Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 070 218
  • 36 877
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Първата тема беше много интересна. Четях без да пиша.
Ще помоля момичетата, които пишеха в нея да продължат, ще ми е интересно да ви чета отново.

Авторските права принадлежат на weissbier

Ето и линк към първата тема, благодаря Silverstone  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868510;topicrefid=19

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 09:35 от Анонимен

# 1
  • България
  • Мнения: 6 141
Група мигранти в Сърбия тръгна пеша към хърватската граница
Те настояват за свободен и безопасен достъп до Западна Европа

Група от 150 мигранти в Сърбия се отправи пеша към хърватската граница с настояване за свободен и безопасен достъп до Западна Европа.
Хората развяваха лозунги "Не на загражденията и на затворите". Групата беше съпроводена от полицаи.

Според Върховния комисариат на ООН за бежанците около 6400 мигранти от Сирия, Ирак, Пакистан и Афганистан се намират територията на Сърбия.

Миналият месец една група мигранти предприе подобен поход към унгарската граница, но в крайна сметка се върна в Белград.
http://www.blitz.bg/svyat/grupa-migranti-v-srbiya-trgna-pesha-km … a_news462201.html
   Дано оцелее и да няма тролове.
На който му е скучно, има други теми.

# 2
  • Мнения: 1 525
Предишната тема леко смени посоката. И я закриха Sad
Не разбрах реакцията на Лиляна  newsm78

# 3
  • Мнения: 232
И на мен тази тема ми е много интересна. Аз също бях от четящите. Това което обсъждаме, касае бъдещето на България. И имам предвид емигрантите, да не каже някой, че пиша за политиците.

# 4
  • Мнения: 22 867
Емигрантите така или иначе са свързани с политиците, та няма как съвсем да ги отделим. И аз съм от четящите темата, интересна е. Peace

# 5
  • Мнения: 9 992
 Радвам се, че все още има начин да комуникираме по този толкова наболял проблем, но нека поне днес и утре се съобразяваме с правилото да не обсъждаме утрешните избори.
Tatti ни беше предупредил и помолил да спазваме това още вечерта на 5.11.16г., но емоциите взеха връх и вчера се отплеснахме доста встрани от темата.   Blush
Емигрантите така или иначе са свързани с политиците, та няма как съвсем да ги отделим. И аз съм от четящите темата, интересна е. Peace
Съгласна съм и още веднъж моля да се съобразим с горното.
Благодаря ви! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 390
Утре се навършва една година от зверския  терористичен атентат в Париж .


Манюел Валс: Европа отново ще бъде ударена от тероризма, но ще победи

Европа отново ще бъде ударена от "ислямисткия тероризъм", но тя ще победи, заяви днес френският премиер Манюел Валс в статия, публикувана в няколко европейски вестника, година след атентатите в Париж от 13 ноември, предаде Франс прес.
Отбелязвайки, че "заплахата е тук и е постоянна" и че тя засяга в различна степен всички европейски страни, Валс ги призовава да поемат отговорност за своята сигурност, още повече, че "Съединените щати все по-малко се занимават със световните дела".

"Европа не може повече да кръшка и да се крие зад гърба на американския си съюзник", изтъква френският премиер.


Прочети още на: http://www.dnes.bg/world/2016/11/12/maniuel-vals-evropa-otnovo-s … hte-pobedi.322001

# 7
  • Мнения: 8 787
Радвам се, че темата се възражда, проблемът не е затихнал, даже мисля, че тепърва ще ескалира и трябваше да има такава тема. Мисля, че ще я открият хората един по един. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 992
Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер разпространи изявление, в което казва, че нападенията ще останат "завинаги като врязани в сърцата ни". "Те /терористите/ искаха да нападнат Франция. В онази трагична нощ обаче ние европейците и гражданите в целия свят бяхме всички французи", заяви той.

