Ин витро в АГ болница "Свети Лазар"

  • 52 221
  • 424
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 91
Ела, няма нещо специално, може придърпване да усетиш, но не е задължително. Знам колко е трудно  чакането, мисли положително и се разсейвай.   Hug

Блу, при ин витро, практиката е  трансфера да се извършва на 3 дневни или 5 дневни ембриони, брои се от деня на оплождане на яйцеклетката.

Извинявам се, че задавам може би глупави въпроси, но все още не съм толкова информирана и не знам всички подробности около процедурата. А от какво зависи дали ще се извърши трансфер на 3-дневни или 5-дневни ембриони? Каква е разликата? Rolling Eyes

# 136
  • Мнения: 157
Момичета, за съжаление при мен новините не са добри.  Sad Оказа се, че имам сраствания и тръбите ми са запушени. Сега ще видим дали лапароскопията ще може да помогне в моя случай. Малко ме е страх от нея, дано всичко е окей..

# 137
  • Мнения: 364
Ади, съжалявам,  не се притеснявай, лапароскопията не е толкова страшна, важно е да се открият проблемите, после решение се намира. С яйчниковия резерв как си?

Блу, няма глупави въпроси, питай каквото те интересува. Разликата е в стадия на развитие на ембриона, на кой ден ще бъде трансфера е въпрос на преценка на лекаря и ембриолога.

Ела, как се чувстваш?

# 138
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета.. кажете нещо повече за болницата, как са условията?  Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 91


Привет, бъдещи мамчета! Как се чувствате, как сте в това хубаво пролетно време?  Grinning

Ането, благодаря за разяснението.  Peace Права си, че като не знае човек трябва да пита. А как по-точно се стига до оплождането на тези ембриони?  Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 364
Блу, има различни методи в репродуктивната медицина. Инсеминация, ин витро, ИКСИ и т.н.
Минава се през стимулация, която повишава отделянето на яйцеклетки, в определен момент от развитоето им  се прави пункция, при която се събират яйцеклетките. Поставят се в  специална среда заедно със сперматозоидите, които ги оплождат и започва развитието, като е много важно то да продължи. Лекаря и ембриолога преценяват на кой ден да е трансфера, това е накратко. 

# 141
  • Мнения: 157


Привет, момичета и благодаря за подкрепата.  HugНаистина пролетното време сега малко почна да ми действа позитивно на духа.  Grinning С яйчниковия резерв поне съм добре. Но след лапароскопията ще имам яснота вече как ще действаме занапред. Едно е ясно - с ин витро ще стане работата със забременяването ми.  Peace

# 142
  • Мнения: 91
Ади, точно така - бъди позитивна и всичко ще е наред. Пожелавам ти го.  Peace Много е важна нагласата..Успех с лапароскопията и пиши веднага като разбереш резултатите.  Hug

Ането мерси за информацията. А от какво зависи това развитие след оплождането да продължи?  Rolling Eyes

# 143
  • Мнения: 253
Ади, сега виждам, няма да се притесняваш от лапарото, Лачев е голям специалист. При мен едната тръба си отиде след извънматочна бременност, а другата я премахна той по време на бременността, пак по същата причина. Аз успях, значи и ти можея.  Hug

Блу, не се знае, просто някои спират развитието си, лекарите дават всичко от себе си, но природата...

genoveva27, често организират отворени врати в болницата и можеш да разгледаш. Условията са като в съвременна, модерна болница със специалисти, които знаят как да работят с апаратурата.

# 144
  • Мнения: 157
О Криси благодаря ти за успокоението - много си изчерпателна.  Hug Значи може да се забременява с напълно премахнати тръби, така ли?   Rolling Eyes Явно медицината в днешно време прави чудеса, дано и при мен нещата да са успешни!   Praynig Praynig Praynig

# 145
  • Мнения: 364
adrianamima , без тръби само чрез ин витро е възможно забременяване, тръбите са пътя на сперматозоидите и като ги няма, няма как да стигнат до яйцеклетката.

Блу, Криси ти е казала, но да не забравяме, че апаратурата и професинализма на ембриолога също са фактори. Средата, в която се извършва процеса, трябва да е най близка до женската, един вид ги лъжат, че са в нас.

# 146
  • Мнения: 91
adrianamima , без тръби само чрез ин витро е възможно забременяване, тръбите са пътя на сперматозоидите и като ги няма, няма как да стигнат до яйцеклетката.

Блу, Криси ти е казала, но да не забравяме, че апаратурата и професинализма на ембриолога също са фактори. Средата, в която се извършва процеса, трябва да е най близка до женската, един вид ги лъжат, че са в нас.


Ането мерси, но те не работят ли на всички места с една и съща апаратура?  Rolling Eyes

# 147
  • Мнения: 364
Blue, различна е апаратурата, с която разполагат болниците. Свети Лазар я обновиха изцяло, във всички сектори. Както казах, средата трябва да е максимално близка до естествената, което се постига чрез  апаратура. Ето интервю на Клисурска от фейсбук страницата им по въпроса,
https://www.facebook.com/SvetiLazarHospitalBulgaria/photos/a.227 … ype=3&theater

# 148
  • Мнения: 91
Ането, благодаря за споделеното интервю. Peace Много интересна информация и полезна най-важното. От написаното разбрирам, че апаратурата при ин витрото е изключително важен фактор, за да се развият качествени ембриони.  В материала е описано, че изследвания показват, че този микроманипулатор последно поколение, който имат в Свети Лазар, повишава успеваемостта на развитието на ембрионите многократно. Ами аз именно това се чудих тези дни от какво зависи развитието им! Grinning Явно се оказва, че зависи много и от апаратурата.. Само едно не разбрах какви са тези вътреядрени вакуоли, които намалявали шанса за забременяване? Знаеш ли? Rolling Eyes

# 149
  • Мнения: 364
Това е тъй наречения морфологичен скрининг и тази апаратура дава възможност да се направи селекция на материала. При мъжки фактор е много важно, както беше при нас.

Общи условия

Активация на акаунт