Бързи здравословни въпроси и отговори – 4

  • 63 822
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 208
Здравейте! Получавам сърбежи по тялото и главата,не са постоянни, на различните места по различно време, понякога на 2-3 места едновременно. Не е от хигиената, сменям различни измивни продукти. Преди съм ги получавала, но след няколко дни ми минаха и не отидох тогава на лекар, обаче сега сякаш са по - силни. Според вас на какво може да се дължи?

При мен през зимата се получава поради къпане с много гореща вода и прекаленото изсушаване на кожата от това. Мажа се след баня с бутер за тяло и получавам облекчение.
Друг възможна причина /освен споменатите в по-горните постове/ е проблеми с храносмилателната система и по-точно с червата.

# 691
  • София
  • Мнения: 11 987
Счупиха ми се всички зъби.Зъболекарката ми беше на мнение,че се чупят,защото нервите са извадени,но преди малко се счупи мъдрец,на който нервите не са вадени.Предполагам,че е заради липса на витамини.Някакви изследвания ли да пусна?

Как се храниш?
Спазваш ли някакъв режим?

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Счупиха ми се всички зъби.Зъболекарката ми беше на мнение,че се чупят,защото нервите са извадени,но преди малко се счупи мъдрец,на който нервите не са вадени.Предполагам,че е заради липса на витамини.Някакви изследвания ли да пусна?

Как се храниш?
Спазваш ли някакъв режим?
Има значение дали пазиш диети и какви, как се храниш като цяло, змия правилно е писала.
Понеже и аз имах такъв проблем наскоро, да те питам, на един ред ли са счупените зъби? При мен така се получи, извадих мъдрец, докато са го вадили са ми отчупили парче от зъба до него, после този зъб се счупи още, чупейки се закачи и по-предния и стана мазало  Mr. Green Плюс, че и двата бяха наистина без нерви и с големи пломби, а така, ако няма коронки отгоре, наистина се чупят лесно и един след друг.

# 693
  • Мнения: 1 326
Не спазвам никакви диети,ям всичко,което ми попадне,защото не мога да кача 1 кг.От всички страни се чупят зъбите.Започнаха да се чупят през бременността-15 пъти се чупиха различни зъби,като 2 паднаха направо с пломбите  #Crazy Но наистина ми вадиха преди 2 месеца зъба пред мъдреца.Счупи се обаче точно от другата страна.Имам още 3 за вадене,все счупени  Confused Не знам какви изследвания да пусна.Всичките ще ги оправя,ама ако продължават да се чупят...Само на мъдреците не са вадени нервите,всички други зъби са без нерви.

# 694
  • Мнения: 54 413
Точно това исках да пиша, че най-вероятно е от бременността.
Не е от нервите. Аз имам зъби с умъртвени нерви, но нямам счупени.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 10 493
След бременността на мен лично ми се наложи да ремонтирам 8 зъба.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Зъбите с извадени нерви стават много чупливи и непременно трябва да се поставят коронки,но защо не се прави и казва от всеки стоматолог незнам.
И аз имам мъдрец разрушен след вадене на нерв и два с коронки,които са си ок

# 697
  • Мнения: 310
А как е наследствения фактор?

# 698
  • Мнения: 1 326
На мен не само,че не ми казаха,че трябва да се сложат коронки,а и не искаха да ми сложат хубави пломби.Винаги настоявах за бяла,хубава пломба.Всичките ми зъби са с ония гадни железни пломби.Късно разбрах,че предишната ми зъболекарка е алкохоличка.Тя ми правеше зъбите като бях малка и вадеше всички нерви,а аз мислех,че е нормално.Никога не ми е лекувала зъб.В семейството ми само дядовците ми са с ужасни зъби,майка ми и баща ми имат по 1 пломба.Аз имам 2 операции от киста и заради това 1 зъб липсва.Още 2 извадих лятото и имам 3 за вадене,а съм на 25 години.Всички задни зъби се счупиха,но няма кой да ми гледа детето,че да започна да ги правя.Другата седмица ще отида за мъдреца,дано сложат коронка и да не се налага да го вадят,че оставам без зъби.  ooooh!

# 699
  • Мнения: 54 413
Bandida, намери си свестен зъболекар.
Никой не слага железни пломби, аз нямам поне от 20 години новопоставена амалгама. Само фотополимерни.

# 700
  • Мнения: 2 820
Bandida, намери си някой добър стоматолог, че като те чета ми настръхват косите. Приеми го като съвет, а не като упрек. Та ти си само на 25 години.
И не е вярно, че на зъби с извадени нерви трябва да се слагат коронки. Имам такива още от ученическите години и са без коронки и са здрави. Всичко опира до читав стоматолог, редовно проследяване и устна хигиена. Първата си коронка я поставих на 35 години.
Не знам от кой град си, но може да ти се помогне ако се попита в съответната тема.
Имам позната с подобни на твоите проблеми и всичко идваше точно от стоматоложката, при която ходеше, защото й било удобно там да ходи. След една операция, която се наложи, заради некадърно изваден зъб от препоръчан от стоматоложката й хирург, реши да я смени. Сега оправя постепенно всички бели, но й коства доста пари.

ПП Писали сме заедно с DeVa®  Hug

# 701
  • Мнения: 1 326
На мен ще ми се наложи на всички зъби да сложа коронки,а и 3 моста поне  Sad Колкото и да струва,трябва да ги оправя,само дето няма как да ходя на зъболекар.Тук 2-ма различни зъболекари ми вадиха зъби.Сега ще пробвам и при още 1,дано е добър.1-та ми извади зъб за 80 лева,обаче тече много,много кръв.Будих се цяла нощ от пълна с кръв уста.2-я при който отидох ми би някаква упойка с адреналин  newsm78 мисля,и изтекоха само няколко капки кръв.Той ми взе 20 лева,но ми направи и снимка,та и тя е включена.За жалост обаче кабинета му беше доста прашен,а аз като пострадала от зъболекар,вече гледам абсолютно всичко.Този,при който сега ще ходя,прави зъбите на мъжа ми и той е много доволен.Дано всичко мине наред при него и да започваме сериозната работа,че вече ме е срам да се усмихвам,въпреки че са счупени задните зъби,все имам чувството,че хората знаят и все в устата ме гледат.

# 702
  • Мнения: 54 413
В кой град си, Bandida?
Нямате ли избор?

# 703
  • Мнения: 1 326
Созопол.Само за 4 знам тук,има много в Бургас,но аз тук не успявам да отида,за Бургас пък съвсем няма как.
А идва и лятото и ще е лудница.Надявам се майка ми да дойде по някое време и за 1-2 седмици и да успея да направя нещо.Мъжа ми от другата седмица ще може да гледа дъщеря ни най-много за 30 минути 1-2 пъти седмично.Достатъчно е като за начало,поне пломбите да сменят и мостове да сложат.А и 3-те зъба да извадят.

# 704
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за изчерпателните отговори за сърбежа.
Bandida това е информация от нета, на която ти може и да си попадала, но все пак ще я публикувам и тук (не твърдя че е на сто процента достоверна):
Лесно чупещи се зъби може да се дължи на прекалена консумация на много кисели или сладки храни, фрактури вследствие на много твърди храни, заболявания на венците, метаболитни смушения, недостиг на калций, витамин Д, недохранване, бременности една след друга, кариеси, прием на големи количества флуорид, употребата на скоби и шини, травма, наследствени фактори и др.

Общи условия

Активация на акаунт