Банята - 27-ма тема

  • 125 626
  • 796
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 28 465
не са от най-красивите вещи , но няма дупчене на стени и върши работа.
Е да ама банята ми е красиваааа, а тази етажерка Sick Но като не е надупчена стената винаги мога да я изхвърля и сменя, така, че е практично Simple Smile
Доста скъпа тази етажерка, взех си подобна от Кауфланд за 30 лева, също с три рафтчета.
Много е удобна, взе да ръждясва, но пък мина една година, откакто я взехме. Лесно ще я сменя
Тази със сигурност няма да ръждяса за една година, познавам марката, нещата са изключително качествени Simple Smile

# 316
  • Мнения: 1 597
Освен бялата, за която споменах, миналото лято сложихме съшата като твоята в душ-кабинното пространство до джет душа, така че се мокри много и за сега няма проблеми. А ето тази http://shop.jilishta.com/etazherki-i-postavki-za-banya/3395-etaz … eleskopichna.html поставихме върху ваната. За нея подозирам че ще ръждяса.

# 317
  • Мнения: 28 465
Освен бялата, за която споменах, миналото лято сложихме съшата като твоята в душ-кабинното пространство до джет душа, така че се мокри много и за сега няма проблеми. А ето тази http://shop.jilishta.com/etazherki-i-postavki-za-banya/3395-etaz … eleskopichna.html поставихме върху ваната. За нея подозирам че ще ръждяса.
Точно такава като до ваната ти гледах вчера, не я взех, защото подозирам същото hahaha

# 318
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Някой лепил ли е плочки върху плочки. Не става въпрос за стари плочи, които ни мързи да изкъртим, а за перфектно изправена с кипсокартон стена, положена хидроизолация и налепени нови плочки, но тъпо измислен проект и липса на комуникация с майстора. Сега най-безболезненото е да се налепят втори ред върху тях.

# 319
  • Мнения: 28 465
Някой лепил ли е плочки върху плочки. Не става въпрос за стари плочи, които ни мързи да изкъртим, а за перфектно изправена с кипсокартон стена, положена хидроизолация и налепени нови плочки, но тъпо измислен проект и липса на комуникация с майстора. Сега най-безболезненото е да се налепят втори ред върху тях.
Леле Теди ужас, значи не съм си скъсала само аз нервите с майсторите....комшията под нас залепи върху старите, доста хора го правят Simple Smile

# 320
  • Мнения: 40 903
Някой лепил ли е плочки върху плочки. Не става въпрос за стари плочи, които ни мързи да изкъртим, а за перфектно изправена с кипсокартон стена, положена хидроизолация и налепени нови плочки, но тъпо измислен проект и липса на комуникация с майстора. Сега най-безболезненото е да се налепят втори ред върху тях.

Аз не съм го правила, но сме лепили плочки върху стара мозайка, която нямаше нужда да се разбива. Никакви проблеми. Чувала съм, че и много хора лепят плочки върху плочки без проблем. С хубаво лепило и (това си е моя идея) евентуално шлайфане на горния лъскав слой на плочките така че да се надраска или даже махне емайлът, не би трябвало да има проблем със здравината на новите плочки. Единственият проблем е, че се губи някой и друг сантиметър от размера на банята. Ако не ти е фатално мисля, че всичко ще е ОК. Консултирай се с майстора само за носимостта на гипскартона и конструлцията зад него, защото ще носи тежестта на два слоя плочки. Сигурно не е проблем, ама ми хрумна.

# 321
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Честно пред нервна криза съм. А уж избрахме точно този майстор, защото ни прави предишната баня и бяхме супер доволни. Взима супер скъпо, но се примирихме, защото не искахме точно такива проблеми.

# 322
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Важен ми е всеки сантиметър, защото банята е малка. Затова изкъртихме мазилката ( ново строителство е) че била много крива и изправихме стените с гипсокартон. Допълнителен разход, за да спечелим място. Но нямам избор сега. По-добре да изгубя един сантиметър и да се набутам за още плочки и лепила, отколкото години наред тези фуги да ми бъркат в...............Лощото е че се заредих с много негативизъм покрай тази издънка и сега всичко ми върви наопаки. Вчера върнах и гранитогреса за коридора. Излагат в магазина най - красивата плочка, а после като видях какво представлява визията като цято, паднах. А не са евтини 50 лв/кв

# 323
  • Мнения: 40 903
Честно пред нервна криза съм. А уж избрахме точно този майстор, защото ни прави предишната баня и бяхме супер доволни. Взима супер скъпо, но се примирихме, защото не искахме точно такива проблеми.

Пак ти погледнах снимките и ако трябва да съм честна иначе майсторът е сложил плочките много добре - отлична равнинност (всички плочки са съвсем в една равнина) и съвсем еднакви тънки фуги. Явно проблемът не е в кадърността на майстора а е наистина комуникационен - той изпълнявал твоята заявка, може него да не го дразнят фугите или да си е  мислел, че теб не те дразнят... Но явно този начин на редене си е принципно неставащ и е хубаво, че сподели да го избягват и други.

# 324
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Да! Майсторът ми е много кадърен и принципно мислещ човек. В предишния апартамент ми даде доста интелигентни съвети, дори извън банята. Това още повече ме вбесява! Как можа този път да се издъни толкова тъпо. Човек, който разбира от естетика и симетрия, да допусне това. Но здраве да е. Ще си я оправи стената. Поне е само една стена.

# 325
  • Мнения: 28 465
Теди не се ядосвай, това ни руши здравето, ще стане перфектно с новите, за една стена не е фатално! Разминатите фуги стоят ужасно, така, че преправяй....
Хайде пожелавам ти успех, аз отивам за стоящата етажерка Simple Smile

# 326
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако гипскартона е на лепене няма как да издържи още плочки.Щом е една стена изкъртете го и сложете нов картон.

# 327
  • Мнения: 28 465
Сега нов дерт имам аз, сложихме лампата, крушката е лед, но ми се струва тъмно...по силна крушка няма за този плафон....не съм сложила огледалото, което е с кантове лед светлина, дали ще се подобри положението, лампата също е срещу огледалото и ще се отразава? Моля за идеи Simple Smile

# 328
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Е само една лампа ли?Ние на нашата имаме 3 лед панела

# 329
  • Мнения: 28 465
Е само една лампа ли?Ние на нашата имаме 3 лед панела
Една лампа и огледало с лед светлина...вече плочките са налепени и не знам дали мога да слагам панели с лед? newsm78
Банята е много малка, 1,60 на 1,40 ?

Общи условия

Активация на акаунт