емигрантите са лузъри

  • 8 330
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 914
Ех, пак се е заформила поредната безмислена тема WhistlingС това не искам да обидя никой от включилите се, но се питам на КОЙ се доказвате? Това не е ли въпрос на личен избор?
  Калинке  bouquet

 И аз се опитах с първия си постинг да кажа нещо подобно, ама A.A.M.Belev , никой не иска да си остави магарето в калта, независимо, че то като се заинати... си е загубена кауза! smile3503


Те лузъри ли са в собствената си държава и защо всеки вижда нас, а забравя онези, които са около него всекидневно?  [/color]
Защото ние попадаме под категорията "другите"( дори по българскатата телевизия ( мисля, че беше Btv) има предване "Другата България"  с подзаглавие " за успелите българи в чужбина" )....и колко му трябва на човек да започне да  bash при положение че блъска подобна главичка на неговата само дето не е собствената!

# 106
  • Мнения: 3 423
А като заминат за чужбина тези холандци, почват ли да оплюват държавата си и останалите да живеят там? Правят ли се на велики, само защото са емигрирали? Почват ли веднага да се хвалят на сънародниците си в Холандия колко много са постигнали навън и какви невероятни неща са си купили? Не казвам, че всички българи в чужбина го правят - но има индивиди, които много обичат да поставят така нещата именно към тях беше насочено това определение. Погледнете пак откъде тръгнаха нещата, преди някой да се засяга насериозно и да се доказва.

Не знам как е с холандците, ама и от Германия бягат сума-ти нейни поданици.
Някои търсят щастието си в околните държави, някои си плюят на петите
чак до Австралия. Но!!!!! Идва голямото но! Никoй не плюе по тях, че са лузъри,
никoй не им държи сметка как и защо са заминали, никoй не ги обвинява за избора им.
Разбира се, всеки от заминалите твърди, че иска да си пробва шанса другаде,
че в Германия заплатата, примерно, му е малка, че не вижда светлина в тунела,
че му е трудно да се реализира... И други от сорта. Но коментарите след всичките тези
изказвания са не, че въпросните заминали немци са лузъри, ами че в Германия трябва
нещо да се промени, за да се чувстват хората добре и у дома си.
Ей това го няма у нас! Черногледството и завистта смилат всяко градивно чувство.
Бедни недоклатени душици, както обичам да казвам!

# 107
  • Мнения: 2 924
ако не са емигрантите ,които спасяват икономиката на България не ми се иска да мисля на какъв хал щеше да е тя сега. Всяко домакинство в Родината има един спонсор дето се намира извън нея:)
Много от нас са станали емигранти , поради липса на възможност да се прехранват - себе си и близките си. Да си емигрант понякога не е право на избор , а присъда. От собствената си Родина. Началото на излежаването на всяка присъда е трудно:) Почти всеки се е сблъскал с ксенофобията, с недоверието, с обещанията , със самотата. С работата, която в БГ никога не биха я правили, с ироничните подхвърляния, с липсата на лично пространство . С "дома", който понякога е нищо повече от една дупка, разделяна и с други непознати хора. Със страха от утре. Със страха от позвъняването на джиесем-а, защото най-вероятно е сина или дъщерята ,които имат нужда от нови маратонки и знаят ,че мама е в чужбина и съответно богата. Мога да разказвам хиляди истории за това как 60-70 годишни жени напускат домовете си и тръгват на гурбет, за да могат да издържат синове, снахи ,дъщери и зетьове, които после да се хвалят в БГ с каква кола или мебел са се сдобили. Като съответно забравят да споменат , че са от мама.
Има и семейства, които преминават през униженията - живеят на квартира/ пак някоя дупка, за да могат да спестят пари/, работят на 3 работи, и не казват ,ама аз съм с висше ,не мога да мия чинии или тоалетни, не си купуват почти нищо, хранят се  смятайки не калориите ,а центовете и очакват момента ,когато ще си купят първо кола, после дом, ще сменят работата за някоя по-престижна и когато започнат да споделят с близки  и не толкова близки/примерно тук във форума/ за малките си победи ще започнат да ги наричат самозабравили се емигранти.
Как тогава тези емигранти да имат топли чувства към този дето им е дал присъдата -емигрант?

