Овулационни тестове

  • 2 319
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте.
Извинявам се предварително ако има такава тема.
Правим опити за бебе и си купих овулационни тестове Клиър Овю.
На 7мия ден откакто го правих теста ми изкара втора черта,която обаче не беше толкова наситена колкото контролната.
На 8 мия ден пак ми се показа черта която беше вече доста по-малко наситена от контролната/
Много се обърках newsm78
На теста си пише изрично че 2рата черта трябва да бъде по -наситена от контролната ,но аз така и не получих по-наситена черта? newsm78
На някой случвало ли му се е ?Имало ли е овулация или не е ?

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 12:00 от aleksandra990

# 1
  • Мнения: 135
Според мен не си овулирала. Наистина втората черта става колкото контролната по цвят. През колко дни ти е цикъла?

# 2
  • Мнения: 51
Не ми е редовен цикъла.През 30 дни ,а миналия месец ми беше даже през 40

# 3
  • Мнения: 135
Извинявай за въпросът, но тези тестове ги правиш с цел забременяване, нали? Моят също е нередовен, но без посещение при специалист, вкъщи не направих нищо.
Зависи и от колко време сте се захванали с тая приятна работа Simple Smile

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 423
Не ми е редовен цикъла.През 30 дни ,а миналия месец ми беше даже през 40
Аз бях по същия начин. Ползввх тестовете на oview, но много рядко успявах да уловя заветното съвпадане в цветовете. Ползвах по 2 комплекта на цикъл, но подозирам, че и от разликата в партидите се получават размимавания в резултатите. Така и не пробвах на друг производител. Зарязах тази работа с тестовете и отидох при репродуктивен специалист.
Съпругът ми се напрегна и той по това правене на бебе по часовник, а така не се случват нещата. Правете си любов през ден, оставете тези тестове. Peace

# 5
  • Мнения: 51
Купих си 3та опаковка Клиър Овю.За 4ти ден ми засича две черти ,но втората пак не е толкова наситена колкото контролната.А тази втора черта всъщност какво означава някакви промени в хормоните ли?Дали скоро ще потъмнее .Дано newsm78 Извинявам се но как да кача снимка за да ви покажа нагледно?

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте току що и аз се регистрирах относно тестовете за овулация на мен ми показа две ярки черти чак на 22 ден.

# 7
  • Мнения: 26
Аз реших изобщо да се откажа от тези тестове. Реших сама да си определям овулацията - по течението. За това се сетих след 1 година чакане и правене на бебе и след кати стигнахме до клиника.

# 8
  • Мнения: 289
Горе-долу овулацията е на 14ти ден след първи ден от миналия цикъл. Но първо може следващият цикъл да ти дойде по-късно и това да измести О, второ може по принцип да си с по-късна О (например на 20 ден).
Втората чертичка е достатъчно да е добре изразен червен цвят, в общи линии, колкото първата, може и по-ярко.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 26
Моята овулация например през всички бременности ми е била различна - на 15ти, на 8и, на 21и и на 18ти ден. Това гонене не е много ок. Ма се справих Laughing

# 10
  • Мнения: 51
Горе-долу овулацията е на 14ти ден след първи ден от миналия цикъл. Но първо може следващият цикъл да ти дойде по-късно и това да измести О, второ може по принцип да си с по-късна О (например на 20 ден).
Втората чертичка е достатъчно да е добре изразен червен цвят, в общи линии, колкото първата, може и по-ярко.  Simple Smile
Днес ми е 21 ден от цикъла и все още ми е бледа тази черта.Купих си вече 3то пакетче Клиър Овю #Crazy
Чакам чакам и почнах да се отчайвам вече.

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 423
Ако при първия сте имали по-ярка черта, а след това е избледняла, може да сте изпуснали момента за нула бройки, както се казва.

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте!
Отдавна чета с голям интерес вашите теми.Днес реших и аз да се регистрирам и да поискам помощ от Вас.За пръв път от няколко дена правя тестове за овулация с цел забременяване на oview.От толкова гледане на черти почнах тотално да се обърквам.Искам да Ви покажа снимка на теста и да ми кажете Вашето мнение,но не мога да намеря как да я кача.Ако меже да ми кажете как да кача снимка.

# 13
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 423

Има сайтове за качване на снимки, като прикачи.ком и др. Тук може те да постнете линк към качена в нета снимк, или да сложите линка между , така тук ще излезе самото изображение.


С риск да се повторя, смятам тези тестове за неточен и ненадежден метод за определяне на овулацията.

# 14
  • Мнения: 2
Пиша от телефона си и не мога да кача снимка не се получава,но както и да еаз пратих снимка на моята генеколожка и тя потвърди че е положителен.Иначе и аз не мислех че може да са верни,защото имах проблеми с яйчниците и цикъла и когато бях в овулация изпитвах невероятни болки по болезнени от цикъл,но след прием на хапчета с цел лечение бях спряла да я усещам.Днес ми се върнаха овулационните симптоми и за това повярвах на положителния тест,но ако не се бяха появили нямаше да се доверя

Общи условия

Активация на акаунт