Банята - 27-ма тема

  • 125 689
  • 796
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 295
Ами разира си се, Pav. Като няма описана цена за оглед в офертата или да си информиран от преди, няма как да платиш. Дори да решиш да дадеш нещо, колко да е -10/20/30 лв? После пак могат да ти се мръщят, този път пък, че малко си дал Laughing

# 76
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris, въобще погледна ли какво съм написала? Помисли си над тези въпроси пък тогава да си говорим наклон с големи плочи как се прави. Бъди по-конкретна преди да пишеш. Да, възможно е само в случай, че имаш 1 сифон и то линеен и не ти пука и не искаш помещенията да са ти на едно ниво в случай, че няма как да се слезе надолу. Важно за целта е и къде се пада вратата спрямо сифона и душ пространството....  Доста е частен този случай и масово нещата не стоят така. Не вярвам ако попадаш в него някой да ти откаже да ти залепи 3 плочи за 80м лв Laughing

Има значение и колко сифона има в банята; дали ще се мокри цялата; на какво ниво искате да излезе спрямо коридора или стаята, към която е и т.н. Плочките 60/120 см са реално 0.72 кв.м., дори плочки с размер 60/60 см са проблем за масовите ни бани от по 3-4 кв.м. майсторът няма как да направи чудеса ooooh!
drago_2008 защо имам чувството, че с нещо те засегнах? Не съм искала, напротив ценя мнението ти, имаш много добро виждане и идеи, виждала съм твои неща и в преравяческата тема и зная, че умееш прекрасно и практически да правиш нещата и се учудвам защо така остро реагираш, използваш изрази от които, мисля, че съм достатъчно интелигентна, да доловя сарказъм. Честно казано са ми неприятни такива подхвърляния. Моля, да ме извиниш, ако съм те засегнала и предизвикала да ги използваш, повярвай ми не съм искала.

Не бягам от дискусии, много внимателно те прочетох, моля те и ти ме прочети, погледни отново снимката, и в крайна сметка реши може ли да се направи посоченото в баня 2/2 м или е невъзможно.

Разбира се, че трябва внимателно да се проектира и да се изчисли всичко, сифони, наклони (наклон към сифон е около 1 о мисля, колко см е разликата в нивата на 2м трябва да се сметне до колко ще се наложи да се слезе надолу), врати, паравани, мивки, нива, да има ли праг на вратата, накъде да се отваря... Но и с плочки 2/2 см пак се прави внимателно проектиране. Не е масов случай, но баня със суха част, но не е изключение, поне от това, което разгледах по снимките в темата, доста често дори бих казала се използва, а линейните сифони също не са вече толкова рядко използвани, твоята баня мисля, че също е с такъв.

Ако се запазва като даденост всичко и целта е само да се сменят плочките, тези с големите размери не са подходящи.  Peace Надявам се, че някой няма да се подведе и да го направи. Ще трябва майсторът да му ги нареже на 30/30 после Simple Smile

А затова дали трябва да има сифон в сухата част е друг въпрос, съфорумки които живеят в чужбина казват, че масово в сухата част там няма сифон, в бг масово има... За себе си лично не съм решила още, клоня към вариант без, писах, че мократа част П-образна, с прозорец в нея, обособена със стена и ще сложа стъклен панел/врата, пред нея постелка, така сухата част ще си остане суха, спокойно мога да я мия както коридора без обливане.

Обикновено съм зле настроена към майсторите, признавам направо ми идва да набия някои от тях! Последната издънка, външна мазилка да се събори старата и да се направи нова. Не съм се пазарила за цена, колкото поиска толкова, уговорката е като пристигне цимента той да има грижата да го внесе в двора, а пясъка си беше насипен и ще е отвън, освен това да се качи със стълбата и да облепи с найлони прозорците. Какво си мислите, че направи? Започна да хвърля шприц и аз се развиках да сложи найлона, излязох да упътя транспорта и през това време, скъпият майстор духнал и повече не се видя!

Много се надявам този път да случа на майстор, видях няколко негови работи и ми харесаха, затова и ще чакам 3 месеца. Дотогава трябва да реша какви плочки искам, държа ли на сифон и евентуално дали да не преместя мивката малко, сухата част е 2/3,50 и може да понесе и големи плочи.








# 77
  • Мнения: 6 295
Цитат
Не може да дадеш нещо на някой, което не е поискал.
Много бани видях в темите, обаче къде са ви бойлерите бе хора? В нашата баня бойлера ми е трън в очите, заема мнооого място. Не, че е грозен, той е най-хубавото нещо в старата баня:-))) макар и той да е минимум 20г, Едеса, 150л/ММ твърди, че бил повече литри/. Като приключим с кухнята и забравя текущия ужас от ремонт в жилище в което се живее, почвам с плановете за въпросната баня.
Обаче каквото и да измисля, грамадния бойлер ще си е вътре и никакви красоти няма да мога да очаквам. Tired
Ние сега сложихме бойлер Едеса 200л. От вратата не се вижда, защото има чупка и навътре банята става по-широка. Ще сложа снимка после. Не сме го крили.
Doris, сърказъм няма, но много фактори странични има и то важни преди майсторът да каже:„Може под с плочи 60/120 см”. Наистина за майсторите е сто пъти по-лесно да боравят с големи плочи, особено като дойде ред да се фугират. Верно, няма да могат да се лепят по много във височина, защото ще са и доста тежки, но не е трудно занимание. Ако някой го плаши размера като такъв, вече е друг въпрос. Жалко, че не си случвала на майстори. И на мен едни, от които ММ беше супер доволен, ми прецакаха шпаловката и се видя чак на боята като избиха пукнатини, на които им спестили мрежата и съм бясна #Cussing out Повече няма да ги вика да му работят ама какво от това, като сега трябва да оправяме и пребоядисваме.
При нас има в едната баня само 1 лентов сифон и беше монго трудно дори с плочки 30/30 см да се направи всичката вода от мини банята да отива там и накрая да излезе банята на едно ниво с коридора.
Голямата баня е с лентов и с малък квадратен. Сложили сме го, за да мога хубавичко да обливам тоалетната след малките пикльовци и ако стане авария с бойлера там да се оттича. Нямам друг вариант. Наистина  в чужбина никъде не съм имала в банята сифон, ама тоалетната почиствахме с парцал и спрей... Не ми харесва много обаче този вариант, предпочитам с четка, доместос и вряла вода, та всичко да измре Embarassed Laughing

Последна редакция: ср, 02 ное 2016, 16:16 от drago_2008

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 057
...Наистина за майсторите е сто пъти по-лесно да боравят с големи плочи, особено като дойде ред да се фугират. Верно, няма да могат да се лепят по много във височина, защото ще са и доста тежки, но не ее трудно занимание. Ако някой го плаши размера като такъв вече е друг въпрос. ....
В случая с големите плочи в хола, майсторите се оплаквали, че трудно се нивелират по хоризонтала, защото са тежки, помагали са си с вакуумни лапи и по двама. За кухненският гръб нямало проблем, там размерът е точно 60 см, колкото са и готовите стандартни и дори се радвали, че 4 плочки в права линия на един ред са супер бързи лесни пари.

Маделайн тази серия плочки SHADES аквамарин ми напомни за теб,
Скрит текст:
цената им и тя си я бива 65лв, но пак по добре от ромбовете, които се убих да търся, пък те били 140 лева  Mr. Green.


Flash* бойлерът е в ниша, под него е пералнята, до на душ пространството, сега с двете завеси изглежда като пробни Simple Smile Като сложа паравана пред душа, за бойлера съм замислила две бели врати една над друга, да може да се отваря само за пералнята или само за бойлера, над пералнята рафт за леген, отворен препарат за пране и разни други нещица.

# 79
  • Мнения: 28 533
От другия вторник ще къртим банята, но сега като видях снимките на Дорис се отчаях, никога няма да я докарам така!  Sad
Мимката, я по-бодро!  Laughing Hug
Не гледай тея измишльотини, а реалистично се настрой!
Лия, отчаяна съм, не умея да избирам плочи, аксесоари, ММ е много зает и няма да има време да ми помага, трябва да се изнесем в чужда къща по време на ремонта и всичко това ме потиска тотално....мразя да правя ремонти и да обзавеждам! Защо не трябваше да купувам нов тоалет или да науча китайски, виж в това ме бива hahaha Намерих магазин Баня стил в който има дизайнерка и прави проект с избраните от теб плочки и смятам да се възползвам...иначе съм загубена! Praynig Преди две години правих нова спалня и детска, ММ не се интересува как е у нас, дава парите и...., избирай каквото искаш...ми как се избира я, ни материали знам, нито ме интересува да чета и гледам проекти....но сега като си погледна стаичките изглеждат много спретнато и шик.....дано и с банята успея! Praynig
Ето например банята предложена в горната снимка много ми допада, но аз никога не бих могла дори и наполовина да измисля какво искам Cry

Последна редакция: ср, 02 ное 2016, 20:36 от mimi.7299

# 80
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Аз скришно ви чета от известно време, само на една скромно изкъртена баня сме  Mr. Green

Последните постове за големите плочки ме притесниха леко, защото единствените стенни плочки , които съм харесала са 60/30.  Blush
Можете ли да ми обясните като на идиотче  Mr. Green какви са по принцип проблемите при работа с толкова големи плочки ?

Последна редакция: ср, 02 ное 2016, 18:18 от Вълшебство

# 81
  • Мнения: X
Вълшебство,
Преди сме обсъждали т.н. 1-во качество. (за клас на изделието)
Имате размер  60см., което предполага дъга, отразено в раздел калибровка (по спомен).
Да, плочата си е 1-во качество.
Под 40лв/кв има нещо, което Ви се спестява като информация, която е отразена на кашона.
При закупуването отивате с майстора, който ще Ви полага плочите.
Голям размер - тънък слой лепило, т.е. не можете да разчитате да изправяте стени с материал от към лепене.
Предварително трябва да имате добра мазилка (основа).
Бавно. Ред по ред, от втори като начало. На ден максимум два реда.
Първи ред накрая, но добре изчислен по най-голяма височина. (долна точка на наклон)
Другите плочки индивидуално се режат(пилят), достигайки горна точка.
Подходящо лепило. (CM11Plus)

# 82
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Mомичета, дали и къде във Варна мога да намеря профили от дурополимер, конкретно този профил ще търся

# 83
  • Мнения: X
Flash* , обиколи складовите бази в "Терснаб".

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Mомичета, дали и къде във Варна мога да намеря профили от дурополимер, конкретно този профил ще търся
Провери в магазина за тапети Дегоратор на Червения площад.

http://www.degorator.com/page.php?id=28

# 85
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Благодаря ви, утре ще ида до Червения площад, сетих се, че и в магазинчето за бои от където си купих боята/Б.Мур/ имаше някакви мострички. Та ще погледна и в този магазин. Peace

# 86
  • Мнения: 1 787
tileva.baldjieva87, да, обсъждали сме вече, но само в общи линии. Не съм измислила още от какъв материал ще бъде плота в тази баня, искам да изчакам да наредят плочките, за да видя кое как изглежда в действителност и тогава ще го поръчвам. Няма да е дървен със сигурност - дървеният отива в другата баня, него вече го избрах. Мивка за тази - харесала съм си два-три модела, между 60 и 80 см са, имам още време да помисля и за нея.

Doris, ами да, ето колко е хубаво да се сещаме един за друг с такива приятни неща, а не само да се джафкаме за глупости. Grinning Вторите стенни сини плочки отдолу нагоре на картинката са подобен цвят на моите, а с цената много ще ви изненадам - в момента Marazzi пускат нови серии плочки и имат страхотни намаления на по-старите си колекции. Конкретно в тази баня няма плочка по-скъпа от 45 лв/м2, само декорната излиза по-скъпичко, макар че и тя не надвишава тази цена, просто се продава на бройка и затова.

# 87
  • Мнения: 1 522
Благодаря ти за отговора, аз доколкото четох в интернет за такъв плот се коментираше гранит и засега едната баня ми стои без мивка заради тази ми идея, затова ми се стори интересно че и ти имаш подобна идея къде ще я реализираш?

# 88
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Има хора правят чудеса от камък.Аз не разбирам много от видовете, но съм виждала много неща от камък. В банята дори и шкаф.Така че, защо да няма начин?Ето сега ни правят външна изолация и ще сложим камък подпрозоречно, много по- красиво и здраво става.И плот в баня става от камък много красиво.

# 89
  • Мнения: 6 295
Като заговорихте за мивка с плот виждала съм тези от ПВЦ за около 230 лв и в цвят по избор могат да се изработят, но за мен не са трайни и не бих взела. Струва ми се, че ще се дере доста лесно.


Има на този сайт ориентир колко излиза от технически камък (пак около 230 лв).
http://www.gaudi-ds.com/product/855/plot-za-banya-ot-tehnicheski … svyat-primer.html

Общи условия

Активация на акаунт