# 108
  • Мнения: 1 017
ако не са емигрантите ,които спасяват икономиката на България не ми се иска да мисля на какъв хал щеше да е тя сега. Всяко домакинство в Родината има един спонсор дето се намира извън нея:)
Много от нас са станали емигранти , поради липса на възможност да се прехранват - себе си и близките си. Да си емигрант понякога не е право на избор , а присъда. От собствената си Родина. Началото на излежаването на всяка присъда е трудно:) Почти всеки се е сблъскал с ксенофобията, с недоверието, с обещанията , със самотата. С работата, която в БГ никога не биха я правили, с ироничните подхвърляния, с липсата на лично пространство . С "дома", който понякога е нищо повече от една дупка, разделяна и с други непознати хора. Със страха от утре. Със страха от позвъняването на джиесем-а, защото най-вероятно е сина или дъщерята ,които имат нужда от нови маратонки и знаят ,че мама е в чужбина и съответно богата. Мога да разказвам хиляди истории за това как 60-70 годишни жени напускат домовете си и тръгват на гурбет, за да могат да издържат синове, снахи ,дъщери и зетьове, които после да се хвалят в БГ с каква кола или мебел са се сдобили. Като съответно забравят да споменат , че са от мама.
Има и семейства, които преминават през униженията - живеят на квартира/ пак някоя дупка, за да могат да спестят пари/, работят на 3 работи, и не казват ,ама аз съм с висше ,не мога да мия чинии или тоалетни, не си купуват почти нищо, хранят се  смятайки не калориите ,а центовете и очакват момента ,когато ще си купят първо кола, после дом, ще сменят работата за някоя по-престижна и когато започнат да споделят с близки  и не толкова близки/примерно тук във форума/ за малките си победи ще започнат да ги наричат самозабравили се емигранти.
Как тогава тези емигранти да имат топли чувства към този дето им е дал присъдата -емигрант?


ах как ме разстрои с това...  Cry съвсем малко от това съм изпитвала (почти ниЩо всъЩност), но сърцето ми се свива като се замисля...

мога само да ти/си пожелая да не сме част от тази картинка, която рисуваШ   bouquet  bouquet  bouquet
и по малко от нас да са...

# 109
  • Мнения: 6 167
Някъде имаше статистика, че към 150 000 холандеца емигрират всяка година. Много от тях лекари, зъболекари, икономисти, които смятат, че могат по-добре да се реализират в Америка, Канада или Австралия. Досега не съм забелязала отношението към тях да бъде толкова негативно, колкото на българите в България за тези навън. Предполагам, че някой ще каже, че сега плюя народа си, защото смятам, че това е отвратителна българска черта, която съм и винаги ще ненавиждам. За мен е само тъжен факт, чийто корени търся да си обясня и който се надявам, че един ден ще се промени. Но, ако някой има обяснение / мнението на  живеещите в България ми е страшно интересно/, което ще ми помогне да разбера защо е така: чакам с нетърпение.

Почват ли веднага да се хвалят на сънародниците си в Холандия колко много са постигнали навън и какви невероятни неща са си купили? .......


аз не съм съгласна с мнението, което уголемих в червено.
досега съм пътувала доста ( има много хора и повече),имам наблюдения от държави от Япония до Беларус.
Е няма такова гъзарене, демонстриране на 'имане' , както в София!
Гледам в земята, защото просто не се чуствам във водите си при всички тия коли, гримирани до малоумие жени, безумни кичозни дрехи, звънящи последни модели телефони, и разговори само и единсвено кой къде е бил и какви кръчми има там , колко е похарчил и как царски се живее в България.
играчката за детето не може да е на никой друг освен на Фишер Прайс, количката не може да е на никой друг освен на Кико и да струва 1000 лева и тн. Списъкът е безкраен.
Явно тук съм обградена от такива хора, с по-големи възможности , но това е което виждам.




Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 13:59 от Lennie

# 110
  • Мнения: 2 550
Откак съм си дошла гледам в земята, защото просто не се чуствам във водите си при всички тия коли, гримирани до малоумие жени, безумни кичозни дрехи, звънящи последни модели телефони, и разговори само и единсвено кой къде е бил и какви кръчми има там , колко е похарчил и как царски се живее в България.
играчката за детето не може да е на никой друг освен на Фишер Прайс, количката не може да е на никой друг освен на Кико и да струва 1000 лева и тн. Списъкът е безкраен.
Явно тук съм обградена от такива хора, с по-големи възможности , но това е което виждам.






Ти два месеца живя в Италия и забрави как е в Сф, а:)?

# 111
  • Мнения: 6 167
Откак съм си дошла гледам в земята, защото просто не се чуствам във водите си при всички тия коли, гримирани до малоумие жени, безумни кичозни дрехи, звънящи последни модели телефони, и разговори само и единсвено кой къде е бил и какви кръчми има там , колко е похарчил и как царски се живее в България.
играчката за детето не може да е на никой друг освен на Фишер Прайс, количката не може да е на никой друг освен на Кико и да струва 1000 лева и тн. Списъкът е безкраен.
Явно тук съм обградена от такива хора, с по-големи възможности , но това е което виждам.



Ти два месеца живя в Италия и забрави как е в Сф, а:)?

както казах и преди, не илюстрирам краткия си опит за живот в чужбина, а жизнения си опит и впечатления, които не са от днес. но преди не съм била в този форум и затова ти се струва, че изразявам нова позиция.
 Peace

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 13:56 от Lennie

# 112
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
има истина в почти всеки постинг до тук. но те описват личен опит и преживявания. не могат да се правят генерални изводи за ВСИЧКИ емигранти или за тези, които са останали във България.
нека си живеем живота, където сме си и както си искаме. всичко си е личен избор. Peace

# 113
  • Мнения: 2 924
ако не са емигрантите ,които спасяват икономиката на България не ми се иска да мисля на какъв хал щеше да е тя сега. Всяко домакинство в Родината има един спонсор дето се намира извън нея:)
Много от нас са станали емигранти , поради липса на възможност да се прехранват - себе си и близките си. Да си емигрант понякога не е право на избор , а присъда. От собствената си Родина. Началото на излежаването на всяка присъда е трудно:) Почти всеки се е сблъскал с ксенофобията, с недоверието, с обещанията , със самотата. С работата, която в БГ никога не биха я правили, с ироничните подхвърляния, с липсата на лично пространство . С "дома", който понякога е нищо повече от една дупка, разделяна и с други непознати хора. Със страха от утре. Със страха от позвъняването на джиесем-а, защото най-вероятно е сина или дъщерята ,които имат нужда от нови маратонки и знаят ,че мама е в чужбина и съответно богата. Мога да разказвам хиляди истории за това как 60-70 годишни жени напускат домовете си и тръгват на гурбет, за да могат да издържат синове, снахи ,дъщери и зетьове, които после да се хвалят в БГ с каква кола или мебел са се сдобили. Като съответно забравят да споменат , че са от мама.
Има и семейства, които преминават през униженията - живеят на квартира/ пак някоя дупка, за да могат да спестят пари/, работят на 3 работи, и не казват ,ама аз съм с висше ,не мога да мия чинии или тоалетни, не си купуват почти нищо, хранят се  смятайки не калориите ,а центовете и очакват момента ,когато ще си купят първо кола, после дом, ще сменят работата за някоя по-престижна и когато започнат да споделят с близки  и не толкова близки/примерно тук във форума/ за малките си победи ще започнат да ги наричат самозабравили се емигранти.
Как тогава тези емигранти да имат топли чувства към този дето им е дал присъдата -емигрант?


ах как ме разстрои с това...  Cry съвсем малко от това съм изпитвала (почти ниЩо всъЩност), но сърцето ми се свива като се замисля...

мога само да ти/си пожелая да не сме част от тази картинка, която рисуваШ   bouquet  bouquet  bouquet
и по малко от нас да са...
Аз не съм икономически емигрант, но всеки ден се сблъсквам със съдбите на хиляди такива. Имам близки приятели ,които са. Не описвам живота им ,а само нахвърлям щрихи. 90% от българските емигранти са започнали именно така, доста от тях и продължават . Това ,че в нета не се говори за тях , че те не говоря за себе си се дължи на факта ,че вероятно 10% от тях имат достъп до Интернет и време да го ползват. Та тези емигранти са от различни прослойки на обществото ни- букет от характери Simple Smile Някои от тях отивайки си за кратко в БГ след 2 годишно отсъствие, започват да се хвалят с благоденствието си . Никой не знае ,разбира се истината ,но на тях им е нужна завистта в очите на другите ,за да се почувстват утвърдени в собствените си очи. Да се уверят ,че непрекъснатите лишения са дали резултат. Че са значими щом са обект на завист:) Други ограничават контактите в Родината ,поради страх от тази завист. И повечето от тях бързат да се завърнат обратно. И не защото са си отрязали корените, а защото са изтръгнали корените си в стремежа си да преживеят и са ги засяли на по-благодатна почва:)
Не можем да съдим някой , ако не го разбираме.

# 114
  • Мнения: 6 167
Никой не знае ,разбира се истината ,но на тях им е нужна завистта в очите на другите ,за да се почувстват утвърдени в собствените си очи. Да се уверят ,че непрекъснатите лишения са дали резултат. Че са значими щом са обект на завист:)

съгласна съм, че има такива хора, разни хора, разни идеали

четох,  че най-големите суми пари, които идват в България са всъщност от емигрантите. годишно към 10 милиарда май.

# 115
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Е няма такова гъзарене, демонстриране на 'имане' , както в София!
Това и на мен ми е правило впечатление в нощните клубове и чалгаджииските ресторанти, не само в София може би.
То беше фукане кой имал GSM или Мобифон. Някой направо демонстративно вадеха двата на масата  Mr. Green Говоря за времето, когато мобилните не бяха толкова достъпни у нас. Даваха мръсна газ с кабриото, а това че кабриото е 20 годишно няма значение  Laughing 
Е тези хора ако станат емигранти, логично е да продължат да се фукат. Това е начина им за избиване на комплекси, това е ценностната им система.
Свят пъстър, хора всякакви  Peace

# 116
  • Мнения: 1 465
Хихи Лени,

"гъзаренето" го има и тук. Съвсем пресен случай от миналата седмица - в градчето на родителите на съпруга ми. Е, то е малко градче, може би затова. Една вечер излязохме с приятели на ресторант и местата ни бяха отвън на терасата. Ами едни коли профучаваха, с черни непрозрачни стъкла, в не знам какви ярки цветове и всеки намаляваше пред ресторанта да огледа кой е вътре и отвън Laughing /това ми напомни много на нещата, които се случват в България/, други пък бяха като подвижни дискотеки Laughing - цирк. Но поне разбрах, че не е само в България - има го навсякъде. Всичко си е до човек. Само че тук го правят хора на определена възраст - познайте коя Party

# 117
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
emem, със сигурност има холандци, които също говорят отрицателни неща за страната си. Разликата е в изказа. Ние българите сме по-калоритни, когато нещое не ни харесва и си го казваме. Те, ще го отбележат за себе си, ще се примирят /знаеш ли колко от тях се възмущават от бюрокрацията, ама казват: ами , така са нещата, какво да се направи?/

По отношение на цифрата , която дадох е напълно точна. На всеки му се случва да ходи на лекар, да се вози в превозно средство, да му надпишат сметката и т.н. Всеки един се е възмущавал къде по-цветисто, къде не. Огромна е цифрата на онези, които са плюли или плюят по правителство, президент, кмет. Плюенето е и към държавата.

Ясно ми е, че репликата е била насочена към един, но съм напълно убедена, че има много хора, които споделят същото мнение за хората, които са навън. И това за мен е проблем. Как може да има толкова злоба и отчуждение в нашата нация? Всеки гледа в паницата на другия и все му намира кусур. Много бяха подразнени от темата на Кенга за дипломата. За нейна сметка си е дали е искала да направи сеир или е имала нужда да го сподели. Мен ми прави друго впечатление: позволено е всякакъв вид хвалби от страна на българите в България независимо във форума или живота/, но ако някой отвън се похвали с нещо веднага е  newsm78показан с пръст.         

# 118
  • София
  • Мнения: 1 444
  Lana2004

 Но ако това се смята за лоозер,аз да ви кажа под секрет "по добре да съм лоозер в Америка (имам впредвид щатите за други страни не знам нищо) отколкото директор в БГ" Joy Joy
[/quote]


е това изказване ме убива направо Никога не съм разбирала фанатичното желание на някой българи да живеят в Америка или така наречената американска мечта, дори го намирам абсурдно Уважавам тези, които са се реализирали извън България, но този фанатичен стремеж към щатите е смешен и без да искам да обидя никой, но подобни изказвания съм чувала от хора от дълбоката провинция и такива, които тука няма как да се реализират просто, без образование или някакъв ценз Сори Лана, не е обида към теб, но изказването ме шокира и не се стърпях да изкажа мнението си
А иначе успех на всички, намерили своето място и свили гнездо извън родината!!!

# 119
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
. Мен ми прави друго впечатление: позволено е всякакъв вид хвалби от страна на българите в България независимо във форума или живота/, но ако някой отвън се похвали с нещо веднага е  newsm78показан с пръст.         


и на мен точно това ми прави впечатление!

Общи условия

Активация на акаунт