Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 552
  • 782
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 66
Момичета, дайте линк с актуална ифно за правилната сигнализация при авария (на колко метра се поставят знаците и тн) и останалите мерки за безопасност, като ако ти се налага да вървиш по платното или ако си с колело, как да е безопасно, коя посока, какви остояния. Гледам из нета, ама все пише поправка едикой си номер.. Може ли някой да даде линк , където е най-актуаната информация з ази част от правилника?

# 241
  • Мнения: 5 820
Не напирам да купя всичко, а просто искам съвет кое ще ми бъде най-полезно и най-разбираемо, защото на мен лично закона ми беше адски скучен и някои неща  бяха неразбираеми за мен.. Както разбирам, не само на мен.. Mr. Green  Затова се чудя помагалото дали ще е по-полезно. bowuu

   Законът само един път го прочетох и нищо не влезе в главата ми. От ПДВП учих и от помагалото. Сега решавам само листовки. Законът и ПДвП обикновено се продават заедно. Отне ми една година докато се подготвя за курса. Исках да науча нещата доста добре, за да не се притеснявам, когато шофирам. Искам да отделя цялото време при курса само на шофирането. Все пак курсът е само един месец - време, което е недостатъчно, за каквото и да е било.

# 242
  • Мнения: 5 820
Зеленото помагало,което се показа 10 пъти вече взимайте. Пак казвам,аз четох само закона и решавах листовки,според мен няма смисъл от много от нещата. Като започнете да карате ще имате ситуации,които ги няма в нито един учебник. И също да знаете,че ако ще и да го назубрите закона тука с България всеки си кара по собствени закони,колкото и гадно да е. Казвам тези неща не с цел заяждане,а просто да си спестите главоболията,които аз не успях да си спестя Peace

   Права сте. Когато някой шофьор, седнала до шофьора, кара, виждам, че шофьорите не спазват правилата на движение и имат собствени правила.

# 243
  • Мнения: 13 082
Пожелавам успех на всички,които тепърва стартират. За мен кормуването беше по-трудно,а бях подкарвала кола няколко пъти. Аз съм си разсеяна по принцип и следенето на всичко ме натоварваше.

# 244
  • Мнения: 52
Аз основно се обучавах  от http://www.avtoobuchenie.bg , няколко пъти прегледах въпросите с отговори от тук  http://www.rta.government.bg/index.php?page=testovevodachi   и решавах листовки от https://www.avtoizpit.com/listovki             

# 245
  • Мнения: 1 099
Здравейте момичета, и аз при вас.

Карала съм курса преди 6-7 години, скъсаха ме 3 пъти и се отказах. Сега пак го карам, не съм забравила всичко, но има някакъв страх, който се мъча да преодолея. Вчера карах на магистрала и извънградско и на извънградското най се притеснявах като се разминавахме с други коли.

Вие имате ли подобни страхове?

Учителят ми все ми казва какво да правя, което според мен няма много положителен ефект...

# 246
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ibsena_ горе главата и не се шашкай. Усещането ми е до болка познато,но се лекува само с каране.
 Взех книжка преди да навърша 18,карах чат пат няколко години но в малък град и то преди 25 години. Laughing. От тогава се бях качвала на кола точно 3 пъти и то преди 8-9години до миналия юни  Cry.
      Един ден просто мъжо си купи нова кола и заяви,че ми е време да се оправям сама със старата.        Изпитвах панически страх. В началото си правех предварително маршрут откъде ще мина,за да имат светофарите задължително секция,къде ще паркирам/че в наше село това е грандиозен проблем/. Е с времето свикнах сега се качвам и тръгвам и хич не го мисля. Тая сутрин в 8.30 се набих в такова красиво задръстване,че 40мин. не мога да стигна от Младост до центъра ама на кой му пука  Joy.

  Пак казвам само спокойно. Курсът няма да ви направи шофьори това идва с практика и с много псуване  Joy.
 

# 247
  • София
  • Мнения: 941
Аз основно се обучавах  от http://www.avtoobuchenie.bg , няколко пъти прегледах въпросите с отговори от тук  http://www.rta.government.bg/index.php?page=testovevodachi   и решавах листовки от https://www.avtoizpit.com/listovki             
Страхотна си! Точно това ми трябваше на мен! Hug С тези клипчета е много по-интересно и разбираемо и някак не цикля, както като чета тези скучнотии от закона. Точно съм си мислела защо няма клипове да обясняват всичко това, а не да се чете пустия, сух закон, а то се оказва, че имало. Много благодаря за линка, започнах вече да ги прослушвам и определено е по-разбираемо така за мен, дори решавам накрая и изпитните въпроси по темата, която съм слушала. Листовките, които точно се падат и на изпита. Това за мен лично е най-полезното помагало, с което единствено мисля, че мога да науча и да ми задържи вниманието тая скучнотия... Crossing Arms  bouquet

# 248
  • Мнения: 960
За shifior.com незнам,но въпросите от автоизпит са едно към едно с тези на реалния изпит пред ДАИ,барабар с правиписните грешки Mr. Green

    Хахаха така ли? Тогава трябва да се засиля да решавам листовки от сайта avtoizpit.com.

