Кога една жена спира да се интересува от децата си

  • 10 820
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Уважаеми дами,
Уважаеми мами,

Моля за ваши съвети и мнения!

Кога една жена губи (закърняват й) майчините си инстинкти?
В смисъл, че не се интересува от децата, само им се кара, не им готви, не им приготвя дрехи, с почти нищо не ги обгрижва и показва обич, невротизира ги до степен - "не искам тази мама!".

Пита таткото, сериозно притеснен.

Благодаря ви!

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 09:33 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 196
Когато е подложена на голям стрес,който предава и в семейството..

# 2
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
"Губи" или "закъсняват" в крайна сметка? Струва ми се, отговорът зависи от уточнението.
Има жени, които не развиват майчински инстинтк от самото начало, въпрос на характер и предистория.
Ако обаче преди е била добра майка и в даден момент е престанала да бъде такава, вероятно се касае за депресивно състояние, за което трябва да се потърси помощ. 

# 3
  • Мнения: 12 003
Депресия, преумора, здравословен проблем... Причините може да са всякакви. Седнете и си поговорете какво се случва, какво я безпокои и защо е тази промяна. Ако е работеща жена, от която вкъщи се очаква да свърши всичко и никой не помага може да "стачкува", за да ви покаже колко трудно и времепоглъщащо е домакинството +работа+поотраснали деца. Защо не си разпределите част от " нейните" задачи - изхвърляне на боклука, подреждане на детската, приготвяне на дрехите, сервиране/отсервиране и миене на чинии са все неща, които спокойно могат да са отговорност на деца на възраст 7-18г, сигурно и Вие може да се включите с пазаруване, например и следене на децата да помагат, като изпълняват задълженията си, да показват уважение към майка си? Помислете си дали причината не е преумора или е нещо извън семейството.

# 4
  • Мнения: 4 400
 newsm78 Звучи ми като някакво заболяване ако децата са много малки.
Имайте в предвид ,че децата в различните възрасти се обгрижват различно.
След 7-мата г например аз държа сама да си оправя стаята, дрехите, да отсервира, боклука да изхвърля.
Аз само пускам пералня,съдомиялня,гладя и мия прозорци и пускам прахосмукачка и готвя и съм личен шофьор.
На 9 сама си сервира, приготвя си закуска , някои по-прости неща в кухнята ,подбира и преценява заедно с мен всичките и покупки и личните си средства. Сама си избира средата и преценява с кой колко близка да бъде.
С годините мисля да ставам все по-лоша мама и да я товаря с повече отговорности и решения,не защото не ме е грижа ,а защото искам да се научи и да се оправя без мен.

# 5
  • Мнения: 46 511
Сещам се за 2 възможности:
- депресия или др. заболяване
- проблем в отношенията в семейството

Изведнъж ли спря?
Това съвпадна ли с нещо, за което се сещаш?
Как беше преди?
Ти как се грижеше за децата (преди и сега)?

# 6
  • Мнения: X
Вчера четох тема за лошите майки. Всички дружно бяха стигнали до извода, че причината е психично заболяване. Ако до един момент е била ок. Друга причина може да са влошени отношения с теб и това, че в резултат си е намерила любовник, т.е. вече погледът й е извън къщи. Трето - не е родена за майка и й е дотежало. От психолог знам следното: преди брака и децата човек има определена идея и очаквания за семейството /от захаросаните американски хепи-енд филми/. Когато те се разминат с реалността, някои от тези хора абдикират и се отказват. Я от мъж, я от деца.

# 7
  • Мнения: 3 883
Изразът "не искам тази мама" подхожда на малко дете. Това дори ученик в 1 клас не го казва така. Значи, допускам малки деца. Причини за поведението на майката са изброени достатъчно-преумора, взаимоотношения в семейството/работата, депресия и т.н.
Сериозно притеснения татко следва:
1. Да говори с майката, за да изяснят причините;
2. Да работят в посока отстраняване на причините за поведението.

# 8
  • Мнения: 30 802
Около 4:12 следобед всеки ден.

За щастие "рестартираме деня" и започваме с нова енергия.

Много е важно обаче батерията да не падне трайно до нулата.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 560
Скрит текст:
Сещам се за 2 възможности:
- депресия или др. заболяване
- проблем в отношенията в семейството

Изведнъж ли спря?
Това съвпадна ли с нещо, за което се сещаш?
Как беше преди?
Ти как се грижеше за децата (преди и сега)?

И аз бих задала тези въпроси.

# 10
  • Мнения: X
Хм, много странно. Авторът задава въпроса без каквато и да е конкретика, а принципно. Все едно спирането на майчинския инстинкт е принципно състояние, което жената достига в даден момент от развитието си, а не става дума за конкретен проблем, с който се е сблъскал. Наистина ли очакваш отговори с грам коефициент полезно действие при така зададен въпрос?

# 11
  • Мнения: 30 802
Имам тънкото усещане, че се развеждат и се търси материал за хвърляне на кал.

Или вече са разведени и има проблем с родителските права и гледането.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако не е било винаги така, а се е появило в последствие, ми прилича на депресия.

# 13
  • Мнения: 1 127
На колко години са децата? Майката работи ли? Някой помага ли й, или всичко по домакинство и деца е нейно `задължение`? Щото с много дини под една мишница, и най-здравият човек може да даде откат.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 281
Имам тънкото усещане, че се развеждат и се търси материал за хвърляне на кал.

Или вече са разведени и има проблем с родителските права и гледането.

Мхм, и аз така.

Общи условия

Активация на акаунт