Служебният кабинет на БГ-Мамма :)

  • 21 158
  • 272
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 600
Доживяхме още по-интересни времена – правителството на ГЕРБ подаде оставка, БСП не желае да състави следващото, а и подозирам, че като цяло желаещите да участват в предполагаемото служебно правителство няма да са много. Да не кажа хич. Чак толкова луди едва ли ще има.
А когато човек има проблеми, за кого се сеща най-напред? При кого тича за помощ? Разбира се, че при мама.
Кой друг, ако не БГ-Мамма може да подаде ръка и да спаси нацията в тази тежка политическа криза?
Затова предлагам да не чакаме, а набързо да спретнем едно служебно правителство от форума. Така де, и без това най-големите специалисти са тук, нека да се възползваме от техните знания и умения пълноценно.  Hug

Започвам с моите предложения:

ПремиерМамма
(Моля всички, които ще побързат да ме обвинят в подмазване, да преброят до 10, да помислят малко и чак тогава да си направят изводите. Кой друг, освен жената, създала и вече 14 години поддържаща работата и реда в този кипящ котел от хормони, в този пъстър букет от манталитети и всевъзможни ментални дефицити може да вкара ред и законност в държавата, да я стегне и да я нареди сред най-уважаваните в Европа и света? След закалката на форума нима може да я стресне управлението на някаква си там държава, пък било то и нашата? Ха!)

За Tatti се колебая кой пост ще е най-подходящ? Вицепремиер – ясно, ама кое министерство ще му е повече по мярка – на вътрешните работи или на правосъдието? За човека, носещ по два снопа банани под всяка мишница и щедро раздаващ ги на ближните, май Министерството на правосъдието ще е по-удачно...  Thinking

Министър на вътрешните работиЛиляна. Ще разследва до дупка всяко престъпление и ще отстрелва във въздуха всеки престъпник, след което ще го предава в строгите, но справедливи ръце на съда, който по най-бърз начин ще го праща в затвора да яде банани и да чука камъни, т.е. да запълва дупките по магистралите, които наследихме от предишното правителство.

Министър на финанситеНСЧ. Който следи съответните теми, знае много добре защо. Това е човекът, който няма да мигне дори пред най-изпразнената хазна, ще изтупа скъсания чувал и не само ще намери начин да покрие всички плащания, но дори ще успее и да спести. Така че – това е човекът с коледните бонуси за всички – и за пенсионери, и за майките с деца, дори за безработните Дядо Коледа ще извади по нещо от чувала. Очаквайте скоро, под влияние на твърдата ѝ политика, токът да стане по 2 стотинки, парното – безплатно, а от ВИК ще ви плащат, за да ползвате водата им!

Министър на отбранатаАндариел. Който следи форума, знае защо. Ще защитава до последен дъх тезата си, т.е. родината, и няма да пусне дори перце от инакомислещ, разбирай нашественик/мигрант и т.н., да прехвръкне през границата ни.

Министър на земеделието - Куркума. Мисля, че няма нужда да обяснявам защо. Леко ме притеснява подценяването от негова страна на проблема с ГМО, но да не забравяме, че все пак и той деца храни, така че ще се вслуша в доводите за развитието на еко/био/чисто земеделие у нас.

Министър на образованието -  Thinking

Министър на науката -  Thinking

Министър на здравеопазването -  Thinking

Министър на културата -  Thinking

Министър на енергетиката - Мамасита, т.е. Сирената. Открила е вечния двигател, така че можем изобщо да не се притесняваме от недостиг на енергийни ресурси. В краен случай ще ѝ сложим едно динамо на компютъра и не само че няма да имаме недостиг на ел. енергия, но и ще имаме излишък за износ.  Laughing

Министър на икономиката -  Thinking


Да не забравим да включим и няколко нови министерства:

Министерство на строителството и ремонтите

Министерство на красотата (Ох, тук имам предложение, но ще се въздържа да го споделя, че преди време един Мунчо се излъга и заради него избухна Троянската война! Кифле, прости ми, знаеш, че си Номер 1!  Hug)

Министерство на диетите и спорта

Министерство на модата - към него спада и особено важната Агенция "Модна полиция" с правото да глобява всеки, който се осмелява да престъпи добрия вкус и най-новите модни тенденции.

Министерство на грима, тунинга и силикона

Министерство на децата и детските надбавки

Министерство на животните

Министерство на магиите

Министерство на алтернативните методи за лечение – министър – Кеазим ходжа

Министерство на дисциплината (и BDSM практиките) - министър - АфтърШокова, разбира се.

Министерство на любовта (платена и безплатна)

Министерство на онеправданите снахи

Министерство на Муньовците и Муните

Продължете и допълнете, моля!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Зои задължително трябва да вземе някой пост, но се колебая за кой е най-подходяща Wink

Много жени бе, що така. Има и няколко представители на мъжкия пол тук, които не трябва да пренебрегваме.

# 2
  • Мнения: 25 600
Ами давайте предложения, де. Аз докато намисля министерствата и запецнах...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Страхотна тема!
Мисля, че трябва да създадем "Министерство на мъжкото мнение" или нещо подобно, да не се чувстват пренебрегнати. Тук все пак имаме редовни мъжки представители

# 4
  • Мнения: 12 473
Много Министерства (Вожд) , малко индианец.. Joy

# 5
  • Мнения: 22 036
Сийке, ти да не излезе в пенсия бе  JoyОт вчера само майтапи пускаш. ПР на кабинета - Екс.

# 6
  • Мнения: 2 438

newsm17

Министерство на диетите и спорта - Jaclin

Министерство на онеправданите снахи - Zoi

 Heart Eyes bouquet

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
"Министър на вътрешните работи – Лиляна. Ще разследва до дупка всяко престъпление и ще отстрелва във въздуха всеки престъпник, след което ще го предава в строгите, но справедливи ръце на съда, който по най-бърз начин ще го праща в затвора да яде банани и да чука камъни, т.е. да запълва дупките по магистралите, които наследихме от предишното правителство."


Аааа, не, това ако стане ще имигрирам! Ще построи концлагери и ще бутне там всички, които си позволят да изпият кенче бира в парка.  Stop

# 8
  • Мнения: X
Да се запиша ......    Laughing

За Министерството на муньовците се сещам за един потребител, ама не и за ника му ....     newsm78  нещо завъртяно беше ....като го намеря, ще му издигна кандидатурата.     Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 17 281
Много жени бе, що така. Има и няколко представители на мъжкия пол тук, които не трябва да пренебрегваме.


Мисля, че трябва да създадем "Министерство на мъжкото мнение" или нещо подобно, да не се чувстват пренебрегнати. Тук все пак имаме редовни мъжки представители


Ейй, ама веднага да развалите всичко с политическа и полова коректност и равноправие  Joy Joy Joy Толерасти  Joy Joy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аааа, не, не почнахме ние. Още в първите номинации присъства Татти, така че първоизточникът е друг Wink

# 11
  • Мнения: 14 654
Кааака Сийка - президент, президент  newsm18 newsm18
Министър на културата -  Аглая Епанчина, без капка ирония при това
Министър на икономиката - Рокси, рабира се
Министър на спорта - Андариел - не че има нещо общо със спорта, но пък няма нещо, от което да не разбира и да не може да ти го обЯсни, затова то е за нея.

Последна редакция: вт, 15 ное 2016, 11:58 от Янeчeк

# 12
  • Мнения: 25 600
А, не, за министър на спорта си ти, Янечек.
Няма да тренират ли? Ще се помайват и ще ги мързи ли? Ще ми се връщат без златни медали ли? О-о-о-о...  newsm66

Аз ще съм опозиция. Ще дебна внимателно и при първата крачка встрани ще бия тъпана: "Царят е гол! Царят е гол!" или "Я да извадиш бързо ръцете от кацата, че... Ще те наколадя на Мамма!"  #Cussing out

Министър на продоволствието – Янтра.

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Как` Сийка - Президент

# 14
  • Мнения: 14 654
Но ако ме изберете, ще си управлявам министреството с пръчка, така че хубаво си помислете за Андариел - ще има реформи - "Трите прасенца" вместо "Лебедово езеро" и задължителнен порцион мусака+2 филии хляб за обяд на всяка гимнастичка. А медалите ще са предимно тиквени, с повечко мед, да им е сладичко на всички и лесно да ги преглъщат.

Общи условия

Активация на акаунт