Сицилия - 2

  • 88 101
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 59
Здравейте! Върнахме се преди по-малко от седмица от Сицилия. Спахме 3 нощи в Катания и 4 - в Джардини Наксос. Бях приятно изненадана от Катания - много хубав град, с красиви кътчета и прекрасна храна. Плажът е на разстояние, но пък има автобуси. Плажът в Джардини е хубав, има голяма свободна ивица. Бяхме и на един частен плаж. Е, там беше приказно - с много мънички камъчета и кристална вода! Между другото никъде не видях водорасли и медузи... Бяхме и в Таормина, толкова красота на такава малка площ, издигната на 200 m над морското ниво! Да се чудиш какво да гледаш - прекрасната смесица от архитектурни стилове, кокетни магазинчета, пъстра навалица от туристи. Ходихме на плаж и на Изола Бела, наистина е белла!:). Няма да кажа нищо ново за италианската храна, но не мога да не отбележа прекрасния вкус на кроасаните, аранчините, рибата меч...Да спомена и италианците - добронамерени, любезни и мноого емоционални. Комуникацията се осъществяваше в повечето случаи с езика на жестовете, английският не им е приоритет:). В заключение мога да кажа на всички, които се колебаят дали да посетят Сицилия - не се чудете, а идете! Аз бих повторила:)

# 196
  • Мнения: 572
Здравейте!
Бих искала да помоля пътувалите за Сицилия този сезон с полет на Мистрал Еър, дали бихте споделили мнения за авиокомпанията и самите полети?
По план ще летим след две седмици.
Ще се радвам да прочета мненията Ви!

Поздрави!

# 197
  • Мнения: 1
Привет на всички!

Ще се радвам ако някой сподели впечатления от пътуване до Сицилия с туристическа агенция. Ако някой е летял с Мистрал Еър какво му е мнението за компанията? Има ли достатъчно време за спокойно обикаляне на маршрута или всичко се превръща в едно препускане? Аз специално гледах оферти на Абакс до Сицилия, някой знае ли нещо за този турагент? Всякакво инфо ще ми е от полза.

Благодаря предварително!

# 198
  • Мнения: 33
Привет на всички!

Ще се радвам ако някой сподели впечатления от пътуване до Сицилия с туристическа агенция. Ако някой е летял с Мистрал Еър какво му е мнението за компанията? Има ли достатъчно време за спокойно обикаляне на маршрута или всичко се превръща в едно препускане? Аз специално гледах оферти на Абакс до Сицилия, някой знае ли нещо за този турагент? Всякакво инфо ще ми е от полза.

Благодаря предварително!
Аз летя с Мистрал и не се оплаквам. Нормална компания без лукс.

# 199
  • Мнения: 24
denicahristova, аутлетът си работи целогодишно, аз съм била дори и зимата, летния период е с удължено работно време.

На липарските острови също има активни вулкани- Вулкано и Стромболи. Вулкано си пуши постоянно и горе всичко е оцветено в жълто заради сярата.

# 200
  • Мнения: 80
Здравейте, благодаря за отговора относно аутлета. Ние ще пътуваме на 23.09 и се надявам времето да бъде с нас. Ако може да ми кажете как пътувахте до въпросния аутлет и ако някой е ходил до Стромболи, Липари и другите Еолийски острови от Чефалу, да сподели опита си. Simple Smile)

# 201
  • Мнения: 24
ходила съм с мои приятели, които живеят там. Но на сайта на аутлета има инфо как да се стигне до там. Гледам има и шатъли от различни градове.

За липарските острови взехме ферибот от Милацо. Ние отсядахме на Вулкано и на Липари, като там на място си организирахме турове до съседните острови.

# 202
  • Варна
  • Мнения: 483
459/5000
Здравейте! Много интересна тема! Ние ще бъдем в Сицилия само за един ден. Круизният кораб спира в Месина сутринта и отплава в късния следобед. Ще бъдем с нашия 5-годишен син и ще бъда много щастливa, ако ми дадете някои съвети за местата, които да посетиM.
Моят план е да се измъкнем от кораба рано сутринта и да вземем влак до Таормина. Влакът обратно до Месина напуска Таормина около 3:30 ч. И в зависимост от времето, което имаме, ще обиколим Месина.

Въпросите са:
Има ли нещо специално да се види в Таормина - или просто да се разхождате и да се насладите на гледките и улиците?
Дали влаковете са надеждни? Това е много важно, тъй като не искам да пропусна кораба.

Какви са добрите места за посещение в Месина, които са относително близки до пристанището?

Извинете, ако понякога думите са малко объркани, но нямам BG клавиатура и превеждам всичко чрез преводач, така че да излезе на кирилица.

# 203
  • Мнения: 59
Здравейте,

"Задължителният" за посещение обект в Таормина е древногръцкият амфитеатър, наистина трябва да го видите. Иначе Таормина е едно малко бижу, ще ви напълни очите и сърцето с красота. Насладете им се!:)

# 204
  • София
  • Мнения: 11 478
Здравейте,

"Задължителният" за посещение обект в Таормина е древногръцкият амфитеатър, наистина трябва да го видите. Иначе Таормина е едно малко бижу, ще ви напълни очите и сърцето с красота. Насладете им се!:)


100% подкрепям!

# 205
  • Мнения: 572
Здравейте!

Да споделя накратко за нашия престой в Сицилия, 23.09 - 30.09.
Бяхме платили за Атена Рисорт, но няколко дни преди пътуването от ТА се обадиха с предложение да ни "ъп-грейтнат" за Сикания Един Вилиж, защото се освободила стая.
Всичко си беше наред, като цяло и с времето имахме късмет. Единственото е, че комплексът е наистина насред нищото край морето, и ако не се запише човек на екскурзиите, предлагани от нашите ТО или от местните Еден Виаджи, си седи в комплекса. Естествено, има и опция за рент-а-кар. Ежедневен организиран транспорт до някой от близките градове няма.
За екскурзия избрахме Етна и Таормина. На Етна три часа престой при доста студено време, 50+ човека чакаха 4 кукувици да се приберат от пътуването с джипове към по-горен кратер. За тази дупка от време не е помислено при организиране на екскурзията, примерно групата да се придвижи по-рано към Таормина и останалите да се присъединят по-късно. Вследствие на това "екскурзия Таормина" се оказа доста претупана. Имаше голям брой недоволни от групата.
За екскурзията в Сиракуза и Ното туристите споделиха, че им е било губено доста време на връщане по обиколни пътища.
На 24.09. имаше организиран трансфер за българската група до Ликата (10 евро отиване и връщане).
Четвъртъците има отново трансфер до Ликата за пазар, този път организиран от Еден Виаджи, на цена срещу 15 евро с издаване на платежна квитанция.
За екскурзиите мнението е, че си е транспорт с малко приказки от страна на "екскурзовода" в автобуса. На Етна и после в Таормина на слизане на от автобуса обяви: групата ще се събере тук след еди-колко-со време. При кратерите силвестри германско- и френско-езичните групи си бяха с екскурзовода.

Като цяло Сицилия си ни хареса и бихме се върнали отново там.

Поздрави!

# 206
  • Мнения: 19
Здравейте!
Може ли някой, който е бил през декември в Сицилия, да сподели какво е времето тогава?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 207
  • Мнения: 138
Здравейте, През януари ще бъдем там за 4-5 дена. Бихте ли ми казал, ще сме с две малки деца, ако решим да обиколим наоколо с влак или автобус за тях билети плащат ли се. На 2 и 5 години са. Обмисляме и наемане на кола, но пък нещо ми се струва скъпо наемането на детските столчета. Те са по-скъпи от наема на самия автомобил. Иначе ще сме в Катания, но може би ще е добре и да пообиколим, че 5 дена само за Катания ми се струва много. Ще съм благодарна на всеки съвет.Simple Smile

# 208
  • Мнения: 54
Здравейте!Някой знае ли дали освен Алибус има друг транспорт от летището на Катаниа до Централна гара?

# 209
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
и аз току що резервирах билети за 10.02.2018
предполагам, че времео ще е ок

блокирах си хотел и в центъра на града.

Общи условия

Активация на акаунт