И аз само там съм решавала. Прочетох Зебрата, порешавах  тестовете  към помагалото и после  само в Автоизпит. Peace

# 249
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Здравейте, момичета!
Как сте, отдавна не сте писали, нови шофьорки има ли, не сте се похвалили  Simple Smile

На мен ми остават 2 часа кормуване още, които ще взема в четвъртък, но забелязвам че от 5-6 часа съм толкова разсеяна че просто няма накъде. Започна да ми гасне пак колата (при положение че само 2-3 пъти в началото го правих тоя номер). Пропуснах един супер избелял стоп, на който само по формата можеш да разбереш какъв знак е бил. При превключване на скоростите (1-ва и 2-ра) не синхронизирам добре и се получава едно хълцане, а преди такъв хубав синхрон бях направила... Имам чувството че колкото повече наближава края, толкова повече се спичам и все по-груби грешки правя. Като се сетя че ми наближава вътрешният, а съответно и външният и се сдухвам все повече. Колкото и да си казвам че трябва да се успокоя - ми не ми се получава. Ще искам допълнителни часове, но си знам че колкото и да протакам, тези изпити си ми предстоят и направо полудявам. Самонавиването че всичко ще е наред някак си не помага  Sad

# 250
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета!
Как сте, отдавна не сте писали, нови шофьорки има ли, не сте се похвалили  Simple Smile

На мен ми остават 2 часа кормуване още, които ще взема в четвъртък, но забелязвам че от 5-6 часа съм толкова разсеяна че просто няма накъде. Започна да ми гасне пак колата (при положение че само 2-3 пъти в началото го правих тоя номер). Пропуснах един супер избелял стоп, на който само по формата можеш да разбереш какъв знак е бил. При превключване на скоростите (1-ва и 2-ра) не синхронизирам добре и се получава едно хълцане, а преди такъв хубав синхрон бях направила... Имам чувството че колкото повече наближава края, толкова повече се спичам и все по-груби грешки правя. Като се сетя че ми наближава вътрешният, а съответно и външният и се сдухвам все повече. Колкото и да си казвам че трябва да се успокоя - ми не ми се получава. Ще искам допълнителни часове, но си знам че колкото и да протакам, тези изпити си ми предстоят и направо полудявам. Самонавиването че всичко ще е наред някак си не помага  Sad
Трябва да си спокойна. Качваш се в колата, абстрахираш се от всичко, казваш си, че можеш и ще успееш. bouquet Аз доста често си казвах: "Толкова хора са успели, значи можеш и ти". Така че, мила, не се притеснявай, а дерзай, защото после е по-трудно. Peace

# 251
  • Мнения: 4 011
Аз имам един въпрос. Преди години (5-6) изкарах курсовете, взех изпитите и поради определени причини така и не подадох документите за книжка.
Сега има ли някакъв вариант да задвижа тази стара книжка, да речем с опреснителни курсове (при същия човек ли трябва да са? Трябват ли ми старите документи или мога да взема копия от инструктора), ще трябва ли да минавам отново изпитите (не знам колко давност имат) или общо взето да почна да карам съвсем нови курсове и да не се занимавам с глупости?

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Мисля, че има срокове, но не съм наясно. Най-добре звънни на инструктор и попитай, ще ти даде най-точна информация.

# 253
  • Мнения: 213
Аз имам един въпрос. Преди години (5-6) изкарах курсовете, взех изпитите и поради определени причини така и не подадох документите за книжка.
Сега има ли някакъв вариант да задвижа тази стара книжка, да речем с опреснителни курсове (при същия човек ли трябва да са? Трябват ли ми старите документи или мога да взема копия от инструктора), ще трябва ли да минавам отново изпитите (не знам колко давност имат) или общо взето да почна да карам съвсем нови курсове и да не се занимавам с глупости?

 След изпита протокола автоматично се изпраща в КАТ по местоживеене. Аз съм от малък град и съответно протокола се изпраща в областния(където ми беше и изпита,де), та съвета ми е да се обадиш в съответния КАТ и да разпиташ. Те ще ти дадат най- точна информация, а най- добре да отидеш и лично  Peace

# 254
  • Мнения: 10 622
Да ви питам нещо... Има ли някакво значение къде се карат курсовете, дали в познат или в непознат град?  newsm78 И също да ви питам, българските разрешения признават ли ги във всички страни на ЕС?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт