Искам да кажа ... (93)

  • 56 434
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 552
Да съм малко по темата: в петък вечер решихме да поръчаме китайско от нов ресторант. Око алчно - я това да видим как правят, я онова... В петък вечеряхме, вчера цял ден ядохме, и преди малко синът ми е закусвал пак с китайско. Като станах преди малко предложи и на мен. Та така, след като си изпия кафето, ще закусвам мръвки с ориз. И сигурно ще остане и за обяд  Confused 

Снощи "готвих" KFC. Уж не купих много, но със сигурност ще имаме за обяд, че и за мезе довечера  Rolling Eyes

Светълчо, жива и здрава да е майка ти  bouquet

Сбъдваща, наистина са страхотни тези тримата!

Аз с моята майка се разбирам, но не съвсем. Гледам да спазвам дистанция, защото съм много огорчена от някои нейни постъпки в миналото. Простила съм, но ми държат влага. Някак й нямам пълното доверие, което се полага на една майка и мен това много ме трови. Но това е положението. Чуваме се 2-3 седмично, въпреки че съм в чужбина( докато си живеехме в Бг, се чувахме всеки ден, че и по няколко пъти, нерядко и по служебни задължения, работехме в близки сфери).

# 436
  • Мнения: 13 028
Али, ще съм благодарна да знам дали да тръгваме, че ако нищо не работи не си струва.

# 437
  • Мнения: X
Благодаря, дами!

Бърдс, нищо северноевропейско няма в кръвта им.

# 438
  • Мнения: 14 366
Жаки, значи ресторантът е Мобидик. Магазините не работят. В града нямало какво да се види днес, само на язовира и Перперикон, ако ви се ходи Simple Smile

# 439
  • Мнения: 22 036
Сбъдваща, много са хубави децата. И аз мисля като Бърдс, някъде имате такава жилка. За мидите завидях и ми се приядоха.

# 440
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Момичета, благодаря на всички за топлите думи. Много чувствителни и мили хора сте всички в тази тема. Hug

Сбъдваща, и децата ти, и постът ти, и снимките, че даже и усуканата баница - всичко е като една чудно красива приказка. Представих си ви петимата с колелетата как минавате през чудно красиви есенни горички с цветовете от букетите. Направо се размечтах...
А и миди обичам. Joy Joy

Уж не съм гладна, а във всички постове ми се набиват на очи редовете с храна...
Бърдс, дай малко координати на този нов китайски р-т, моля.
Последно ходих на китайски  на Драган Цанков, в Дианабад и не беше никак зле.

Алечка, весел събор! Знам, че обикновено е много хубаво на тези събори, но никога не съм ходила. Канили са ни и съм имала голямо желание да видя какво е, но така и не го направихме.
В Никюп съм била на студентска бригада. Трябваше да берем царевица, но нищо не брахме - през цялото време валя дъжд, разкаля всичко и не ставаше за работа. В досадното чакане - разпределени бяхме по къщите на хората на квартира и за да не ги притесняваме, висяхме по цял ден в селската кръчма и пушехме цигари. А малкото момчета, които имахме (филологически факултет Joy), ходеха почти нонстоп опиянени от опитването на  собственото производство на хазяите. Joy Joy

# 441
  • Мнения: 251
Здравейте! Приемате ли нови попълнения в тази уютна тема Simple Smile
Днес реших да направя тутманик, който беше споделила Mariposa Simple Smile Виждам сега и рецепта за друг сладкиш споделяте Simple Smile
Събота и неделя,  когато са почивни и за мен,  минават в дейности на Пепеляшка - чистене, готвене... Някак не ги усещам много почивни Simple Smile
Хубава неделя  bouquet

# 442
  • Мнения: 39 598
Да измрънкам, че изпуснах Съдващите деца, но съм очарована от букетите.
Май Янтра беше давала име на рибен ресторант. Или аз с това съм запомнила смешната случка с рибата в колата.
Моята майка почина, когато бях на 9 години. Много ми липсва. С годините тази липса се усеща повече. Баща ми има втора жена, която наричам "майка ми" в разговори с други хора, единствено за да си спестя обяснения. Нея- лично не наричам така. Както и свекърва ми не "мамосвам".

# 443
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Да измрънкам, че изпуснах Съдващите деца, но съм очарована от букетите.
Май Янтра беше давала име на рибен ресторант. Или аз с това съм запомнила смешната случка с рибата в колата.
Моята майка почина, когато бях на 9 години. Много ми липсва. С годините тази липса се усеща повече. Баща ми има втора жена, която наричам "майка ми" в разговори с други хора, единствено за да си спестя обяснения. Нея- лично не наричам така. Както и свекърва ми не "мамосвам".

Мари, много точно определение си дала - и аз така наричах втория съпруг на майка ми. А към него имах обръщение, различно от името му, с което го наричахме всички в семейството.

# 444
  • Мнения: 78
Жаки, значи ресторантът е Мобидик. Магазините не работят. В града нямало какво да се види днес, само на язовира и Перперикон, ако ви се ходи Simple Smile

Извинявам се, че се намесвам, но си мисля че, може би, става въпрос за така нашумелия, покрай предаването на шеф Манчев,  Кораб ресторант "Емона" .

Скрит текст:

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Как бързо се нагодих към "новото време" аз  bowuu.Станах си в 10 ч. (разбирайте 11 по вчерашному  Laughing).Моите хапнали по един плод, някоя бисквиДа и са готови закусили. Даже котката не пускат в спалнята при мен, че мама Меца се разярява като я събудят  Mr. Green
Чудя се дали да ида на един фитбол, ама като знам що девойки се борят в неделя....и много не ми се ще. А и кръст ме боли...да се чудиш от какво.
В днешно време не вярвам някой да казва на свекърва си -майко/мамо  Naughty.Моите,хем,че са на по 75-80 години изрично пожелаха да се обръщам към тях по име. Не че съм имала други намерения. Много готини и съврменни хора са  Peace.
Момчетата си включиха една игрова конзола- Уии и играят  Hug, аз май ще се изнижа на спорт,все пак  Whistling. Планове за готвене нямам никакви. Само младежът обядва, ще си направят сандвич. Whistling

# 446
  • Мнения: 10 874
Лале, ти да не би да си от Плевен?
Е, стига де, наистина ли сега разбираш? Joy
Преди време питаше за стикита и ти предложих, после за транспорт на коте... Мислех, че още тогава си разбрала. Hug

Алечка, аз все те бъркам с една съфорумка Алиска, която ми е съгражданка и затова така се получава. Blush А вярно, че ти беше от другия ми любим град. Heart Eyes

# 447
  • Мнения: 4 841
Бърдс, дай малко координати на този нов китайски р-т, моля.
Последно ходих на китайски  на Драган Цанков, в Дианабад и не беше никак зле.

Малка квартална дупка с три маси, не става за препоръчване, че ще ми падне престижа Laughing

Сериозно - когато решим да се храним на място в ресторант, ходим в "Пекин Лоу", в Красна поляна, или в "Алтай" на Позитано, точно зад Съдебната палата.
А когато поръчваме за вкъщи - през БГменю, избираме ресторанта с най-високи оценки и най-кратко време за  доставка.

От кварталния купувам спонтанно, когато мина покрай него и ми замирише  Embarassed А сега решихме да го пробваме, защото има нов собственик и нов готвач, плюс (говори се в квартала) нова хигиена  Laughing

Понякога се шегуваме у дома, че най-икономично живеем в месеците, когато ми е активен синузита и носа ми е запушен  Laughing 99% от спонтанните си покупки правя, защото ми е замирисало на нещо  Laughing Включително и не-хранителни - книги, канцеларски пособия (миризма на подвързии, ммммм), кожа, и т.н...  

# 448
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Лале и Сесил са от Плевен;
Алечка от В. Търново;
Марипоса и Ивъл-от Варна ,както и светалчо-родом е от там
Лина,Селесте,Ванини-от Бургас;
Янтра, Белла-от Пловдив
Зузанка от Пазарджик
Лиляна-от Ямбол
...признавайте си другите  Laughing

# 449
  • Мнения: 5 380
Да измрънкам, че изпуснах Съдващите деца, но съм очарована от букетите.
Май Янтра беше давала име на рибен ресторант. Или аз с това съм запомнила смешната случка с рибата в колата.
За съвсем различен говори Янтра. Ресторант Бяла река се намира преди Калофер Peace.

Общи условия

Активация на акаунт