Щях да повярвам в искреността на тези думи, ако това безумие с неконтролираното влизане на всякаква сган, вече беше спряно. Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 7 800
Ами те "проблемчетата" продължават да си влизат в България.  Cry
Малко статистика:
За периода 3-10 ноември 2016 г. властите са установили нови 312 нелегално преминали у нас чужди граждани. От тях едва 55 са хванати на българо-турската граница. Общият брой на регистрираните в България мигрантите за 2016 г. достига 17 274 души. Най-малко 7500 бежанци и мигранти в момента се намират на българска територия.
От друга справка на МВР става ясно още, че за първите девет месеца на 2016 г. споразумението за реадмисия между България и Турция е прилагано основно за турски граждани. Така от 1 януари до 30 септември 2016 г. на Турция са върнати общо 66 чужди граждани, от които 57 са били с турска националност. За същия период Турция е приела едва двама афганистанци. За деветте месеца на 2016 г. българските власти са върнали в Гърция общо 283 мигранти, от които 86 афганистанци, 89 сирийци, 90 иракчани и други.
  от ТУК
Излиза, че на Гърция връщаме тези, които са заловени на границата, докато официално на Турция върнатите мигранти са ... 9 човека, не броим турските граждани. Т.е. практически никого не връщаме - който успее да влезе тук от Турция си е наш.
На седмица по 300 човека - смятайте само до Нова година колко ще се "обогатим".

# 10
  • Мнения: 8 787
Ами те "проблемчетата" продължават да си влизат в България.  Cry
Малко статистика:
За периода 3-10 ноември 2016 г. властите са установили нови 312 нелегално преминали у нас чужди граждани. От тях едва 55 са хванати на българо-турската граница. Общият брой на регистрираните в България мигрантите за 2016 г. достига 17 274 души. Най-малко 7500 бежанци и мигранти в момента се намират на българска територия.
От друга справка на МВР става ясно още, че за първите девет месеца на 2016 г. споразумението за реадмисия между България и Турция е прилагано основно за турски граждани. Така от 1 януари до 30 септември 2016 г. на Турция са върнати общо 66 чужди граждани, от които 57 са били с турска националност. За същия период Турция е приела едва двама афганистанци. За деветте месеца на 2016 г. българските власти са върнали в Гърция общо 283 мигранти, от които 86 афганистанци, 89 сирийци, 90 иракчани и други.
 от ТУК
Излиза, че на Гърция връщаме тези, които са заловени на границата, докато официално на Турция върнатите мигранти са ... 9 човека, не броим турските граждани. Т.е. практически никого не връщаме - който успее да влезе тук от Турция си е наш.
На седмица по 300 човека - смятайте само до Нова година колко ще се "обогатим".


Е, добре, над 17 хил са влезли, над 7 хил са в момента у нас. Къде са другите 10 хил, като Сърбия си е затворила границата и единици се промушват оттам. Thinking

# 11
  • Мнения: X
Скрит текст:
Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер разпространи изявление, в което казва, че нападенията ще останат "завинаги като врязани в сърцата ни". "Те /терористите/ искаха да нападнат Франция. В онази трагична нощ обаче ние европейците и гражданите в целия свят бяхме всички французи", заяви той.

Ън, не знаеш ли? На една ръка разстояние от вас са! Все така "невидими" за полицията.

Щях да повярвам в искреността на тези думи, ако това безумие с неконтролираното влизане на всякаква сган, вече беше спряно. Sick




Да, казано точно от тези хора е висша проява на цинизъм. И с какво по-точно ще победи Франция? С "жу суи" ли? Ромският квартал  Mr. Green вече прилича на Париж, явно това се приема за "победа".

Не се казва колко над 7 000.

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 22:16 от Анонимен

# 12
  • София
  • Мнения: 7 800
Е, добре, над 17 хил са влезли, над 7 хил са в момента у нас. Къде са другите 10 хил, като Сърбия си е затворила границата и единици се промушват оттам. Thinking
Сърбия затвори границите си някъде, мисля, в края на лятото - до тогава доста народ се изниза оттам към Европата. Нашите лагери дълго време бяха полупразни - всички влезли бързичко излизаха. Ама свърши вече тая ...

# 13
  • Мнения: 3 675
радвам се, че има нова тема.
ще я следя с интерес

# 14
  • Мнения: 2 420
Първата тема беше много интересна. Четях без да пиша.
Ще помоля момичетата, които пишеха в нея да продължат, ще ми е интересно да ви чета отново.

Авторските права принадлежат на weissbier


Scooba
Благодаря много за новата тема! bouquet

Старата днес цял ден ми липсваше. Сега вече съм спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт