Столетническото хранене - тема 2-ра

  • 16 041
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
И аз не си падам много по шоколада. Ако хапна блокче черен шоколад вечер на другия ден ме боли глава. Правя си шоколад сама и ми допада много повече от купеният.
Фея,точно тази марка не съм я виждала,но има един шоколадов соев крем,който е невероятен. Купувам го през зимните месеци. През лятото ям предимно плодове. Хич не ме съблазняват разни шоколадови изделия.
Вчера си правих чай от рози. В оригиналният вариант имаше и сок от малини,но и без него чаят се оказа божествен.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 26 643
Фея,колко струва при вас този шоколад?

# 32
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
Фея,колко струва при вас този шоколад?

  Не съм Фея, но тя влиза много рядко, но ето отговор на въпроса ти:

 https://thrivemarket.com/rigoni-di-asiago-nocciolata-organic-dai … BrPQ2ehoCID3w_wcB

# 33
  • Мнения: 735
Ами в БГ е 5-6лв.Остава само и качеството да е като другото.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 26 643
да,и аз за толкова го взимам Peace
питах от любопитство,з-то доста неща в Бг са по-скъпи Money

# 35
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
да,и аз за толкова го взимам Peace
питах от любопитство,з-то доста неща в Бг са по-скъпи Money
Според мен в България нещата струват толкова колкото и извън границите. Въпросът е,кой може да си позволи да купува? Аз например печеля в евро,това което български колега в левове, а цените в Бг  са според стойността на стоките в евро #Cussing out
На мен и тук тези течни шоколади ми изглеждат безбожно скъпи  #2gunfire Само защото са веган,цената им дръпва като ферари на формула1 Crossing Arms А и от тях качвам,така че,мерси много,ама като искам много си забърквам нещо домашно и никак не е лошо. В нета има рецепти за каквото ви душа иска. А и химия няма  Wink

# 36
  • Мнения: 8 163
Не съм Фея, но тя влиза много рядко...
Благодаря, Ир!

На мен и тук тези течни шоколади ми изглеждат безбожно скъпи

Тук, с нарастване на търсенето има и все по-голямо предлагане. Разнообразието от веган стоки нараства (както за консумация, така и козметика, и аксесоари, и дрехи), цените падат. Наскоро ходих в Париж и ми направи впечатление, че имат само соево мляко. Или поне това видях. Не забелязах други видове. Може би и при вас е така. А тук има бадемово, кашу, оризово, конопено, овесено, кокосово, ленено, различни комбинации...

Така че проблемът не е в предлагането, а в търсенето. Колкото повече хора искат веган продукти, толкова повече и по-разнообразни такива стоки ще има, на по-ниска цена.

***

Една снимка на евтина и непретенциозна, но вкусна и питателна манджичка: басмати, червена леща с къри, чесън, моркови и дайкон. Поръсено с апартаментски магданоз и без добавени рафинирани мазнини. Много ми харесва индийската кухня!

# 37
  • Мнения: 8 163
Бърза веган баклава с орехи. Нямах време да навивам корите, затова ги наложих.

Гарнирана с млади, био листа на маточина, отгледана с веганична пермакултура в New York Botanical Garden.

# 38
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
Не съм Фея, но тя влиза много рядко...
Благодаря, Ир!

На мен и тук тези течни шоколади ми изглеждат безбожно скъпи

Тук, с нарастване на търсенето има и все по-голямо предлагане. Разнообразието от веган стоки нараства (както за консумация, така и козметика, и аксесоари, и дрехи), цените падат. Наскоро ходих в Париж и ми направи впечатление, че имат само соево мляко. Или поне това видях. Не забелязах други видове. Може би и при вас е така. А тук има бадемово, кашу, оризово, конопено, овесено, кокосово, ленено, различни комбинации...

Така че проблемът не е в предлагането, а в търсенето. Колкото повече хора искат веган продукти, толкова повече и по-разнообразни такива стоки ще има, на по-ниска цена.

Ами тук има доста хора с нетолерантност към лактоза и съответно най-различни видове ядкови млека. По вкус соевото е най-близко до традиционалното мляко. Бадемовото мляко е много разпространено тук. Но понеже е и също толкова подсладено аз си правя у дома. Изобщо бадемовата паста и бадемите са един от най-уважаваните ядки. Правят страхотни сладки с бадемова паста на острова. И не само.
И въпреки вкичката конкуренция цените са високи.Млякото от  кашу е едно от най-скъпите. Но и отглеждането на кашу е истинско чудо. Дръвчетата растат по голи вулканични скали. Гледката е невероятна.
В ЛИДЛ се срещат повече веган продукти. Но и там трябва да чета непрекъснато етикетите.
В жегите фурната е табу:fearful:

# 39
  • Мнения: 735
Блазя, ви за избора на млека. Тук ми идват много скъпи и млеката, и ядките . Абе, всички заместители на млечни продукти са скъпи,затова те единствено ми останаха в менюто с животински произход.

# 40
  • Мнения: 8 163
Блазя, ви за избора на млека. Тук ми идват много скъпи и млеката, и ядките . Абе, всички заместители на млечни продукти са скъпи,затова те единствено ми останаха в менюто с животински произход.
А няма ли да ти е по-евтино, ако сама си правиш растителното мляко? Толкова е лесно! Аз спрях, защото тук има огромно разнообразие. Даже растителното е на по-ниски цени от животинското, а млекокомбинати преминават към производство на растителни млека.

# 41
  • Мнения: 8 163
Салата от зелении, репички и балсамов оцет с печени картофи и червен боб



Ситно нарязани домати, краставици, чушки, зелен лук, апартаментски магданоз и веган кашкавал с франзела

# 42
  • Мнения: 735
Относно млеката, ами преди време си бях правила от овес / сусам. Донякъде се получи. Но ще се поразровя за някаква по-различна рецепта от тази, която знам и пак ще си направя овесено мляко.
За съжаление ядките тук, поне за мен са скъпички и не са изгодни да се ползват, нито за направата на млека, нито за сирена. Затова аз си правя сирене от - слънчоглед, сусам и по-малко орехи или кашу.

# 43
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
Относно млеката, ами преди време си бях правила от овес / сусам. Донякъде се получи. Но ще се поразровя за някаква по-различна рецепта от тази, която знам и пак ще си направя овесено мляко.
За съжаление ядките тук, поне за мен са скъпички и не са изгодни да се ползват, нито за направата на млека, нито за сирена. Затова аз си правя сирене от - слънчоглед, сусам и по-малко орехи или кашу.
Ами много лесно се приготвя мляко от ориз. Само трябва да се накисне предварително.Домашното  сусамово го открих наскоро и е страхотно на вкус. Виж соевото го купувам,защото не успявам винаги да оползотворя остатъците и да отстраня специфичният вкус.
Тия дни ще се заема и със сирене от ядки. Имам да оползотворя доста семена.
Като си ходих в България(Пловдив четвъртък и събота пазара) исках да си накупя малко ядки. Ами те цените дори по-високи оттук:scream: Отказах се.
Вчера ми подариха кофа (20литрова) с био круши. Ммммммм...... Вчера ги сортирах, че имаше малко наематели, после изчистих тези,соито бяха малко натъртени и няма как да се съхраняват по-дълго, пасирах и добавих чия.

# 44
  • Мнения: 1 696
Дръвчетата растат по голи вулканични скали. Гледката е невероятна.
В ЛИДЛ се срещат повече веган продукти. Но и там трябва да чета непрекъснато етикетите.
В жегите фурната е табу:fearful:
[/quote]

Кой е този остров, че чак ми се прииска да ги видя.

Общи условия

Активация на акаунт