал Стигма ,и не е нищо опасно.

# 8
  • Мнения: 22
Днес ми излезнаха и другите резултати който бях пуснал онзи ден , ето ги ако някои има идея дали всичко е ок,заштото тука в Гърция нямам вяра много на докторите  http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1477498297j.jpg     .Само ми каза че съм бил имал Стигма ,и не е нищо опасно.

# 9
  • Мнения: 22
Здравейте на 24/10 си направих пулни изследвания на кръвта,всичко е ок само имам високи нива на асат и алат ,ето изследванията 24/10   АST (SGOT) 58IU/ml    <42   , ALT (SGPT) 89IU/ml   <41   (y-GT) 47 IU/ml  2-38...Днешните ми излседвания  27/10    АST (SGOT) 50IU/ml    <42   , ALT (SGPT) 81IU/ml   <41   (y-GT) 43 IU/ml  2-38  ..Моля за малко помощт,пуснах си изследвания и за хепатит,ама те ще са готови утре. 

# 10
  • София
  • Мнения: 1 676
Да, резултатът е почти същия. Само дето се е изчистил алкохолът.

# 11
  • Мнения: 22
Ами в понеделник ще пускам пак да видиме дали ще са паднали още.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 676
Ще видим какво ще излезе от изследването за хепатит. Не искам да те плаша. Просто е хубаво да се вземат мерки. Очевидно не е от алкохола.

# 13
  • Мнения: 22
Ами всички доктори тука казват че е от алкохола,незнам.Казват че на някои организми им трябва доста време да се изчистят от алкохола,за 2 дни е трудно да се изчисти поне така казват тука в Гърция докторите.И щом спадат показателите знаячи съм бил ок,нямалко от какво да се притеснявам,може и да похапвам неща който не ми понасят,както сол така и мазни неща.А аз солта си я обичм много ама много и прекалявам с нея.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 676
Дабо да е така.

Общи условия

Активация на акаунт