Как се диагностицира туберкулоза?

  • 7 870
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 820
   Добър ден. Изчетох всички коментари. През зимата на тази година се съмняваха за туберкулоза. Бях в болница заради пневмония. Няколко пъти ми изследваха секрет от храчка. Манту ми правиха. После бронхоскопия - да предупредя че това е много ужасно изследване. Имаш чувството, че ще умреш. Едва ли някога ще повторя подобно изследване. Имам последствия от това изследване - едната ноздра, в която ми вкарваха маркуча, от време на време ми тече кръв, въпреки след изгаряне на спуканите капиляри от УНГ. Никога не съм имала проблем да тече кръв от носа ми. После след един месец ми правиха скенер.

   Имам едно наблюдение и съм длъжна да предупредя хората. Изследванията за туберкулоза, които правят, имат за цел "източване" на здравната каса. Бронхоскопия в болницата правиха на всички. Нима всички трябваше да имат туберкулоза?

# 16
  • София
  • Мнения: 38 553
И аз това си го помислих за момент. Понеже и на мен ми се е случвало 2 пъти, да съм опитна мишка за пари от ЗК. Дали пък не слагат диагноза туберкулоза заради дългата пътека и многото изследвания?

# 17
  • Мнения: 5 820
И аз това си го помислих за момент. Понеже и на мен ми се е случвало 2 пъти, да съм опитна мишка за пари от ЗК. Дали пък не слагат диагноза туберкулоза заради дългата пътека и многото изследвания?

   Това е причината. Много трябва да внимаваме и да сме бдителни. Докторите се възползват от страха на пациента, че има вероятност от някаква сериозна болест да бъде болен, и започват да манипулират пациента. Изпатих се вече.

# 18
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
То, май, по-добре изглежда да си плати човек едни 50-150 лв, да си занесе проба в НЦЗПБ и да не се занимава с пътеки и пътечки... Не мога да повярвам до къде сме я докарали. Money Money Confused Close

# 19
  • Мнения: 1
Такаааа.Аз съм потърпевш от всичко това.Ще ви го опиша как се случи при мен.Бях приет в болница март месец с диагноза пневмония и почти същите симптоми като задух,кръвохрак,умора и ренген на които се виждаше петно на дроба в ляво.След лечение с антибиотици ме преместиха в гръдна хирургия и ми правиха операция да източат течността.Изписаха ме.След 15 дни обратно със същото но този път отдясно.След това се усъмниха за туберкулоза.Правиха ми бронхоскопия за секрет който пратиха в София.На епикризата след това пишеше отрицателно и лекуващия лекар с химикал беше написал че препоръчва ТВ-спот (вид изследване за ТБ) на въпроса Защо пак ми отговори че това изследване което се прави от здравна каса не е 100% и иска ТВ-спот което по принцип изследва повече клетки и то по кръвен път.Само че се заплаща от пациента и струва около 120 лева.Не го направих.След продължително лечение в къщи се озовах пак в болница Юли месец.Този път за бъбреци.След 10 дни изследвания ми казаха че имам пневмония пак и искаха да се изследвам вече наистина за ТБ.Бях във ВМИ Пловдив.В лабораторията им наистина правят този тест който струва 120 лева като ти взимат кръв.Само че има точно определен ден от седмицата за това.Трябваше да чакам 6 дни да може и аз да го направя.На мен не ми се чакаше и потърсих алтернатива.Лекарка ми каза че има Кванти-феронов тест за ТБ и той дава 100% пак и то с кръвна проба.Оказа се че го правят в частна лаборатория и то на булеварда до болницата.Отидох веднага и ми взеха кръв.Струва 86 лева.Резултатът излиза за 24 часа.Бях се подготвил за най-лошото.Резултата отрицателен.Лекарите го приеха за достоверен на 100%.Ами сега?Диагноза няма.2 месеца нямаше докато не се преместих във Кадпела.И какво да ви кажа.На 3 ден диагноза гломерунефрит и какво мислите? Причината за отоците по дробовете са били причина на бъбреците.А те търсят под вола теле.Моят съвет е да смените болно лечебното заведение с друго за изясняване на болестта.Не за друго а защото времето е това което ни притиска.Те рано или късно навсякаде ще поставят диагноза,но по добре да е рано.По добре да е точната.Иначе попадате в една въртележка на смъртта,която се казва Здравна каса.
Благодаря за вниманието

# 20
  • София
  • Мнения: 452
Благодаря Ви за мненията.  За сега нещата при нас не изглеждат добре и явно не е туберкулоза. До сега го лекувха в болницата, след като е храчил кръв тази седмица му е направен скенер и го пращат в София за биопсия и бронхоскопия. Не ми е ясно излязло ли е някакво кръвно изследване. Общо взето всичко тръгва на там накъдето ме беше страх. Утре ще му дадат направление и всички изследвания до сега.
Много неща не са ми ясни, и до сега бяха неясни за това нямах доверие много на тази диагноза. Той самия също не е много наясно, когато е поискал телефон на лекарите за мога да се обадя за информация, са му казали, че много скъпо ще им излезе ако се обадя от чужбина... Нямам думи просто. Вече не знам дали мога да направя нещо, да избирам лекар или болница... мисля, че ще го пращат в белодробната в София, уж...ще видим утре. Единственото нещо, което ме радва, е че той самият усеща някакво подобрение не се задъхва толкова, не знам дали това значи нещо, но за това се хващам. Сега ще се опитаме да се организираме с тези иследвания, той самият е изплашен, не знам дали се правят с упоика, но се надявам да имам такава опция. 

# 21
  • София
  • Мнения: 452
Здравейте, някой може ли ми каже някакъв функциониращ телефон на клиника по гръдна хирургия към болницата по белодробни болести? В епикризата пише, че пациента се насочва към тази клиника за бронхоскопия и биопсия, и са му казали да намерел телефони в интернет и да се обажда...Аз вече се чувствам като пълен идиот при всякакъв опит да комуникирам с екуващите му лекари или да разбера нещо от тях. При изписването са му дали и грешни лекарства....днес е ходил да "си иска" от лекарите това което да сега е пиел, първо мислех, че не е разбрал и са му го сменили, но в действителност са си му дали старото и са  казали, че е объркано:((((( Днес цял ден звъня на всички телефони в тази клиника по хирургия и в самата белодробна болница, които са в сайта и  никой не вдига. Отчайвам се от тази нефункционираща система....Днес го записах на преглед в токуда, там вдигнаха телефона най-вече за да не губим време, ще мине на частно на преглед. След това не знам дали ще може да мине по каса за самата манипулация, уж да... но ако все пак е насочен за белодробна, предполагам, че е по добре там. Диагнозата от изписването  е върхов белодробен карцином, а му набиваха в главата от началото, че е туберкулоза. Ужасно, е, че всичко което беше написано тук за източване на каса и неверни диагнози се потвърдиха, добавям направо неадекватното поведение на лекари и пълна липса на информация, което е е  отчайващо. Сега се опитвам да организирам тази бронхоскопия и да го види и друг лекар. Не знам въобще колко време се лежи в болница, има ли списък на чакащи за тази болница, въобще каква е процедурата по приемане за бронхоскопия, но предполагам, че  да цъфнеш на прага на болницата и да очакваш, че ще те приемат не е добра идея, за това искам да се обадя по телефона и да запзя час/място или кавато е там процедурата.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт