Изгодни полети по целия свят търсачки, промоции, летища, компании…/тема 2/

  • 134 285
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 783
настаняването е на 13.04.
Значи това са цените и трябва периодично да проверявам за промоции - дали няма да се смъкнат. Аз сега проверявам в usitcolors, въпроса ми е дали има някаква друга търсачка, която конкретно проверява цените по тази линия. в момента  катарците и flydubay са на най-добра цена, но ако други компании пуснат нещо  по-ниско къде да гледам?

# 46
  • Мнения: 963
Според мен, тази цена е ниска и едва ли ще пада още, а по-скоро ще се вдигне, все пак е около Велинден. То за тези дати само полетите София-Доха-София са по-скъпи от цената до Мале, така че на практика Доха-Мале-Доха излиза безплатно. Следете евентуално с турските авиолинии ако излезе някоя промоция, защото другите варианти за тези дати са неудобни.

# 47
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 783
Според мен, тази цена е ниска и едва ли ще пада още, а по-скоро ще се вдигне, все пак е около Велинден. То за тези дати само полетите София-Доха-София са по-скъпи от цената до Мале, така че на практика Доха-Мале-Доха излиза безплатно. Следете евентуално с турските авиолинии ако излезе някоя промоция, защото другите варианти за тези дати са неудобни.
Благодаря ви!👍

# 48
  • Мнения: 508
Bled, а и до други които знаят ми е въпроса - мисля да резервирам билети през bravofly на бритиш, там ми дава по-добра цена. Но какво ще получа - потвърждение ли, електронни билети ли? Досега не съм резервирала през посредник, а само директно през сайт на авиокомпания, затова ми е притеснено. А и редовните АК не са като нискотарифните, където всичко сякаш е по-лесно- чекиране онлайн, разпечатване на бордна карта и готово. Но въпроса ми е за посредниците, където цената излиза по-евтина - rumbo, edreams, trip.bg, jetcost и др.подобни, от тях ли получавам всичко и после с тях ли се комуникира, а не с авиокомпанията с която ще летим? Миналата година резервирах билети за познати през paravion, тъй като цената беше по-ниска от tarom, но предварително говорих с тях по телефон, на български и се разбрахме. Получих нещо като потвърждение само и после хората на летището с тази разпечатка се чекираха.

# 49
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Вижте дали цената не е с някой определен вид карта (Маестро например)... Аз закупих билети от bravofly.es, който ми даваше намалена цена само при плащане с карта Маестро. Полетите бяха на Изиджет. След като платих на имейла получих потвърждение с букинг № към bravofly и 7 буквено-цифрен PNR код, с който и фамилията ми успях да влезна в Изиджет - и там беше отразено пътуването ми.

# 50
  • Мнения: 508
Да, точно така е с маестро, /или пък друга при друг посредник/. Във вашия случай значи сте чекирали на сайта на изиджет и от там сваляте бордни карти? Това не мога да разбера , дали във всички случаи трябва да се стигне до авиокомпанията с която ще се лети, или bravofly  / или друг/ ще ми пратят документи.

# 51
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Да, точно така е с маестро, /или пък друга при друг посредник/. Във вашия случай значи сте чекирали на сайта на изиджет и от там сваляте бордни карти? Това не мога да разбера , дали във всички случаи трябва да се стигне до авиокомпанията с която ще се лети, или bravofly  / или друг/ ще ми пратят документи.
Ще се чекирам в сайта на Изиджет (полета ми е в началото на февруари), но вече срещу този 7 буквено-цифрен PNR номер (който получих от bravofly на имейла ми) и фамилията, влизам в сайта на Изиджет и там е отразено моето пътуване. И оттам след време ще тръгна да правя чекина и от там ще сваля бордните си карти. Само си допълних имейл (това в сайта на Изиджет) за информиране за проемни в полетите.

# 52
  • Монтана
  • Мнения: 499
Здравейте,
за февруари до Гран Канария рано ли е да се търси билет?Къде да потърся изгодни цени?

# 53
  • Мнения: 2 962

Jeini, на мен ми харесва търсачката kiwi.com - можеш едновременно да задаваш по няколко летища и също така обхваща  и нискотарифните / ако някой се интересува/.
Аз пък си търся хотел на удобно място в Сингапур /до 120 Е/ - ако може някой да препоръча newsm78

# 54
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 783
Wizz air има днес -20% на всички полети Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, а и до други които знаят ми е въпроса - мисля да резервирам билети през bravofly на бритиш, там ми дава по-добра цена. Но какво ще получа - потвърждение ли, електронни билети ли? Досега не съм резервирала през посредник, а само директно през сайт на авиокомпания, затова ми е притеснено. А и редовните АК не са като нискотарифните, където всичко сякаш е по-лесно- чекиране онлайн, разпечатване на бордна карта и готово. Но въпроса ми е за посредниците, където цената излиза по-евтина - rumbo, edreams, trip.bg, jetcost и др.подобни, от тях ли получавам всичко и после с тях ли се комуникира, а не с авиокомпанията с която ще летим? Миналата година резервирах билети за познати през paravion, тъй като цената беше по-ниска от tarom, но предварително говорих с тях по телефон, на български и се разбрахме. Получих нещо като потвърждение само и после хората на летището с тази разпечатка се чекираха.

Доколкото виждам  Woman^In^White е отговорила много точно, а и вашия извод относно paravion е правилен. Ще допълня малко...
Схемата е една и съща...

Сайт-намиране на полет-резервация-изчакване-имейл потвърждение-имейл E-ticket-PNR number-номер-код-check-in-бордна карта-полет.

При подаване на заявката съответния сайт отправя същото към авиокомпанията. В същият момент сайта чрез вашата банка блокира сумата по картата ви. Това става още преди да имате билет и каквото и да било. Не се стресирайте на съобщения от банката.
Проблема е, че ако не бъде издаден билет блокираната сума може да бъде освободена чак след поне 2 седмици.
В най-добрият случай първия имейл може да пристигне за минути, вторият когато имат резултат. Но може да се забави доста в рамките на 24 часа.
Възможен е отказ, не се учудвайте. В писмото ще пише защо. Най-необичайното е technical reasons. Проблеми с картата, бърза смяна на цени и т.н.
При неполучаване на имейл проверете дали не е отишъл в спам или другаде. Проверете самия него да не е грешен.

Условията за чекиране зависят от компанията. Внимавайте с времето за чекиране, като например с Ryanair.

Въпросът с карти на закупуване е друга тема. Оповестява се на самите сайтове от коя може да имате отстъпка.
Има забрани за купуване на повече от един билет с дадена карта за периоди. Но често и това се получава.
Както и често картите не се приемат по не много ясни причини. Не се учудвайте, пробвайте пак или с друга карта.

Само да вметна, че резервиране през наши агенти и сайтове е равно на допълнителна такса, която е различна. Да не ги цитирам. В случай не малка и често доста повече от самия билет/при промоции и нискобюджетни/.
При някои резервации с тях, чекирането трябва отново да го правите чрез тях. Което усложнява процеса.

Здравейте,
за февруари до Гран Канария рано ли е да се търси билет?Къде да потърся изгодни цени?
Да, време е за февруари.
Билети можеш да изчакаш малко на промоция от някой град в Европа свързан от София с нискобюджетна компания.
Такива промоции имаше този месец с цени от 10 лири от Англия. Както и от други градове по 20-30 евро.
В момента имаш цени под и около 100 евро от София, но с дълго изчакване на преходното летище.

ПРОМОЦИИ

Copenhagen, Denmark - Cancun, Mexico - Copenhagen, Denmark
Ноември-декември
269 евро
Thomas Cook
http://www.solfaktor.dk/

Cologne, Germany - Phuket, Thailand - Cologne, Germany
Ноември-декември
275 евро
SunExpress
http://www.momondo.be/
https://www.tuifly.com/

Prague – New York – Prague
От януари до юли 2017
379 евро
https://www.kayak.fr/
http://fr.travelgenio.com/

P.P. Допълвам за poliral
Преди малко излязоха цени за януари...

Hamburg, Germany - Gran Canaria, Spain - Hamburg, Germany
От 9,99 € евро в посока
Като цени София - Хамбург има за същата сума.
https://www.ryanair.com/

Последна редакция: вт, 22 ное 2016, 23:51 от Bled

# 56
  • Мнения: 9 200
Да относно таксите с карта по често Маестро е безплатно.
Но... има определен дневен лимит на парите ... дебитните казвам и ако сумата надвишава лимита .. и вие не сте се обадили в банката , да ви дигнат за момента лимита... тогава губиш/или букваш с кредитна която обикновенно има такса 25-35паунда ;евро/

# 57
  • София
  • Мнения: 337
пак се включвам аз за Малдивите. Гледах офертата на катарците 2300 лв за 2-ма от 12 до 17 април. /прекачване  на Доха/офертата на usitcolors е 2100, но полета е общо 27 часа, има голям престой в Дубай. И търся и търся и по тези търсачки и с купони нищо не мога да намеря, а уж съм оправна  Joy.
Така де ще помоля някой да ми съдейства, защото цената не е много изгодна - по форумите за Малдивите, чета че прес различните години хората са си запазвали на по-ниски цени полети. Embarassed

Цената си е съвсем нормална на полета. Към нея трябва да добавите и нощувка в Доха, защото престоят е адски дълъг, и цената реално се оскъпява.... 5 нощи за Малдивите са доста малко. Там също ви се налага вътрешен полет или пътуване с лодка....Ако сте на по-далечен остров с вътрешен полет, имайте предвид, че водните таксита летят само по светло и може да ви се наложи да останете да нощувате в Мале. Ние за Малдивите, въпреки старохевете ни напоследък, летим с Турските авиолинии. Цената е около 1000лв, ако следите за промоция, ако не, е към 1500лв на човек, но времето за път е възможно най-малкото 13-15 часа. А то и времето е пари  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 673
Записвам се при вас и аз Simple Smile Все още не ме е напуснала надеждата за Мароко през пролетта Simple Smile

# 59
  • Монтана
  • Мнения: 499
Bled, благодаря за отговора-цените са страхотни.Ще се опитам да открия това което си ми изпратила.Още веднъж БЛАГОДАРЯ  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт