Синусов възел

  • 1 123
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, съфорумки....

Търся вашето мнение, опит или експертно мнение... Разрових се из форума, но не откривам точната информация, която ми трябва. Започвам с малко предистория - на 22 години съм, жена , активен спортист, студентка ( и още куп други характеристики). Преди една година започнах активно да спортувам ( преди това не можеш, заради астматични проблеми), намалих храненето и се чувтствам в топ форма. По принцип съм с ниско кръвно, като често се случва то да е в границите на 80/50, лесно се запъхтявам започвайки тренировка ( може би заради дългогодишната липса на спорт). За сега това .
Преди няколко дни бях на профилактичен преглед при личният ми лекар. При проверка на кардиограмата, той забеляза нещо - редуване на брадикардия и тахикардия. Следователно ми даде направление за кардиолог. (Баща ми има високо кръвно, предизвикано от нервен сриив). По принцип не би му направило впечатление, но се оказа че миналата година отново е имало такова редуване - следователно ми обясни, че след като отново го засича явно има проблем. Това, което той ми обясни е че синусовият възел ( който отговаря за невроните ) се блокира и получава приток на заряд от друго място. Обясних му , че пия противозачатъчни и че тренирам изключително много ( физически), но той беше категоричен, че нито едно от тези две неща не може да доведе до това състояние. Също така ми обясни, че това нещо би могло да ми създаде проблем при евентуална бременност или по-голямо натоварване. Днес се разчетох в интернет за симптопмите на това състояние - отпадналост, умора зачервяване на лицето, прималяване ( не съмс тигала до загуба на съзнание) - та всичките тези неща ги имам, но за мен винаги са били признак на това, че рязко съм отслабнала или прекомерните тренировки .

Бихте ли ми обяснили малко по-подробно. Той ми препоръча доц. Пламен Гацов (София), а днес ми казаха и името на д-р Черкезов. Вие имате ли наблюдения за тези специалисти, сблъсквали ли сте се с това и бохте ли ми обяснили малко по-подробно...

Благодаря!  Hug Hug Hug newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Фейт, задай питането си тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=895744.new#new

# 2
  • Мнения: 54 455

Африканчо, тя пита в темата за аблацията.
Но нейният случай е по-рядък и нямаме в темата друг с такива проблеми.

Аз четох, че се поставя пейсмейкър.
Трябва да се изкаже специалист по ритъмно-проводни нарушения. Peace

Успех, Фейт! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт